Судове рішення #7460890

         

                                                                                 Справа № 2-а-12780/09/1570

                            П О С Т А Н О В А

                        І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

                             

07 грудня 2009 року                                        м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Стефанова С.О.,

секретаря судового засідання Мірзи О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Малиновського РВ ОМУ ГУМВС України в Одеській області до громадянина Молдови ОСОБА_2 про примусове видворення за межі України, -

                                                 

                                                   В С Т А Н О В И В:

До суду звернувся  Малиновський РВ ОМУ ГУМВС України в Одеській області (далі Малиновський РВ) з позовом до громадянина Молдови ОСОБА_2 (далі Відповідач) про примусове видворення з території України. Свої вимоги позивач обґрунтував тим, що співробітниками Малиновського РВ було виявлено Відповідача, відносно якого 07.08.2009 року Малиновським РВ прийнято рішення про видворення  за межі України, зобов'язання його покинути територію України. Вказане рішення було прийняте у зв'язку з порушенням відповідачем Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", ст.26 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення". Відповідач тимчасово працював, але без встановленого законом для іноземців дозволу. Притягувався до адміністративної відповідальності. Законного джерела існування в Україні  відповідач не має. З рішенням від 07.08.2009 року про видворення відповідач був ознайомлений в той же день, але територію України не покинув. Враховуючи, що Відповідач ухиляється від виїзду з України після прийняття рішення про його видворення за межі України, позивач просить винести постанову про примусове його видворення за межі території України.  

 Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі.

  Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги визнав, та зазначив, що має намір покинути територію України в найближчий час.

     Правовідносини, які виникли між сторонами регулюються Законом України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» №3929-ХП від 04.02.1994 року (далі Закон №3929-ХП),  відповідно до ст.1 якого  іноземець - це особа, яка  не перебуває у громадянстві України є громадянином (підданим) іншої держави або держав.  Згідно ст.2 Закону №3929-ХП іноземці мають ті ж права і свободи та виконують ті ж обов'язки, що і громадяни України, якщо інше не передбачене Конституцією, цим та іншими законами України, а також міжнародними договорами України. Таким чином, наявність прав іноземців  прямо пов'язана із законністю їх перебування на території України, в разі порушення певних встановлених державою умов їх перебування останні несуть відповідальність відповідно до зазначеного законодавства.

Статтею 1 Закону України «Про міліцію» визначено, що міліція - це державний озброєний орган виконавчої влади, який захищає життя, здоров'я , права і свободи громадян, власність, природне середовище, інтереси суспільства і держави від протиправних посягань. Відповідно до п.14 ч. 1 ст.10 цього Закону одним з основних завдань органів внутрішніх справ є контроль додержання громадянами та службовими особами встановлених законодавством правил паспортної системи, в'їзду, виїзду, перебування в Україні і транзитного проїзду через її територію іноземних громадян та осіб без громадянства.

Згідно ст.32 Закону України №3929-ХП якщо іноземець грубо порушує законодавство про статус іноземців орган внутрішніх справ приймає рішення про видворення такого іноземця за межі України з наступним повідомленням протягом 24 годин прокурора про підстави прийняття такого рішення.

Судом встановлено, що співробітниками Малиновського РВ було виявлено громадянина Молдови ОСОБА_2, перевіркою законності перебування якого на території України було встановлено, що він прибув на територію України 22.04.2009 року через КПП «Серпневе». Тимчасово працював, але без встановленого законом для іноземців дозволу, а також медичного огляду.  Законного джерела існування в Україні  відповідач не має. Також  встановлено, що громадянин відповідач  до ОВС за продовженням своєї реєстрації не звертався.  

В зв'язку з порушенням відповідачем вимог Закону України №3929-ХП 24.09.2009 року Малиновським РВ прийнято рішення про видворення відповідача за межі України, зобов'язання його покинути територію України та заборонити в'їзд на територію України терміном на шість місяців.  З рішенням від 07.08.2009 року відповідач був ознайомлений, про що підтвердив у судовому засіданні. Про підстави прийнятого рішення відповідно до ч.2 ст.32 Закону України №3929-ХП був повідомлений прокурор Малиновського району м. Одеси.  Проте  відповідач територію України  не покинув.  

З урахуванням встановлених у судовому засіданні фактів, суд прийшов до висновку, що  позовні вимоги позивача про примусове видворення з території України відповідача підлягають задоволенню, оскільки суб'єкт владних повноважень – Малиновський РВ прийняв рішення від 07.08.2009 року про примусове видворення відповідача на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, але Відповідач, який ознайомлений з вказаним рішенням територію України в визначений в рішенні строк не покинув та продовжує ухилятись від виїзду з України, що відповідно до ст.32 Закону №3929-ХП є підставою для його примусового видворення з України.

керуючись ст.ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -

                       

    П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Малиновського РВ ОМУ ГУМВС України в Одеській області до громадянина Молдови ОСОБА_2 про примусове видворення за межі України задовольнити.

Г ромадянина Молдови ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, (національний паспорт НОМЕР_1, виданий владою Молдови 26.08.2008 року, дійсний до 26.08.2018 року) примусово   видворити з території України.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку на подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву не буде подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана в строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Постанова суду може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження до Одеського окружного адміністративного суду протягом десяти днів з дня проголошення постанови та подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

       

          Суддя                                    С.О. Cтефанов

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація