Справа № 2- 662/09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 грудня 2009 року Кагарлицький районний суд
Київської області в складі:
головуючого судді Кириченка В.І.
при секретарі Марчук Н.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кагарлику справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 районної державної адміністрації Київської області про зобов”язання виготовити технічну документацію на земельну частку,-
ВСТАНОВИВ:
У січні 2009 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом про зобов”язання відповідача ОСОБА_2 районну державну адміністрацію Київської області виготовити технічну документацію на земельну частку (пай) у розмірі 2,62 га. із земель запасу Бендюгівської сільської ради та вернути йому все за його пай, обгрунтовуючи свої вимоги тим, що згідно з довідкою ОСОБА_2 РДА він включений до списку громадян — співвласників (членів) КСГП “Дружба “ відповідно до державного акта на право колективної власності на землю, зареєстрованого в Книзі записів державних актів за № 25 від 30.11.1995 року, а також він відпрацював в КСГП більше 3 років та відповідно має право на виділення йому земельної частки.
В судовому засіданні представник позивача пояснила, що позов підтримує. Позивача прийняли в члени КСГП “Дружба” рішення правління вказаного КСГП 28.10.1993 року.
Представник відповідача пояснила, що ОСОБА_2 РДА позов не визнає, так як позивач не був членом КСГП “Дружба “ на момент видачі державного акта на право колективної власності на землю.
Судом встановлено слідуюче. 30.11.1995 року КСГП “Дружба “ видано державний акт на право колективної власності на землю для ведення товарного сільськогосподарського виробництва і позивача включено в список членів вказаного підприємства по с.Бендюгівка під номером 14 і вказаний список підписаний головою Бендюгівської с/р, а підпис голови правління вказаного підприємства та печать відсутні. Кількість осіб, які мають право на земельну частку (пай) був уточнений комісією по паюванню земель шляхом складання двох окремих списків членів КСГП по с. Мирівка і по с. Бедюгівка і позивача не було включено до цих списків та визначено розмір земельної частки (паю) 2,62 умовних кадастрових гектарів. Вказане підтверджується матеріалами техдокументації на паювання земель, записами в державному акті на право колективної власності на землю, списками — додатками до державного акта.
Згідно п.2 Указу Президента України “ Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям” право на земельну частку мають члени КСГП які влючені в список-додаток до державного акта на право колективної власності на землю. Відповідно до ст. 60 ЦПК України позивач не довів, що станом на 30.11.1995 року- день видачі державного акта був членом КСГП “Дружба “, так як не надав доказів, що його прийняли в члени КСГП “Дружба” рішенням правління вказаного КСГП 28.10.1993 року, а протоколу засідання правління КСГП “Дружба” під датою 28.10.1993 року у документах вказаного підприємства за 1993 рік не значиться згідно повідомлення архівного відділу. Згідно статутних вимог КСГП “Дружба” прийняття в члени підприємсва проводиться правлінням з наступним затвердженням його рішенням загальних зборів. Ксерокопії довідок про членство позивача в КСГП “Дружба”, надані позивачем, не є належним доказом, так як не містять посилань на відповідне рішення про прийняття в члени підприємства. Посилання позивача на рішення правління КСГП від 30.03.1996 року про включення до списків на паювання громадян які відпрацювали 3 роки випробувального терміну суд розцінює критично, так як для паювання і вирішення вказаного питання рішенням звітно-виборних зборів КСГП “Дружба “ була утворена комісія для проведення паювання і збори уповноважених 30.03.1996 року затвердили списки членів КСГП які мають право на земельну частку. Тому позивач не має права на земельну частку ( пай) із земель КСГП “Дружба” і у задоволенні позову слід відмовити повністю.
Керуючись п.2 Указу Президента України “ Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям”, ст.ст. 10,60,212 ЦПК України, суд,-
вирішив:
У задоволенні позову відмовити повністю.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення суду, а апеляційну скаргу на рішення суду протягом 20 днів після подачі вказаної заяви. Рішення суду набирає законної сили відповідно до ст.223 ЦПК України.
Суддя
- Номер: 6/226/25/2017
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-662/09
- Суд: Димитровський міський суд Донецької області
- Суддя: Кириченко Василь Іванович
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 09.03.2017
- Дата етапу: 23.03.2017