справа № 2 – 2713/2009р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(заочне)
17 грудня 2009 року Шевченківський районний суд м. Львова в складі:
головуючої судді Баєва О.І.
при секретарі Шутяк З.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа ОСОБА_3 державна нотаріальна контора про розірвання договору довічного утримання,-
в с т а н о в и в :
26.08.2009 р. позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 в якому просить розірвати договір довічного утримання укладений 16.01.1996 року.
В обґрунтування своїх вимог зазначала, що між нею та відповідачем 16.01.1996 року було укладено договір довічного утримання. За умовами договору відповідач зобов’язувався надавати їй довічно матеріальне забезпечення внатурі у вигляді житла, харчування, догляду і необхідної допомоги, а в замін того набув у власність квартиру АДРЕСА_1. Однак, всупереч вимогам договору відповідач неналежно виконує взяті на себе зобов’язання, не надає їй допомоги, не забезпечує її. Через це вона змушена звернутися до суду про розірвання даного договору.
В судовому засіданні позивач підтримала позовні вимоги, покликаючись на викладені в заяві мотиви, просила позов задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з’явився, хоч про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, що стверджується відмітками в журналі вихідної кореспонденції суду, крім того актом ЛКП «Рясне – 402». Про причини своєї неявки в засідання відповідач суду не повідомив.
За згодою позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, згідно вимог ст. 224 ЦПК України.
Представник третьої особи – Другої ОСОБА_3 державної нотаріальної контори в судове засідання не з’явився, однак направив на адресу суду лист в якому справу просить розглядати у його відсутності, при вирішенні спору та винесенні рішення покладається на розсуд суду.
Заслухавши пояснення позивача, дослідивши зібрані по справі докази, з’ясувавши дійсні обставини справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що 16 січня 1996 року був укладений договір довічного утримання між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 Договір посвідчений державним нотаріусом Другої ОСОБА_3 державної нотаріальної контори ОСОБА_4, та занесено в реєстр під № 12.
Згідно умов даного договору ОСОБА_2, відповідачу по справі, переходила у власність квартира АДРЕСА_1, яка належала ОСОБА_1, що підтверджується Реєстраційним посвідченням виданим ОСОБА_3 міжміським бюро технічної інвентаризації реєстровий № 7142 від 08.04.1996 року видане на ім’я ОСОБА_2 Взамін, відповідач зобов’язувався надавати позивачу довічно матеріальне забезпечення.
У відповідності до ст.ст. 748, 334 ЦК України набувач стає власником майна, переданого йому за договором довічного утримання з моменту його державної реєстрації.
У відповідності до п.1 ч.1 ст. 755 ЦК України договір довічного утримання (догляду) може бути розірваний за рішенням суду на вимогу відчужувача або третьої особи, на користь якої він був укладений, у разі невиконання або неналежного виконання набувачем своїх обов’язків, незалежно від його вини.
В судовому засіданні було встановлено, що відповідач не виконує покладених на нього обов’язків, відповідно до умов договору довічного утримання. Не надає матеріальної допомоги, та фінансової підтримки позивачу. Дану обставину в судовому засіданні ствердила позивач по справі ОСОБА_1
Крім того з долучених до матеріалів справи пояснень ОСОБА_5 та ОСОБА_6 вбачається, що відповідач ухиляється від надання допомоги позивачу ОСОБА_1 не надає їй жодної допомоги, влаштовує сварки, тікає з квартири та вчиняє інші дії, для уникнення своїх обов’язків передбачених оскаржуваним договором.
Враховуючи наведене, суд вважає підставними вимоги позивача та такими, що підлягають до задоволення.
Керуючись ст.ст.10, 11, 57, 60, 61, 88,169, 209, 212, 214, 215, 224 – 226, 229 ЦПК України, ст.ст. 748, 755, 756 ЦК України, суд, –
в и р і ш и в :
Позов задовольнити.
Розірвати договір довічного утримання, укладений між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 16 січня 1996 року посвідчений державним нотаріусом Другої ОСОБА_3 державної нотаріальної контори ОСОБА_4 16 січня 1996 року.
Заочне рішення може бути переглянуте Шевченківським районним судом м. Львова, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області через Шевченківський районний суд м. Львова шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя Баєва О.І.