Судове рішення #747504
Копія:

 

Копія:                                                                                               Справа №2-137/2007

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

5 лютого 2007 року глухівський міськрайонний суд Сумської області

в складі: головуючого судді                          ЧАБАК І.О.

при секретарі                                                 ЧИЛЖГНШ A.M.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Глухівської міської ради про визнання права власності за набувальною давністю на житловий будинок з господарськими будівлями, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Глухівського міськрайонного суду з позовом до Територіальної громади м. Глухова про визнання права власності за набувальною давністю на житловий будинок з господарськими будівлями.

Але в судовому засіданні позивач свої позовні вимоги змінив і просить суд продовжити додатково строк подачі заяви про прийняття спадщини.

Свої вимоги мотивує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року в м.. Глухові померла ОСОБА_2- власниця 5/6 частин житлового будинку з відповідними надвірними та господарськими будівлями , що розташований за адресою: м. Глухів, АДРЕСА_1 . Після її смерті спадкова справа не відкривалася . Померла ОСОБА_2 є рідною тіткою позивача. З введенням в дію Цивільного Кодексу в редакції 2003 року ОСОБА_1 став належати до кола спадкоємців, оскільки він прийняв спадщину після померлої.

Позивач на час відкриття спадщини із спадкодавцем не проживав і підстав для подачі заяви про прийняття спадщини не мав. В теперішній час виникла необхідність звернутися до суду з заявою про визначення додаткового строку для подачі заяви для прийняття спадщини.

Просить суд визнати пропуск строку для подачі заяви на прийняття спадщини с поважних причин і надати додатковий термін для подачі заяви.

Представник відповідача Дехтярьов О. О. позов визнав , не заперечує надати позивачу ОСОБА_1 додатковий термін для прийняття спадщини.

Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, суд вважає , що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Факт того, що ОСОБА_2 померла у віці 71 року ІНФОРМАЦІЯ_1 року підтверджується актовим записом про смерть НОМЕР_1 від ІНФОРМАЦІЯ_1 року.

При розгляді справи судом встановлено , що дійсно після смерті ОСОБА_2спадкова справа не відкривалася, спадкоємці за законом або заповітом відповідно до Цивільного Кодексу в редакції 1963 року відсутні. Дійсно померла ОСОБА_2 - є рідною тіткою позивача. Відповідно п.5 Прикінцевих та Перехідних положень Цивільний Кодекс редакції 2003 року встановлює, що правила книги шостої Цивільного Кодексу України застосовуються також до спадщини , яка відкрилася але не була прийняти ніким із спадкоємців до набрання чинності цього Кодексу.

ОСОБА_1 не міг належати до кола спадкоємців , а став таким лише з введенням в дію Цивільного Кодексу України в редакції 2003 року., оскільки він прийняв спадщину після померлої 6 за свої кошти поховав ОСОБА_2 та фактично проживає у спадковому будинку.

Ст..549 ЦПК України в редакції 1963 року , Цивільний Кодекс України в редакції 2003 року встановлює, що прийняття спадщини це постійне проживання із спадкодавцем

 

2

на час відкриття спадщини, подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини. Позивач ОСОБА_1на час відкриття спадщини із спадкодавцем не проживав , підстав для подачі заяви не мав.

Враховуючи ці положення - ст.ст. 1268 , 1269 ЦК України (2003 року) та п. 5 Прикінцевих та Перехідних положень ЦК України 2003 року до спадщини, яка відкрилася, але не була прийнята ніким із спадкоємців до набрання чинності названого Кодексу може бути задоволено позов про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.

Що стосується 1/6 частини цього ж житлового будинку, що належить ОСОБА_3 - співвласнику, який з ОСОБА_4 року та по цей час не зареєстрований , не проживає, не утримує та не користується цим майном за адресою 6 м. Глухів, АДРЕСА_1 можливе застосування ст. 344 ЦК України.

Приймаючи до уваги викладені обставини , суд вважає, що термін для подачі заяви про прийняття спадщини був пропущений з поважних причин ,тому ОСОБА_1 необхідно надати додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 130,ю215,218,223,294 ЦПК України, ст. 1272 п.3 ЦК України, п.5 Прикінцевих та Перехідних положень ЦК України 2003 року

СУД,-

,                                                          ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 про визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини задовольнити.

Визначити додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року , тривалістю один місяць з моменту вступу рішення в законну силу.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення подання заяви про апеляційне оскарження рішення в 10-дений строк.

 

д о в і д к а

Рішення суду від ОСОБА_5 року за позовом ОСОБА_1. до Виконавчого комітету Гдухівської міської ради про визнання права власності за набувальною давністю на житловий будинок з гов-подарськими будівлями набрало законної сиди ОСОБА_6 року.

Оригінал рішення знаходиться в суді у цивільній справі 2-137/07р.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація