Судове рішення #7480777

Справа № 2-277/10

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 січня 2010  року    Дубенський міськрайонний суд Рівненської області

в особі головуючого                             Бобер К.Ф.

при секретарі                                         Кудлачик Н.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні  в місті Дубно

цивільну справу за позовом ОСОБА_1

до ОСОБА_2

про  стягнення аліментів

встановив:

В обгрунтування позову позивачка покликається  на те, що з відповідачем вона перебувала у шлюбі, зареєстрованому Семидубською сільською радою Дубенського району, Рівненської області 25 серпня 1994 року.  11.06.2009 р. шлюб між ними було розірвано. Від шлюбу мають двоє дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2. Відповідач не надає належної матеріальної допомоги на дітей і вони повністю знаходяться на утриманні позивачки. Тому вона змушена звернутися до суду з позовом про стягнення з відповідача аліментів на утримання дітей. Оскільки відповідач має нерегулярний мінливий дохід, просить стягнути з відповідача аліменти в твердій грошовій сумі в розмірі 700 грн. щомісячно на кожну дитину.  

В судовому засіданні позивачка заявлені вимоги частково зменшила, просить стягнути з відповідача аліменти на утримання  дітей в розмірі по 300 грн. на кожну дитину щомісячно.

    Відповідач ОСОБА_2 позовні вимоги визнав частково, згідний сплачувати аліменти на утримання дітей, проте не має можливості надавати їх у розмірі вказаному позивачкою. Пояснив, що він є інвалідом ІІ групи, що підтверджується наданим ним пенсійним посвідченням, він отримує пенсію по інвалідності, не має інших джерел прибутку, а тому просить призначати аліменти до стягнення у розмірі 1/3 частини його заробітку.

Суд , заслухавши пояснення сторін, ознайомившись з матеріалами справи, прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню частково. Своє рішення суд обгрунтовує наступним.

Згідно ст. 180  Сімейного кодексу України, батьки зобов”язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Відповідач ОСОБА_2 є батьком неповнолітнього ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та малолітньої ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується свідоцтвами про їх народження (а.с.8,9), а тому зобов’язаний надавати допомогу на їх утримання.  Разом з тим, позивачкою не доведено, що відповідач має можливість надавати аліменти у вказаному нею розмірі. В своїй позовній заяві позивачка зазначає, що відповідач має нестабільний, мінливий дохід, проте її твердження не знайшли свого підтвердження доказами в суді. Так, відповідачем ОСОБА_2 надано суду копію пенсійного посвідчення серії ААА № 2686603 та довідки МСЕ № 036603, з яких вбачається, що відповідач є інвалідом ІІ групи довічно, отримує пенсію. Наявності в нього інших доходів не встановлено. Разом з тим, відповідно до ч.2 ст. 182 Сімейного кодексу України, мінімальний розмір аліментів на утримання дитини не може бути меншим ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку .

    Керуючись: ст. 180,182,183 Сімейного кодексу України, ст.ст. 3,6,60,84,174,208,209,212,215 ЦПК України, суд

Р І Ш И В:

Позов задоволити. Стягнути з ОСОБА_2  ІНФОРМАЦІЯ_3, на користь ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_4 аліменти на утримання дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі 1/3 частини всіх видів заробітку щомісячно, але не менше   30 %  від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку  до досягнення ними повноліття, починаючи з 9 грудня 2009 року.

    Стягнути з ОСОБА_2  судовий збір в дохід держави в сумі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи  в сумі 120 грн.

    Рішення в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Рівненської області через Дубенський міськрайонний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення протягом 10 днів з дня його проголошення та подання апеляційної скарги на рішення суду протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення набирає законної сили після закінчення  строку подання заяви про апеляційне оскарження, але якщо апеляційна скарга не буде подана у строк , встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано,  набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

                            Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація