Судове рішення #7483301

Справа № 22- 5781/08     Головуючий у 1 інстанції Гусєв В.В.

Категорія      32     Доповідач Рибалко Л.І.

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 серпня 2008 року м.  Донецьк

Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Донецької області в складі:

головуючого судді Рибалко Л.І. суддів Азевича В.Б.,  Папоян В.В. при секретарі Писаревої Ю.Г.

за участю ОСОБА_1,  представника Фонду Тимощук Н.І. розглянувши у відкритому судовому засіданні       у місті Донецьку за апеляційною скаргою відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м.  Єнакієве

на рішення Єнакіївського міського суду від 4 липня 2008 року

цивільну справу  за позовом ОСОБА_1 до відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування про стягнення моральної шкоди,

встановила

Рішенням Єнакіївського міського суду від 4 липня 2008 року позов ОСОБА_1 задоволений частково ,  на його користь стягнута моральна шкода у розмірі 9000 грн.

В апеляційній скарзі виконавча дирекція Фонду ставить питання про скасування рішення суду та відмові у позові ,  посилаючись на те,  що судом неправильно застосовано матеріальний закон,  який давав би можливість стягнення моральної шкоди,  неповно з'ясовані доводи позивача про наявність моральної шкоди.

Апеляційний суд,  вислухавши пояснення сторін ,  перевіривши матеріали справи,  доводи апеляційної скарги ,  вважає,  що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Суд повно та всебічно з'ясував дійсні обставини справи,  дав належну правову оцінку представленим сторонами доказам і в судовому рішенні навів переконливі мотиви,  чому ним прийнято до уваги одні докази і відхилені інші,  і постановив законне та обґрунтоване рішення про часткове задоволення позову.

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи,  що позивач працював на підприємствах вугільної промисловості в умовах тяжких і шкідливих факторів праці . Відповідно до висновку МСЕК від 23 травня 2005 року він визнаний інвалідом третьої групи з втратою професійної працездатності   на 55 відсотків у зв'язку сукупністю професійних захворювань. Доводи апеляційної скарги про те,  що позивачем не надано доказів спричинення моральної шкоди безпідставні. Факту ушкодження здоров'я позивачу під час роботи на підприємстві відповідачем не заперечується. У зв'язку з вказаними обставинами ОСОБА_1 несе моральні страждання,  фізичний біль,  хвороби ,  які є професійними,  потребують додаткових зусиль для організації його життя. Судом при вирішенні спору правильно застосовано матеріальний ,  а саме Закон України « Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві і професійного захворювання,  які спричинили втрату працездатності»,  який на час висновку МСЕК відносно позивача передбачав можливість стягнення моральної шкоди. Призупинення дії закону в частині стягнення моральної шкоди Законами України Про державний бюджет обґрунтовано судом не прийняті до уваги ,  як такі що суперечить вимогам  ст.  5 ЦК про дію законів у часі. Розмір моральної шкоди судом визначено з урахуванням усіх обставин справи ступеню морального страждання позивача. Постановлене судом рішення є законним і обґрунтованим,  вимоги матеріального і процесуального права при розгляді справи додержані.

Доводи,  приведені в апеляційній скарзі,  не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом норм матеріального чи процесуального права,  яке призвело або могло призвести до неправильного вирішення справи. Керуючись вимогами  ст.   ст.  307,  308 ЦПК,  колегія суддів

Ухвалила

Апеляційну скаргу відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м.  Єнакієве відхилити.

Рішення Єнакіївського міського суду від 4 липня 2008 року залишити без зміни.

Ухвала набирає чинності з моменту її проголошення та може бути оскаржена безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з вказаного часу.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація