Судове рішення #7484936

                                   Справа № 2о-292-1/09

№2-21-1/10

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

15 січня     2010 року                                               м. Київ

 Святошинський районний суд м. Києва

в складі:  головуючого  судді        Кирилюк Г.М.

                 при секретарі                  Обухівському О.В.

з участю  заявниці                           ОСОБА_1

    розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа: Головне  управління  юстиції  у м. Києві, про встановлення факту родинних відносин ,-

в с т а н о в и в:

03.12.2009 р. ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою, в якій просить встановити факт родинних відносин  між нею та ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2, як між  дочкою  та батьком.

В заяві зазначила, що після смерті  батька  відкрилась  спадщина.

Отримати   свідоцтво про право на  спадщину  вона не  може , оскільки в свідоцтві про смерть  батька прізвище помилково  зазначено «ОСОБА_2», а не «ОСОБА_2».

В судовому засіданні заявниця  підтримала свою  заяву та просить її задовольнити.

    Представник Головного  управління  юстиції  у м. Києві  в судове засідання не з’явився. Про час слухання справи повідомлений належним чином, просить слухати справу в його відсутність.

    Суд, заслухавши пояснення заявника, допитавши свідка ОСОБА_3,  дослідивши матеріали справи, вважає необхідним заяву задовольнити з таких підстав.

Згідно  п.1 ч.1 ст.256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту  родинних відносин між фізичними особами.

Судом встановлено, що заявниця народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Триліси  Фастівського району Київської області.  Її батьками  в свідоцтві про народження зазначено: батько – «ОСОБА_2»,  мати – «ОСОБА_4».

Згідно свідоцтва про смерть, ІНФОРМАЦІЯ_2  помер ОСОБА_2   у віці 72 років.

29.10.2009 р.  ОСОБА_1 звернулась  до Дванадцятої   Київської державної нотаріальної контори з заявою про   прийняття спадщини після смерті батька – ОСОБА_2, проте отримала  відмову  у зв’язку з розбіжностями  в написанні  прізвища.

 Факт родинних стосунків  між ОСОБА_1 та  ОСОБА_2, як між  дочкою та батьком  підтверджується  сукупністю досліджених в судовому засіданні  доказів.

Згідно  посвідки про  народження №НОМЕР_1, ОСОБА_2 народився в 1937  році  в с. Триліси  Київської  області.  

Згідно довідки  Фастівського міськрайонного управління юстиції  Київської області, 16  жовтня  1965 року  у виконкомі Триліської  сільської ради  Фастівського району Київської області  зареєстровано  шлюб громадян: ОСОБА_2 та ОСОБА_4, актовий запис №41. Після реєстрації  шлюбу присвоєні прізвища: йому - ОСОБА_2,  їй -  ОСОБА_4.  

Згідно  свідоцтва про  розірвання  шлюбу від 16.01.1975 року, шлюб  між  ОСОБА_2 та  ОСОБА_4  було розірвано.

Свідок ОСОБА_3 в судовому засіданні   пояснила, що є дочкою заявниці.  ОСОБА_2,  який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 у віці 72 років,  був її  дідусем. Останній  залишив їй заповіт  на квартиру.  

Внаслідок  помилки в написанні  прізвища  батька, її  мати позбавлена  можливості успадкувати  інше майно, що залишилось  після  його смерті.

    Суд, дослідивши зібрані по справі докази, давши їм оцінку в сукупності, суд дійшов висновку про необхідність задоволення даної заяви.

    Враховуючи викладене та керуючись  ст.ст.234,  256-259 ЦПК  України, суд ,-

В и р і ш и в :

Заяву   задовольнити.

Встановити  факт родинних відносин між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, та    ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 в м. Києві, як між дочкою  та батьком.

Заяву про апеляційне оскарження  рішення суду може бути подано протягом  десяти  днів  з дня  проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається  протягом двадцяти днів  після подання заяви  про апеляційне оскарження.

    Суддя:  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація