Справа № 2-1866
2009 року .
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 грудня 2009 року м. Золотоноша
Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області в складі:
головуючого судді Міщенка С.В.,
при секретарі Матвєєвій О.І.,
розглянувши у судовому засіданні в м. Золотоноша справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 сільської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, –
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася в суд з позовною заявою до ОСОБА_2 сільської ради, в якій просила визначити додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини.
Свою позовну заяву позивач пояснює тим, що після смерті її батька ОСОБА_3, який помер 03.04.2006 року відкрилася спадщина на спадкове майно, яке складається з земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована в межах ОСОБА_2 сільської ради. Позивачка являється спадкоємцем першої черги за законом після смерті ОСОБА_3 ОСОБА_4
У встановлений законом шестимісячний термін вона не звернулася до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини по тій причині, що незабаром після смерті батька, а саме 16.04.2009р. вона потрапила до лікарні де перебувала на стаціонарному лікуванні по липень 2006 року. З липня 2006 року по вересень 2006 року вона перебувала на лікуванні в м. Києві, де їй зробили операцію по видаленню нирки. Після операції стан її здоров’я значно погіршився. Вона не могла довго перебувати на ногах, а тим більше поїхати в інший район, де необхідно було вистоювати в черзі до нотаріуса щоб написати заяву про прийняття спадщини та отримати консультацію, що і стало причиною пропуску нею встановленого законом строку для прийняття спадщини. Іншим чином позивач не може врегулювати дане питання, тому вимушена була звернутися до суду для подання заяви про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Позивач у судове засідання не з’явилася, але надала суду заяву про розгляд справи без її участі де на задоволенні позовних вимог наполягала у повному обсязі.
Представник відповідача ОСОБА_2 сільської ради надав суду довідку у якій проти задоволення даної позовної заяви не заперечував і водночас просив суд розглядати справу у його відсутність.
Суд, дослідивши матеріали справи встановив, що:
- згідно свідоцтва про смерть серії І-СР № 032610, ОСОБА_3 помер 03 квітня 2006 року у віці 79 років, про що в книзі реєстрації актів про смерть зроблено запис за № 8;
- відповідно до медичної картки ОСОБА_1 проходила лікування в період часу квітень-вересень 2006 року з приводу захворювання нирки, що і стало причиною пропуску ОСОБА_1 встановленого законом строку для прийняття спадщини, тому суд вважає причину неподання останньою заяви про прийняття спадщини поважною і вважає за необхідне встановити позивачу додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини.
Керуючись ст. 1272 ЦК України, ст.ст. 10, 60, 88, 174, 212, 215 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 сільської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини - задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини за законом після смерті ОСОБА_3, який помер 03 квітня 2006 року - один місяць з часу вступу в законну силу рішення суду.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Апеляційного суду Черкаської області через Золотоніський міськрайонний суд.
СУДДЯ : С.В. Міщенко