Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #75027610

ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА


08 листопада 2018 року Справа № 826/15357/18

Колегія суддів Шостого апеляційного адміністративного суду у складі судді-доповідача Епель О.В. та суддів Губської Л.В., Степанюка А.Г., перевіривши на відповідність вимогам ст.ст. 295, 296 КАС України апеляційну скаргу ОСОБА_2 на ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 26 вересня 2018 р. у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до державного реєстратора Франко-Біденко Ольги Віталіївни, треті особи: товариство з обмеженою відповідальністю "Творча майстерня "Вісак", ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, відділ з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Оболонської районної в м. Києві державної адміністрації про визнання протиправною та скасування реєстраційної дії,


ВСТАНОВИЛА:


Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 26 вересня 2018 року у задоволенні заяви позивача про забезпечення позову було відмовлено.

На зазначену ухвалу суду позивачем було подано апеляційну скаргу разом з клопотанням про поновлення строку на апеляційне оскарження, яке вмотивовано тим, що позивачем не було отримано копію оскаржуваного рішення.

Перевіривши доводи заявника, дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що наведені ним причини пропуску строку звернення з апеляційною скаргою є поважними і такий строк підлягає поновленню.

При цьому, колегією суддів враховуються наступні висновки Європейського Суду з прав людини.

Так, у справі "Беллет проти Франції" Європейський Суд з прав людини зазначив, що стаття 6 параграфу 1 Конвенції містить гарантії справедливого судочинства, одним з аспектів яких є доступ до суду. Рівень доступу, наданих національним законодавством, має бути достатнім для забезпечення права особи на суд з огляду на принцип верховенства права в демократичному суспільстві. Для того, щоб доступ був ефективним, особа повинна мати чітку практичну можливість оскаржити дії, які становлять втручання у її права.

У рішенні від 27.06.2000 р. у справі "Ілхан проти Туреччини" Європейський суд з прав людини дійшов висновку, що правило встановлення обмежень звернення до суду у зв'язку з пропуском строку повинно застосовуватися з певною гнучкістю і без надзвичайного формалізму, воно не застосовується автоматично, не має абсолютного характеру і перевіряючи його виконання слід звернути увагу на обставини справи.

У рішенні від 13.01.2000 р. по справі "Мірагаль Есколано та інші проти Іспанії" та в рішенні від 28.10.1998 р. по справі "Перес де Рада Каваніллес проти Іспанії" ЄСПЛ підкреслив, що надто суворе тлумачення внутрішніми судами процесуальної норми позбавило заявників права доступу до суду і завадило розгляду їхніх позовних вимог, що є порушенням п.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Відповідно до ст. 17 Закон України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" висновки ЄСПЛ є джерелом права.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга позивача відповідає вимогам ст. 296 КАС України, а отже наявні підстави для відкриття апеляційного провадження та підготовки справи до апеляційного розгляду в порядку, встановленому ст. 306 КАС України.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 296, 306 КАС України, колегія суддів,


УХВАЛИЛА:


Клопотання ОСОБА_2 про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції - задовольнити.

Визнати причини пропуску строку на апеляційне оскарження поважними та поновити апелянту пропущений строк звернення до суду.

Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 26 вересня 2018 р. у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до державного реєстратора Франко-Біденко Ольги Віталіївни, треті особи: товариство з обмеженою відповідальністю "Творча майстерня "Вісак", ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, відділ з питань державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців Оболонської районної в м. Києві державної адміністрації про визнання протиправною та скасування реєстраційної дії.

Встановити строк до 28 листопада 2018 року, протягом якого учасники справи можуть подати відзив на апеляційну скаргу разом з доказами його надсилання (надання) іншим учасникам справи та заперечення проти заяв і клопотань, якщо такі містяться в апеляційній скарзі.

Роз'яснити учасникам справи, що у відзиві на апеляційну скаргу може міститися клопотання особи про розгляд справи за її участі. За відсутності такого клопотання вважається, що особа не бажає брати участі у судовому засіданні суду апеляційної інстанції.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не може бути оскаржена в касаційному порядку.



Суддя-доповідач


Судді




  • Номер: А/855/5786/18
  • Опис: провизнання протиправною реєстраційної дії від 01.08.2018 р., вчиненої державним реєстратором Франко-Бідненко Ольгою Віталіївною Оболонської районної в м. Києві державної адміністрації щодо державної реєстрації змін до відомостей, якою було здійснено держ
  • Тип справи: Адміністративна апеляційна скарга
  • Номер справи: 826/15357/18
  • Суд: Шостий апеляційний адміністративний суд
  • Суддя: Епель Оксана Володимирівна
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 06.11.2018
  • Дата етапу: 05.12.2018
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація