Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #75042242

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


06 листопада 2018 рокуЛьвів№ 857/134/18



Восьмий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:


головуючого-судді Кузьмича С. М.,

суддів Довгої О.І., Шавеля Р.М.

за участю секретаря Мельничук Б.Б.

представника позивача Степанюк Т.В.


розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові справу за апеляційною скаргою Державної фіскальної служби України на рішення Волинського окружного адміністративного суду від 23 березня 2018 року (ухвалене головуючим - суддею Ковальчук В.Д., о 12 год. 05 хв. у м. Луцьк, повний текст рішення складено 29 березня 2018 року) у справі № 803/324/18 за адміністративним позовом Сільськогосподарського приватного підприємства «Вікторія» до Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,


ВСТАНОВИВ:


Позивач звернувся до суду із адміністративним позовом до відповідача про визнання протиправним та скасування рішення від 20.12.2017 № 453458/03737403 про відмову в реєстрації податкової накладної від 29.11.2017 № 7 та зобов`язання зареєструвати таку податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН).

В обґрунтування позовних вимог вказує на те, що спірне рішення є протиправними та таким, що прийняте з порушенням норм чинного законодавства, оскільки відсутні конкретні підстави для відмови у реєстрації, а лише зазначена загальна інформація про те, що причиною їх прийняття є: надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС України рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.

Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 23.03.2018 позов задоволено повністю. Визнано протиправним та скасовано рішення комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 20.12.2017 № 453458/03737403 про відмову у реєстрації податкової накладної від 29.11.2017 № 7 в Єдиному реєстрі податкових накладних, подану Сільськогосподарським приватним підприємством «Вікторія». Зобов`язано Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від 29.11.2017 №7, подану Сільськогосподарським приватним підприємством «Вікторія».

Приймаючи оскаржене рішення суд першої інстанції виходив з того, що оскаржуване рішення про відмову в реєстрації в Єдиному реєстрі податкової накладної прийнято з порушенням вимог нормативно-правових актів, без зазначення у ньому мотивів їх прийняття.

Вказане рішення в апеляційному порядку оскаржив відповідач, у апеляційній скарзі покликається на те, що оскаржуване рішення винесене з порушенням норм процесуального та матеріального права з неповним з`ясуванням обставин справи та є незаконним, просить рішення суду першої інстанції скасувати та прийняти нове, яким відмовити в задоволенні позову.

Зокрема в апеляційні скарзі зазначає, що реєстрація була зупинена відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України, оскільки не відповідає критеріям оцінки ступеня ризику, визначеному п. 6 наказу Міністерства фінансів України від 13.06.2017 № 567 «Про затвердження Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», про що сформовано відповідну квитанцію. Зокрема зазначає, що у квитанції чітко вказано визначення критерію оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.

В судовому засіданні представник позивача заперечив щодо задоволення та надав пояснення. Просить апеляційну скаргу залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції - без змін.

Інші особи які беруть участь у справі, в судове засідання на виклик суду не з'явилися, що не перешкоджає розгляду справи в їх відсутності згідно з ч. 2 ст. 313 КАС України.

Заслухавши суддю-доповідача, представника позивача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, суд приходить до висновку, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції - без змін, з наступних підстав.

З матеріалів справи слідує, що при здійсненні господарської операції з постачання пшениці на адресу ТОВ «ВОЛИНЬ-ЗЕРНО-ПРОДУКТ» на суму 500000,00 грн. (в т.ч. ПДВ 83333,33 грн.) СГПП «Вікторія» склало податкову накладну від 29.11.2017 № 7, яку надіслало для реєстрації в ЄРПН (а.с.9).

Як вбачається із квитанції-повідомлення ДФС України від 13.12.2017 про отримання податкової накладної від 29.11.2017 № 7, реєстрація вказаної податкової накладної була зупинена відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України (далі - ПК України), оскільки вказана податкова накладна відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 № 567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД:1001. Запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН відповідно до пункту в підпункту 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 ПК України, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017 № 567 та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена пунктом 4 цього наказу. (а.с.10)

З квитанції № 1 слідує, що до ДФС України 14.12.2017 доставлено від СГПП «Вікторія» копії документів про підтвердження реальності здійснення операції, щодо якої зупинено реєстрацію ПН. Перелік документів з поясненням вказаний у повідомленні щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація якої зупинено від 14.12.2017 № 1. Крім того, СГПП «Вікторія» надіслала до ДФС України Таблицю даних платника податку від 14.12.2017. (а.с.11 - 14)

20.12.2017 року Комісія ДФС України прийняла рішення № 453458/03737403, яким відмовлено у реєстрації ПН від 29.11.2017 № 7 в ЄРПН з підстави: надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування. (а.с.8)

Вважаючи прийняте рішення відповідачем протиправною позивач звернувся до суду з відповідними позовними вимогами.

Проаналізувавши матеріали справи, суд апеляційної інстанції приходить до висновку про правильне застосування норм матеріального та процесуального права та повне з'ясування обставин справи судом першої інстанції з огляду на наступне.

Відповідно до пп. 14.1.60 п. 14 ст. 14 ПК України Єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.

Згідно з п. 201.10 ст. 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Якщо надіслані податкові накладні / розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Помилки в реквізитах, визначених пунктом 201.1 цієї статті (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов'язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних у електронному вигляді.

Квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування надсилається одночасно продавцю та покупцю платнику податку.

Відповідно до пп. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 ПК України у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: а) порядковий номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; б) визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування; в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Згідно з п. 74.2 ст. 74 ПК України в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних / розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

З матеріалів справи вбачається, що контролюючим органом було сформовано висновок про відповідність податкової накладної критеріям оцінки ступеня ризиків, визначених пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкових накладних в ЄРПН, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 № 567.

Водночас, у казаній вище вквитанції фіскальним органом запропоновано платнику податків надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН відповідно до пункту «в» пп. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 ПК України, вичерпний перелік яких встановлено наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 № 567.

Так, відповідно до п. 4 наказу Міністерства фінансів України від 13.06.2017 № 567 «Про затвердження Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та Вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (далі - Критерії оцінки), зобов'язано Державну фіскальну службу України до 25.06.2017 здійснити аналіз ефективності застосування Критеріїв оцінки та у п'ятиденний строк надати пропозиції Міністерству фінансів України стосовно їх удосконалення; щокварталу до п'ятого числа першого місяця наступного кварталу надавати пропозиції Міністерству фінансів України для удосконалення Критеріїв оцінки».

Пункт 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків Наказу №567 містить в собі визначення двох різних критеріїв: Моніторинг податкової накладної/розрахунку коригування здійснюється ДФС за такими критеріями:

обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній / розрахунку коригування, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, у1,5 разів більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу придбання на митній території України такого товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01.01.2017 в отриманих податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, і митних деклараціях, та обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеного у податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 01.01.2017 в Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 75% загального такого залишку) товарів з кодами згідно УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, та відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється);

відсутність (анулювання, призупинення) ліцензій, виданих органами ліцензування, які засвідчують право суб'єкта господарювання на виробництво, експорт, імпорт, оптову і роздрібну торгівлю підакцизними товарами (продукцією), визначеними пп. 215.3.1 та 215.3.2 п. 215.3 ст. 215 розділу VI Податкового кодексу України, стосовно товарів, які зазначені платником податку у податковій накладній, подані на реєстрацію в Реєстрі.

Визначення фіскальним органом у Квитанціях конкретного критерію ризику впливає на можливість надання в подальшому платником податків відповідних документів, перелік яких міститься у Наказі № 567 «Вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (далі - Вичерпний перелік документів).

Відповідно до п.1 Вичерпного переліку документів Наказу № 567, вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Перелік), у розрізі Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 № 567:

для критерію, зазначеного у пп. 1 п. 6 Критеріїв: договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством;

для критерію, зазначеного в пп. 2 п. 6 Критеріїв: договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції; первинні документи щодо постачання/при дбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.

Відтак, можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення фіскальним органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків.

У відповідності до пп. 201.16.2 п. 201.16 ст. 201 ПК України письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті «в» підпункту 201.16.1 цього пункту, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування. Такі документи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання до комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

Письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту, розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику. Зазначена комісія приймає рішення про: реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Підстави для прийняття комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації встановлюються Кабінетом Міністрів України. Порядок роботи комісії визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних приймається та надсилається платнику податку протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів, поданих відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту (пп. 201.16.3 п. 201.16 ст. 201 ПК України).

З матеріалів справи вбачається, що позивач в порядку, визначеному пп. 201.16.2 п. 201.16 ст. 201 ПК України, надав Державній фіскальній службі України копії документів по спірних господарських операціях та податкових накладних, що підтверджується повідомленнями щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по податкових накладних № 1 від 14.12.2017 та №2 від 17.12.2017.

Як слідує зі змісту оскаржуваного рішення комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, причиною прийняття рішення про відмову в реєстрації податкової накладної № 7 від 29.11.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних є надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.

Однак, відповідачем у оскаржуваних рішеннях не зазначено, які саме документи складені з порушенням законодавства та/або яких саме документів не вистачає для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної.

Згідно з ч. 2 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Відтак, рішення комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації № 453458/03737403 від 20.12.2017 про відмову реєстрації податкової накладної № 7 від 29.11.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних є протиправним та підлягає скасуванню, оскільки відповідачем не надано доказів наявності підстав для відмови у реєстрації податкових накладних.

Разом з цим, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про необхідність зобов'язати Державну фіскальну службу зареєструвати в Єдиному державному реєстрі податкові накладні, подані позивачем з огляду на наступне.

Так, з матеріалів справи вбачається, що СГПП «Вікторія» зареєстроване як юридична особа 28.12.1999, основним видом економічної діяльності якого за кодом класифікації 01.11. вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур, про що свідчить витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 13.07.207 року за №1002804249. (а.с.20-24)

03.11.2017 між СГПП «Вікторія» (Продавець) та ТОВ «ВОЛИНЬ-ЗЕРНО-ПРОДУКТ» (Покупець) укладено договір купівлі-продажу № 0311/16822, згідно з яким позивач зобов'язується продати у власність Покупця пшеницю врожаю 2017 року, а Покупець зобов'язується прийняти цей товар та своєчасно оплатити його в порядку та на умовах, передбачених цим договором (а.с.34-38). Відповідно до умов пункту 4.6 цього договору передача всієї партії товару у власність покупця, згідно п.2.2 даного договору, здійснюється в строк до 31.12.2017. Додатковою угодою №1 від 16.11.2017 до договору купівлі-продажу № 0311/16822 від 03.11.2017 (а.с.39) пункт 4.6 цього договору викладено в іншій редакції, відповідно до якого передача всієї партії товару у власність покупця здійснюється в строк до 31.01.2018. При цьому, додатковою угодою № 2 від 11.01.2018 до договору купівлі-продажу № 0311/16822 від 03.11.2017 визначено, що загальна вартість товару за даним договором становить 4420000,00 грн. з ПДВ. (а.с.40)


В рахунок часткової оплати за вищенаведений товар ТОВ «ВОЛИНЬ-ЗЕРНО-ПРОДУКТ» сплатило СГПП «Вікторія» 500000,00 грн., що підтверджується платіжним дорученням № 30404 від 29.11.2017 (а.с.41). У зв`язку з цим СГПП «Вікторія» на суму 500000, 00 грн. (в т.ч. ПДВ 83333, 33 грн.) склало податкову накладну від 29.11.2017 № 7, яку надіслало в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв'язку до органу ДФС для реєстрації в ЄРПН. (а.с.9)


Так позивачем на підтвердження цієї господарської діяльності контролюючому органу було надано ряд документів, зокрема: договір купівлі-продажу №0311/16822 від 03.11.2017 (а.с.34); платіжне доручення № 30404 від 29.11.2017 (а.с.41); інформацію по договорах оренди на земельні частки паї, які перебувають в оренді СГПП «Вікторія» на території Промінської сільської ради станом на 01.01.2017 (а.с.43); експлікацію земель, закріплених за СГПП «Вікторія» на території Промінської сільської ради станом на 01.01.2017 (а.с.42); звіт про площі та валові збори сільськогосподарських культур, плодів, ягід і винограду №29-сг 01.12.2017 року (а.с.44-54). Крім того, в поясненнях по зазначеній господарській операції позивач зазначив, що вся продукція зберігається на складі, що знаходиться на території підприємства в с. Коршовець.


Відтак, дану податкову накладну позивач виписав по першій події, а саме поступлення авансу, згідно з договором купівлі-продажу № 0311/16822 від 03.11.2017 за пшеницю урожаю 2017 року. Позивач в письмових поясненнях відповідачу від 14.12.2017 (а.с.11) вказав, що станом на 14.12.2017 товар ще знаходився на складі підприємства, оскільки згідно з пунктом 4.6 договору - передача всієї партії товару у власність покупця здійснюється в строк до 31.12.2017, а відповідно до додаткової угоди №1 від 16.11.2017 до цього договору передача всієї партії товару у власність покупця здійснюється в строк до 31.01.2018.


Оскільки часткова оплата за товар була проведена покупцем 29.11.2017, тому позивач був зобов`язаний виписати ТОВ «ВОЛИНЬ-ЗЕРНО-ПРОДУКТ» та зареєструвати податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних за цією господарською операцією.


Як зазначив суд першої інстанції, та таке знаходить своє підтвердження в матеріалах справи, представник відповідача у відзиві на позовну заяву від 23.03.2018 зазначив, що позивачем не було надано копій всіх документів, що підтверджують вчинення господарських операцій, а саме документів про оплату, однак, як підтверджено наявними в справі доказами, позивач документи про оплату, а саме копію платіжного доручення № 30404 від 29.11.2017 року надіслав автоматизованою системою «Єдине вікно подання електронних документів» до ДФС України разом з іншими документами, про що свідчить квитанція №1 від 14.12.2017 року. (а.с.13)


З огляду на це, суд вважає достатніми подані позивачем до ДФС України документи для прийняття відповідачем позитивного рішення про реєстрацію податкової накладної № 7 від 29.11.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних.


Крім цього, факт відвантаження зерна (пшениці 6 класу) на адресу ТОВ «ВОЛИНЬ-ЗЕРНО-ПРОДУКТ» засвідчують видаткові накладні №1 від 15.01.2018 (а.с.112), № 4 від 17.01.2018 (а.с.138), № 3 від 16.01.2018 (а.с.156), специфікації № 1 від 15.01.2018, № 4 від 17.01.2018, № 3 від 16.01.2018 до договору купівлі-продажу № 0311/16822 від 03.11.2017 (а.с.113, 139, 157), реєстри ТТН № ВЗПЛК000103 від 15.01.2018, № ВЗПЛК000107 від 17.01.2018, № ВЗПЛК000126 від 18.01.2018, № ВЗПЛК000089 від 16.01.2018 на прийняте зерно з визначенням якості по середньодобовому зразку (а.с.114-115, 140, 142, 150, 152, 158, 159), лабораторні аналізи середньодобового зразка № ВЗП13330693, № ВЗП13330695, № ВЗП03306980, № ВЗП13330694 (а.с.116, 141, 151, 160), вагові накладні № ВЗПЛК000047, № ВЗПЛК000048, № ВЗПЛК000052, № ВЗПЛК000060, №ВЗПЛК000049, № ВЗПЛК000044, № ВЗПЛК000046, № ВЗПЛК000078, № ВЗПЛК000079, № ВЗПЛК000071, № ВЗПЛК000066, № ВЗПЛК000081, № ВЗПЛК000060, № ВЗПЛК000080, № ВЗПЛК000057, № ВЗПЛК000045 від 15.01.2018 року, № ВЗПЛК000140, № ВЗПЛК000143, № ВЗПЛК000137, № ВЗПЛК000138, № ВЗПЛК000141 від 17.01.2018, № ВЗПЛК000105, № ВЗПЛК000123, № ВЗПЛК000120, №ВЗПЛК000132, № ВЗПЛК000126, № ВЗПЛК000070, № ВЗПЛК000097, № ВЗПЛК000118, №ВЗПЛК000110, № ВЗПЛК000125, № ВЗПЛК000131, № ВЗПЛК000098, № ЗПЛК000092, № ВЗПЛК000136, № ВЗПЛК000129 від 16.01.2018 (а.с.117, 122, 127, 132, 143, 148, 161, 166, 172,176), товарно-транспортні накладні від 15.01.2018 (а.с.119-121, 123-126, 128-131, 133-134, 136, 169, 170, 177), від 16.01.2018 (а.с.144-147, 149, 162-165, 167-168, 172-175, 178-180), від 18.01.2018. (а.с.153-155)


Також в суді першої інстанції представником відповідача в судовому засіданні надано висновок робочої групи Головного управління ДФС у Волинській області від 18.12.2017 №4808 з пропозицією щодо реєстрації податкової накладної від 29.11.2017 року №7 в Єдиному реєстрі податкових накладних, оскільки платником подано достатній перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН. (а.с.192)


При цьому колегія суддів зазначає, що доводами у апеляційній скарзі не спростовано обґрунтування рішення суду першої інстанції та не доведено порушення позивачем норм Податкового кодексу України.


Враховуючи викладене вище, з'ясувавши та перевіривши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення, враховуючи вимоги законодавства України, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про наявність правових підстав для задоволення позовних вимог Сільськогосподарського приватного підприємства «Вікторія» до Державної фіскальної служби України про про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії.


Відповідно до ст. 316 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.


Зважаючи на викладене вище, колегія суддів вважає, що судом першої інстанції було правильно встановлено обставини справи та ухвалено судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права, а тому апеляційну скаргу належить залишити без задоволення, а рішення суду - без змін. Доводи апеляційної скарги не спростовують рішення суду першої інстанції.


Щодо розподілу судових витрат, то такий у відповідності до ст.139 КАС України не здійснюється.


Керуючись статтями 139, 229, 243, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 328, 329 Кодексу адміністративного судочинства України, -


ПОСТАНОВИВ:


Апеляційну скаргу Державної фіскальної служби України залишити без задоволення, а рішення Волинського окружного адміністративного суду від 23 березня 2018 року у справі № 803/324/18 - без змін.


Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дати її прийняття, але може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом тридцяти днів з дня проголошення судового рішення, у разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.


Головуючий суддя С. М. Кузьмич

судді О. І. Довга

Р. М. Шавель

Повне судове рішення складено 12 листопада 2018 року



























Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація