АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД МІСТА КИЄВА
03110, м, Київ, вул. Солом'янська, 2-а
справа №22-1776/1 Головуючий у 1-ій інстанції-Яценко Н.О.
Доповідач - Карпенко С. О.
УХВАЛА
15квітня 2009 року колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду міста Києва в складі: головуючого - судді Карпенко С. О.
суддів Поліщук СВ., Прокопчук И.О., при секретарі - Ярошенко СВ.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань у м. Києві
заяву ОСОБА_1, який діє в інтересах ОСОБА_2,
про виправлення описки в ухвалі Апеляційного суду м. Києва від 17.02.2009 року
у справі за апеляційною скаргою ОСОБА_3,
який діє в інтересах ОСОБА_2,
на рішення Оболонського районного суду м. Києва від 23 грудня 2008 року
по справі за позовом ОСОБА_4
до ОСОБА_5,
3-я особа Головне управління юстиції в м. Києві, ОСОБА_2,
. про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, -
ВСТАНОВИЛА:
Ухвалою Апеляційного суду м. Києва від 17.02.2009 року апеляційну скаргу ОСОБА_3, який діє в інтересах ОСОБА_2, відхилено, рішення Оболонського районного суду м. Києва від 23 грудня 2008 року залишено без змін.
02.03.2009 року ОСОБА_3, який діє в інтересах ОСОБА_2, звернувся до Апеляційного суду м. Києва з заявою про виправлення описки в зазначеній ухвалі суду.
Посилається на те, що в першому абзаці описової частини ухвали від 17 лютого 2009 року Апеляційного суду м. Києва зазначено: «Рішенням Оболонського районного суду міста Києва від 23.12.08 року ОСОБА_4 визначений додатковий строк у три місяці з моменту набрання рішенням законної сили для подання заяви про прийняття спадщини...», вважає, що «законної сили» є опискою оскільки у рішенні Оболонського районного суду м. Києва від 23 грудня 2008 року зазначено: «...три місяці, з моменту набрання чинності даного рішення...» Оскільки в цій частині рішення не оскаржувалося, тому «законної сили» є опискою, яку він просить виправити.
В суд апеляційної інстанції сторони не з'явились.
Так як неявка учасників судового розгляду не перешкоджає розглядові питання суд вважає за можливе розглянути заяву у їх відсутність.
Дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що заява ОСОБА_1, який діє в інтересах ОСОБА_2, не підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер, спотворюють текст рішення чи ухвали суду та призводять до його неправильного сприйняття.
З матеріалів справи вбачається, що істотної відмінності між процесуальним значенням термінів «чинності» та «законної сили» не має.
Таким чином, причини, на які посилається ОСОБА_6 обгрунтування своєї заяви, суд не може визнати істотними, а тому відмовляє у задоволенні заяви про виправлення описки в ухвалі Апеляційного суду м. Києва від 17.02.2009 року.
Керуючись ст. 219 ЦПК України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Відмовити ОСОБА_3, який діє в інтересах ОСОБА_2, у задоволенні заяви про виправлення описки в ухвалі Апеляційного суду м. Києва від 17.02.2009 року.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і оскарженню у касаційному
порядку не підлягає.