Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #75096722

Справа № 758/1149/18 Головуючий в суді І інстанції Захарчук С.С.

Провадження № 22ц-824/1259/18 Доповідач в суді ІІ інстанції Мельник Я.С.


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 листопада 2018 року м. Київ

Київський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати у цивільних справах:

головуючого Мельника Я.С.,

суддів: Іванової І.В., Матвієнко Ю.О.,

за участі секретаря Лисиці Ю.С.,

розглянув у порядку спрощеного позовного провадження апеляційну скаргу ОСОБА_3 на ухвалу Подільського районного суду міста Києва від 01 серпня 2018 року про закриття провадження у справі за заявою ОСОБА_3, заінтересована особа - управління праці та соціального захисту населення Подільської районної в місті Києві державної адміністрації, про встановлення факту, що має юридичне значення,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_3 звернулася до суду із вищевказаною заявою.

Ухвалою Подільського районного суду міста Києва від 01 серпня 2018 року закрито провадження у справі.

Не погоджуючись із цією ухвалою, ОСОБА_3 подала апеляційну скаргу, в якій просила її скасувати та постановити нову про задоволення її заяви, посилаючись на порушення судом норм процесуального права.

Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення сторін, що з'явилися, перевіривши матеріали справи, вважає необхідним апеляційну скаргу залишити без задоволення з наступних підстав.

Відповідно до ст. 375 ЦПК України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Постановляючи ухвалу про закриття провадження у справі, суд першої інстанції виходив з того, що оскільки встановлення факту необхідно ОСОБА_3 для підтвердження її належності до осіб з інвалідністю внаслідок війни та отримання посвідчення інваліда війни, а такі заяви не можуть розглядатися судами у порядку цивільного судочинства, тому провадження у справі підлягає закриттю на підставі ст. 255 ЦПК України.

Колегія суддів погоджується з такими висновками суду першої інстанції, виходячи з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_3 звернулася до суду із заявою, в якій просила встановити факт її участі та виконання нею заходів по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у складі невоєнізованих формувань Цивільної оборони ЧАЕС з 27.04.1986, встановлення якого необхідно для підтвердження її належності до осіб з інвалідністю внаслідок війни відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та отримання посвідчення інваліда війни.

Ухвалою Подільського районного суду міста Києва від 01 серпня 2018 року закрито провадження у справі на підставі п. 1 ч. 1 ст. 255 ЦПК України.

В силу вимог ч. 2 ст. 315 ЦПК України у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Згідно роз'яснень, викладених у п. 2 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 від 31.03.1995 року «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» не можуть розглядатися судами заяви про встановлення фактів належності до осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, до ветеранів чи інвалідів війни, проходження військової служби, перебування на фронті, у партизанських загонах тощо.

Відмова відповідного органу в установленні такого факту може бути оскаржена до суду в порядку, передбаченому КАС України.

Таким чином, встановивши, що законодавством передбачено позасудове встановлення факту, який просила встановити заявниця, суд першої інстанції правомірно закрив провадження у справі.

Доводи апелянта зводяться до суперечливого тлумачення норм матеріального і процесуального права та не спростовують обґрунтованих висновків місцевого суду, викладених в оскаржуваній ухвалі.

Таким чином, колегія суддів вважає, що доводи апеляційної скарги не заслуговують на увагу і не можуть бути підставою для скасування оскаржуваного судового рішення, тому ухвалу суду першої інстанції необхідно залишити без змін.

Керуючись ст. ст. 374, 379 ЦПК України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_3 залишити без задоволення, а ухвалу Подільського районного суду міста Києва від 01 серпня 2018 року - без змін.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів.

Головуючий: Судді:



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація