Справа № 2-1117/2009р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 листопада 2009 року м. Могилів-Подільський
Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області, в складі:
головуючого судді Файдюка В.В.,
з участю секретаря Алексєєвої І.Д.,
адвоката ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Могилеві-Подільському цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до спілки співвласників майнових паїв СТОВ «Гарант» про визнання правочину дійсним і визнання права власності на будівлю, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 звернувся в Могилів-Подільський міськрайонний суд з позовом до спілки власників майнових паїв СТОВ «Гарант» с. Слобода-Яришівська, Могилів-Подільського району, Вінницької області про визнання правочину дійсним та визнання права власності на приміщення вівчарника, складу першої бригади, складу вівчарника, які знаходяться по вул. Леніна № 204 в с. Слобода-Яришівська, Могилів-Подільського району, Вінницької області, мотивуючи тим, що після реорганізації СТОВ «Гарант», 02.03.2007 року на зборах співвласників майнових паїв було вирішено питання про продаж майна, що залишилося під кредиторською заборгованістю (протокол № 2). 19.08.2008 року між позивачем та спілкою майна колишнього СТОВ «Гарант», в особі голови спілки ОСОБА_3 було укладено в простій письмовій формі договір купівлі-продажу майна, відповідно до якого, позивач купив приміщення вівчарника, вартістю 2500 грн., склад першої бригади – 6000 грн., склад вівчарника – 5000 грн., які розміщені по вул. Леніна № 204 в с. Слобода-Яришівська, Могилів-Подільського району, Вінницької області. Позивач здійснив оплату за вказані об’єкти в сумі 13 500 грн.. Однак здійснити реєстрацію свого права власності не може, так як відсутній нотаріально посвідчений договір купівлі-продажу, так як спілка співвласників майнових паїв є громадською організацією, статут не розроблявся і не реєструвався, у спілки відсутні правовстановлюючі документи на кожен об’єкт, який ввійшов до пайового фонду. ОСОБА_2 зі своєї сторони повністю виконав умови договору, але оформити своє право власності не може по незалежним від нього обставинам.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_2 позов підтримав, викладене в позовній заяві підтвердив.
Представник відповідача – голова спілки співвласників майнових паїв ОСОБА_3 позовні вимоги визнав повністю.
Заслухавши позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Після реорганізації СТОВ «Гарант» с. Слобода-Яришівська, 02.03.2007 року на зборах співвласників майнових паїв було прийнято рішення про продаж майна що залишилось під кредиторською заборгованістю, що підтверджується витягом з протоколу № 2 (а.с. 9). Вівчарник, вартістю 2500 грн.; склад І-ї бригади – 6000 грн.; склад вівчарника – 5000 грн., підлягають розпаюванню, згідно виписки із списку майна, яке підлягає під розпаювання (а.с. 8).
Згідно договору купівлі-продажу майна, що знаходиться у спільній частковій власності, від 19.08.2008 року укладеного між співвласниками майна колишнього СТОВ «Гарант» с. Слобода-Яришівська, Могилів-Подільського району (продавець), в особі голови спілки ОСОБА_3, що діяв на підставі протоколу № 2 від 02.03.2007 року та ОСОБА_2 (покупець), продавець передав у власність покупця нежитлові будівлі, які розташовані в с. Слобода-Яришівська, по вул. Леніна 204, Могилів-Подільського району, Вінницької області, до складу яких входить: вівчарник, вартістю 2500 грн., склад І-ї бригади – 6000 грн., склад-вівчарника – 5000 грн. (а.с. 5-6). Факт передачі нежитлових приміщень продавцем та прийому покупцем підтверджується актом прийому-передачі майна. (а.с. 7)
ОСОБА_2 заплатив за вказані будівлі 13500 грн., що підтверджується копією квитанції до прибуткового касового ордера № 78 від 19.08.08 року (а.с. 12).
Згідно з ч.2 ст.220 ЦК України якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, суд може визнати такий договір дійсним.
Таким чином, суд дійшов висновку, що при обставинах, що сторони домовилися про всі істотні умови договору, що підтверджується договором, актом прийому-передачі, протоколом, квитанцією. Сторони повністю виконали всі умови договору, продавець передав товар, а покупець прийняв і володіє ним, але оформити своє право власності позивач не може по незалежним від нього обставинам, так як договір не був посвідчений в нотаріальній конторі, з причин, що спілка являється громадською організацією, статут не розроблений і не зареєстрований в органах місцевого самоврядування.
Викладене підтверджується поясненням сторін, матеріалами цивільної справи і дає підстави суду позов задовольнити.
Керуючись ст.ст. 10, 60, 130, 209, 174 ч.4, 213-215 ЦПК України, ст.ст. 220 ч. 2, 334, 392, 655-658, 664 ЦК України, суд -
В И Р І Ш И В :
Позов задоволити.
Визнати правочин по факту продажу спілкою співвласників майнових паїв колишнього СТОВ «Гарант» с. Слобода-Яришівська, ОСОБА_2 нежитлових будівель, які розташовані в с. Слобода-Яришівська, по вул. Леніна 204, Могилів-Подільського району, Вінницької області, до складу яких входить: вівчарник, вартістю 2500 грн., склад І-ї бригади – 6000 грн., склад-вівчарника – 5000 грн. – дійсним.
Визнати право власності ОСОБА_2 на приміщення вівчарника, складу першої бригади, складу вівчарника, які знаходяться по вул. Леніна № 204 в с. Слобода – Яришівська, Могилів-Подільського району.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Суддя: