Справа № 11-56/2010 Головуючий 1 інстанції - Сова Т.Г.
Категорія – ст. 409 КПК України Доповідач - Салай Г.А.
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 січня 2010 року колегія суддів судової палати в кримінальних справах апеляційного суду Чернігівської області в складі :
Головуючої судді – Навозенко Л.С.
Суддів: Салая Г.А., Широян Т.А.
З участю прокурора – Гапеєвої Н.П.
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Чернігові справу за апеляцією засудженого ОСОБА_1 на постанову Менського районного суду Чернігівської області від 23 листопада 2009 року.
Цією постановою відмовлено в задоволенні заяви засудженого ОСОБА_1, поданої в порядку ст. 409 КПК України, про перегляд згідно ст. 5 КК України вироку апеляційного суду Луганської області від 06 липня 2006 року в частині його засудження за ст. 257 КК України.
Вироком апеляційного суду Луганської області від 06. 07. 2006 року ОСОБА_1 був засуджений за ст., ст. 257 КК, 93 п.п. «а», «е», «і», «з» КК ( в ред. 1960 р.), 263 ч.1 КК, 42 КК України ( в ред. 1960 року) до 13 років позбавлення волі з конфіскацією всього власного майна.
26. 10. 2009 року ОСОБА_1 звернувся в суд першої інстанції з заявою про приведення вказаного вироку суду у відповідність з новим більш м’яким законом. Він вказав, що законом України «Про внесення змін до кримінального та Кримінально – процесуального Кодексів України щодо гуманізації кримінальної відповідальності» від 15. 04. 2008 року внесені зміни в п. 4 ст. 28 КК України щодо кількісного складу злочинної організації ( п’ять і більше осіб, а не три і більше осіб, як було раніше) . Тому, він просить застосувати до нього ст. 5 КК України і виключити з вироку суду першої інстанції застосування до нього ст. 257 КК України, оскільки в складі їхньої банди було лиш 4 особи.
Не погоджуючись з постановою Менського районного суду засуджений ОСОБА_1 подав апеляцію в якій просить її скасувати як незаконну. Він вказує на те, що із вступом в силу вказаного законодавства України «Про гуманізацію кримінального відповідальності» від 15 квітня 2008 року, ст. 257 КК України підлягає виключенню з вироку суду першої інстанції.
Заслухавши доповідача, думку прокурора, який просив постанову суду залишити без змін, а апеляцію засудженого без задоволення, дослідивши матеріали справи та доводи викладені в апеляції, колегія суддів приходить до висновку, що апеляція задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Відповідно до постанови Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 року № 13 «Про практику застосування судами кримінальних справ про злочини, вчинені стійкими злочинними об’єднаннями» бандитизм становить окремий різновид спільної злочинної діяльності, специфічними проявами якої в цьому разі є організація озброєної банди та участь у ній або у вчинюваному нею нападі.
Згідно п. 19 вказаної постанови Пленуму Верховного суду України організацією озброєної банди належить визнавати створення як організованої групи так і злочинної організації. Тому, внесення вказаним законом змін до п. 4 ст. 28 КК України щодо збільшення чисельності злочинної організації (5 і більше осіб) не виключає наявність складу злочину, передбаченого ст. 257 КК України, оскільки бандою при наявності відповідних ознак може також визнаватись і організована група (3 і більше особи).
Крім того, відповідно до прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо гуманізації кримінальної відповідальності» від 15 квітня 2008 року, питання поставлене в апеляції засудженого, вирішується судом за поданням адміністрації місця виконання покарання або прокурора. Враховуючи наведене колегія суддів вважає, що суд першої інстанції обґрунтовано не застосував відносно засудженого ОСОБА_1В ст. 5 КК України. .
Керуючись ст., ст. 365, 366 КПК України колегія суддів,-
У Х В А Л И Л А:
Апеляцію засудженого ОСОБА_1 залишити без задоволення, а постанову Менського районного суду від 23 листопада 2009 року відносно ОСОБА_1 – без змін.
СУДДІ:
Навозенко Л.С. Широян Т.А. Салай Г.А.