Судове рішення #7522878

Апеляційний суд Запорізької області

 

Справа № 22 - 411 / 10                                                      Головуючий  у  1 інстанції: Рибалко Н.І.

                                                                                                               Суддя-доповідач: Боєва В.В.                                        

                                     

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України

 27  січня  2010 року                                                                                    м. Запоріжжя

Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Запорізької області у складі:

Головуючого:         Боєвої В.В.

Суддів:                     Коваленко А.І.,  Денисенко Т.С.                                        

При секретарі:         Карацюпі О.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу   ОСОБА_2  на  рішення Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя  від 19 листопада 2009 року у справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про зменшення розміру аліментів,

В С Т А Н О В И Л А:

У січні  2009 року ОСОБА_3 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про зменшення розміру аліментів В позовній заяві зазначав, що за рішенням апеляційного суду Запорізької області від 27.07.2006 року з нього  стягнуто аліменти на користь ОСОБА_4 на утримання дочки ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі ј частини його доходу (заробітку), але не менше 30% прожиткового мінімуму відповідно до віку дитини. 07.10.2006 року він уклав шлюб із ОСОБА_6 та 21.10.2008 року у них народилась дочка ОСОБА_7, а за рішенням суду від 16.10.2008 року він усиновив ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_2, який є сином від першого шлюбу його нинішньої дружини. У зв’язку із зміною сімейного стану на підставі ст.. 192 СК України просив суд зменшити розмір аліментів, що сплачуються ним на утримання дочки ОСОБА_5 з  1/4   частини до 1/10 частини його доходу (заробітку).

 Рішенням Орджонікідзевського  районного суду м. Запоріжжя від 19 листопада  2009 року позов задоволено.

Зменшено розмір аліментів з  1/4  частини доходу на 1/10 частину доходу ОСОБА_9, стягнуто з ОСОБА_9 на користь ОСОБА_2 аліменти на утримання дочки – ОСОБА_10, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 1/10 частини доходу (заробітку), але не менше 30% прожиткового мінімуму відповідно віку дитини, з дня набрання рішенням законної сили.

     Не погоджуючись з рішенням суду, ОСОБА_2 подала апеляційну скаргу, в якій посилаючись на порушення судом  норм матеріального і процесуального права, просить рішення суду скасувати та ухвалити нове рішення про відмову у задоволенні позовних вимог.

Заслухавши у засіданні апеляційного суду суддю - доповідача, пояснення учасників апеляційного розгляду, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції та обставини справи в межах доводів  апеляційної скарги і вимог, заявлених в суді першої інстанції, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає  задоволенню частково  з наступних підстав.

Згідно статті  309 ЦПК України підставами для скасування рішення суду першої інстанції і ухвалення нового рішення або зміни рішення є неповне з’ясування судом обставин, що мають значення для справи та невідповідність висновків суду обставинам справи.

 Так, позивач ОСОБА_3  зазначав, що  з нього на утримання доньки  ОСОБА_10  слід  стягнути 1/10 частку його доходів, при цьому позивач в обґрунтування позовних вимог вказував, що його доходи складаються з заробітної плати за вирахуванням податків та внесків за кредитним договором, а тому сума доходів, яка залишається для існування його родини є такою, що не дозволяє сплачувати аліменти в більшому розмірі.

Суд першої інстанції,  задовольнивши позовні вимоги ОСОБА_3 в повному обсязі,  посилався на  положення частини 1  статі 192  СК України, якою передбачено право платника або одержувача аліментів на зменшення або збільшення розміру аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану.

При цьому суд виходив з того, що сімейний стан позивача змінився, теперішнього часу на утриманні  ОСОБА_3, окрім дочки ОСОБА_11,  знаходяться син ОСОБА_12,  донька Софія та тимчасово непрацююча дружина.   Тобто, суд першої інстанції правильно вважав, що сімейний стан позивача змінився, проте, суд  не врахував такої обставини, що протягом останніх двох років матеріальний стан позивача фактично не погіршився, оскільки його доходи на посаді  заступника голови правління  ВАТ „СЕБ Банк” протягом останнього  року не зменшились, а навпаки, мали постійну тенденцію до збільшення  (а. с. 22, 77).

При апеляційному розгляді  судова колегія враховує, що теперішнього часу на  утриманні позивача ОСОБА_3  знаходиться донька ОСОБА_10  і  ще двоє дітей, також на утриманні знаходиться дружина – ОСОБА_13, яка перебуває у відпустці по догляду за дитиною, тобто, змінився  сімейний стан позивача, проте, матеріальний стан позивача, заробітна плата якого зросла, значно не  погіршився.  

Виходячи з того, що  згідно статті 1 ЦПК України завданнями цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ, судова колегія вважає, що часткове задоволення апеляційної скарги та зміна  судового рішення про зменшення аліментів з  1/4  частини  на  1/6 частину доходів  буде відповідати  зазначеним принципам  справедливості та неупередженості.

Керуючись ст. ст. 307, 309, 314, 317 ЦПК України, колегія суддів

В И Р І Ш И Л А:

Апеляційну скаргу  ОСОБА_2   задовольнити частково.  

Рішення Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя   від 19 листопада  2009 року по цій справі змінити.  Позовні вимоги ОСОБА_3 задовольнити  частково. Змінити розмір аліментів з  1/4  до  1/6  частини доходу та стягнути з ОСОБА_3 на користь  ОСОБА_2 на утримання доньки ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_3  аліменти в розмірі  1/6 частини доходу, але не менше 30 % прожиткового мінімуму відповідно віку дитини.

           

             Рішення набирає законної сили з моменту проголошення, проте може бути оскаржено  протягом двох місяців шляхом подачі касаційної скарги до Верховного Суду України.

 

Головуючий:

Судді:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація