Судове рішення #7527806

Справа № 2-100\2010                                                                                                        

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

03 лютого  2010 року  Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області в складі:   головуючого   -  судді  Серебрякової Т.В.,

        при секретарі судового засідання  – Лукіянчиній Т.І.,

        за  участю -   позивача  ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому  судовому засіданні в залі суду у  місті  Вознесенськ  Миколаївської області  цивільну справу  за позовом  ОСОБА_1   до  ОСОБА_2   про стягнення  суми боргу, -

ВСТАНОВИВ:

В вересні 2009 р. ОСОБА_1  звернувся до суду з позовом  до  ОСОБА_2  про  стягнення суми  боргу.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначав, що   20 червня  2009 р.  він  позичив  відповідачці  ОСОБА_2   гроші в розмірі   3 500 (три тисячі п’ятсот)  грн. 00 коп.,  про що була  складена  розписка від  11 липня   2009 р. Посилаючись на те, що в строк, передбачений в розписці, відповідачка гроші не повернула, від  свого обов’язку  повернути гроші остання ухиляється,  позивач  просив  позов задовольнити,  стягнути  на його користь  з   відповідачки ОСОБА_2  суму боргу в розмірі  3 500 (три тисячі п’ятсот) грн. 00 коп.  та  судові витрати, до складу яких входять: судовий збір в розмірі  51 (п’ятдесят одна) грн. 00 коп., витрати на інформаційно – технічне забезпечення розгляду справи в сумі  120 (сто двадцять) грн. 00 коп. та витрати на правову допомогу в розмірі 200 (двісті) грн. 00 коп.

В судовому засіданні  позивач ОСОБА_1  позовні вимоги підтримав  в повному обсязі та  просив стягнути з відповідачки  на свою  користь  суму боргу в розмірі                                       3 500 (три тисячі п’ятсот)  грн. 00 коп., а  також   судові витрати по справі.

Відповідачка  ОСОБА_2  в   судове  засідання  не з’явилась, про час і місце розгляду справи повідомлялась належним чином, про причини неявки суд не повідомила. Ухвалою суду справа розглянута  у відсутність  відповідачки               ОСОБА_2,  оскільки в  справі є достатньо матеріалів про права та взаємовідносини сторін.

Дослідивши та оцінивши матеріали справи в межах заявлених позовних вимог та на підставі наданих сторонами доказів, відповідно до вимог  ст.11 ЦПК України, судом встановлені  наступні факти  і відповідні їм правовідносини.

Відповідно до ст.11 ЦК України цивільні права та обов’язки виникають  з підстав, передбачених законодавством, зокрема з дій та вчинків осіб.

Так, в судовому засіданні встановлено, що 20 червня 2009 р.  позивач                ОСОБА_1   позичив   відповідачці ОСОБА_2  грошові кошти в розмірі 3 500 (три тисячі п’ятсот)  грн. 00 коп.  На підтвердження укладення цієї угоди  та її  умов  до матеріалів справи  позивачем  доданий  оригінал  розписки від  11 липня   2009 р., зі змісту якої, вбачається, що 20  червня   2009 р. ОСОБА_2 позичила  у ОСОБА_1   гроші  в розмірі  3 500  (три тисячі п’ятсот)  грн. 00 коп. та зобов’язалася їх повернути   в строк до 01 серпня  2009 р.  Однак  у зазначений термін  відповідачка свої зобов’язання  належним чином не виконала, оскільки грошові  кошти  позивачу    не  повернула.  

У відповідності  до ч.1 ст.1046 ЦК України за договором позики одна сторона  (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими  ознаками,  а позичальник зобов’язується  повернути позикодавцеві  таку ж суму грошових коштів (суму позики) або  таку ж кількість  речей того ж роду та такої ж якості.  

Згідно положень ст.1049 ЦК України позичальник зобов’язаний повернути позикодавцеві предмет позики  у строк та  в порядку,  встановлені договором.

Відповідно до ст.610 ЦК України порушення  зобов’язання  є його невиконання  або виконання  з порушенням умов, визначених змістом зобов’язання (неналежне виконання).

На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що між  сторонами   по справі фактично  виникли  правовідносини позики, оскільки це підтверджується  розпискою ОСОБА_2 від 11 липня 2009 р., яка  посвідчує передачу  позичальнику грошової суми,  а знаходження розписки у позикодавця  свідчить згідно ст.1047 ЦК України про невиконання зобов’язання боржником у повному обсязі.

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що між сторонами мали місце  договірні зобов’язання, які  відповідачка порушила,  а саме не  повернула  позивачу обумовлену  суму,  тому суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані та на підставі          ст.526 ЦК України підлягають задоволенню.

Відповідно до ст. 88 ЦПК України  стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд  присуджує  з другої сторони понесені нею і документально  підтверджені судові витрати, таким чином з відповідачки на користь позивача підлягають стягненню сплачені останнім  судові витрати, які складаються з  судового  збору в розмірі                   51 (п’ятдесят одна) грн. 00 коп.,  витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 (сто двадцять)  грн. 00 коп. та витрат на правову допомогу в розмірі  200  (двісті) грн.00 коп.

 Керуючись ст.ст.10,11, 209,212, 213,214,215 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов   ОСОБА_1   до  ОСОБА_2   про стягнення  суми боргу   задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2    на користь ОСОБА_1    3 500 (три тисячі п’ятсот) грн. 00 коп. суми боргу,  а також  сплачені позивачем   судові  витрати, які складаються  з витрат  по сплаті судового збору в розмірі 51  (п’ятдесят одна)  грн. 00 коп.,   витрат на   інформаційно–технічне забезпечення розгляду цивільної справи в  сумі 120 (сто двадцять)  грн. 00 коп., витрат на правову допомогу в розмірі 200 (двісті) грн. 00 коп.,  а всього  3 871  (три  тисячі вісімсот сімдесят  одна)  грн. 00 коп.

        Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку  до  апеляційного суду Миколаївської області через Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області  шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів після проголошення рішення та подачі апеляційної скарги протягом двадцяти  днів після подання заяви про апеляційне оскарження або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України

Суддя                                                                 Т.В.   Серебрякова  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація