Справа № 3-236/2010
ПОСТАНОВА
Іменем України
16 березня 2010 року Суддя
Криворізького районного суду
Дніпропетровської області
ОСОБА_1
розглянувши матеріали, які надійшли від Криворізького РВ ГУМВС України в Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1,
уродженця: Росії,
не працюючого;
проживаючого: ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ст. 184 ч.3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ВСТАНОВИВ:
05.02.2010 року о 23-30 год. в с. Червоний Шахтар Криворізького району Дніпропетровської області, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 курила тютюнові вироби, оскільки ОСОБА_3 не досягла 16 років відповідальність за її дії несе батько.
ОСОБА_2 в судовому засіданні вину свою визнав, пояснив, що його неповнолітня донька ОСОБА_3, дійсно 05.02.2010 року в с. Червоний Шахтар Криворізького району Дніпропетровської області курила разом з подругою тютюнові вироби, однак зазначив, що в школі донька навчається добре, що підтверджується характеристикою з місця навчання.
Вина ОСОБА_2 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення ДН № 023168 від 05.02.2010 року, свідоцтвом про народження ОСОБА_3, яка народилася 02.11.1995 року.
Вислухавши правопорушника, дослідивши письмові матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_2 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 184 ч. 3 КУпАП, за ознаками – вчинення неповнолітніми віком від 14 до 16 років правопорушення, відповідальність за яке передбачена КУпАП.
При накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, те, що ОСОБА_2, вину свою визнав, тому вважає за необхідне застосувати відносно нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 27, 283, 284 ч.1 п.1, 285, 287, 88,289 КУпАП,-
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 визнати винним за ст. 184 ч.3 КУпАП та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу в дохід держави в розмірі 51 (п’ятдесят одна) грн.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Дніпропетровської області протягом 10 днів з моменту її винесення шляхом подання заяви про апеляційне оскарження через районний суд.
Суддя
12.01.2010 року до Криворізького районного суду Дніпропетровської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення ДН № 022881 від 04.01.2010 року відносно ОСОБА_4 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст. 184 ч.3 КУпАП, із якого слідує, що 04.01.2010 року о 16-00 год. в с.м.т. Радушне по вул. Нікопольській, біля ларьків ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4 курив табачні вироби, оскільки ОСОБА_5 не досяг 16 років відповідальність за його дії несе батько.
При проведенні підготовки до розгляду адміністративної справи було виявлено, що протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам чинного законодавства, а саме: об»єктивну сторону правопорушення викладено у відповідності вимог ч. 1 ст. 184 КУпАП - ухилення батьків, або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов»язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання непоовнолітніх дітей, однак кваліфіковано за ч. 3 ст. 184 КУпАП.
Також, не зазначено в чому саме полягає невиконання правопорушником обов»язків по вихованню неповнолітнього сина.
Без усунення вказаних недоліків розгляд адміністративної справи по суті не можливий, тому в порядку ст. 278 КУпАП адміністративна справа відносно ОСОБА_6 підлягає поверненню в Криворізький РВ ГУМВС України в Дніпропетровській області для належного оформлення протоколу про адміністративне правопорушення та усунення недоліків.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 256, 278 КпАП України, -
ПОСТАНОВИВ:
Матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_6 за ст. 184 ч. 3 КпАП України повернути в Криворізький РВ ГУМВС України в Дніпропетровській області для належного оформлення протоколу про адміністративне правопорушення та усунення недоліків.
Суддя