Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #75321118

        Справа № 307/3182/18

Провадження № 2/307/1589/18



Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20 листопада 2018 року                                                                        м. Тячів

Тячівський районний суд Закарпатської області в особі головуючого судді Сойми М.М., за участю секретаря с/з ОСОБА_1, представника позивача – адвоката ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тячів цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про збільшення розміру стягнення аліментів.

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулась до суду з позовом до відповідача про збільшення розміру стягуваних аліментів на утримання неповнолітнього сина. Свої позовні вимоги мотивує тим, що з відповідачем вони перебували в зареєстрованому шлюбі та згідно рішення Тячівського районного суду Закарпатської області від 05 серпня 2013 року шлюб між ними розірвано. Від цього шлюбу у них народився син ОСОБА_5 з ІНФОРМАЦІЯ_1. Рішенням Тячівського районного суду Закарпатської області в 2012 році з відповідача присуджено до стягнення аліменти на утримання сина у розмірі 500 гривень щомісячно до досягнення ним повноліття. 12 січня 2015 року рішенням Тячівського районного суду Закарпатської області збільшено розмір стягнення аліментів з відповідача на утримання сина у розмірі 700 гривень. Відповідач працює неофіційно, отримує нерегулярний і мінливий дохід. Матеріальну допомогу позивачці на утримання дитини не надає. На даний час розмір аліментів призначений рішенням суду не відповідає сумі грошових коштів, які позивач витрачає на утримання та виховання сина, а тому просить збільшити розмір стягуваних аліментів на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, з 700 до 2000 гривень щомісячно до досягнення ним повноліття.

Представник позивача – адвокат ОСОБА_2 в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з мотивів, викладених в позовній заяві, просить позов задовольнити.

Відповідач ОСОБА_4 в судове засідання не з'явився з невідомої суду причини, хоч належним чином повідомлений за місцем його реєстрації про час та місце розгляду справи, а тому, суд на підставі ст. 223 ЦПК України справу розглянув у його відсутності на підставі письмових доказів, що є у матеріалах справи.

Заслухавши представник позивача – адвокат ОСОБА_2 та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги позивача слід задовольнити частково, виходячи з наступних підстав.

Згідно копії свідоцтва про народження неповнолітнього ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, в графі мати записано позивача в справі ОСОБА_3, а батьком - відповідача в справі ОСОБА_4 (а. с. 5-6).

Як стверджується актом обстеження матеріально-побутових умов позивача, вона проживає в ІНФОРМАЦІЯ_2 та має на утриманні неповнолітнього сина ОСОБА_5 з ІНФОРМАЦІЯ_3. (а. с. 8)

Згідност. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Відповідно до ч.3 ст.181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина. Суд за заявою одержувача визначає розмір аліментів у твердій грошовій сумі (ч.1ст. 184 СК України).

Відповідно до ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 3-1) наявність на праві власності, володіння та/або користування у платника аліментів майна та майнових прав, у тому числі рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, виключних прав на результати інтелектуальної діяльності, корпоративних прав; 3-2) доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; 4) інші обставини, що мають істотне значення. Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (ч.2 ст. 182 СК України).

Відповідно до ст. 192 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.

Згідно рішення Тячівського районного суду Закарпатської області від 12 січня 2015 року збільшено розмір стягнення аліментів з відповідача ОСОБА_4 на користь ОСОБА_3 аліментів на утримання сина ОСОБА_5 з ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 700 гривень, щомісячно до досягнення ним повноліття (а. с. 17).

Збільшуючи розмір аліментів в твердій грошовій сумі, які підлягають до стягнення з відповідача на користь позивача на утримання неповнолітнього сина, суд  виходить з вимог ст.192 СК України у їх  системному зв'язку з положеннями ч.2 ст. 182 СК України, оскільки утримання неповнолітнього сина потребує від позивачки значних зусиль та матеріальних витрат, а визначений у 2015 році розмір аліментів в сумі 700 грн.  на дитину з урахуванням зростання цін на споживчі товари і послуги, інфляцію тощо, є недостатнім для забезпечення її фізичного, духовного розвитку та лікування, а також враховує те, що відповідач є молодою та фізично здоровою людиною, та немає більш нікого на утримані.

За даних обставин, суд приходить до висновку, що позов позивача слід задовольнити частково та збільшити розмір аліментів на утримання неповнолітнього сина, що стягуються з відповідача на користь позивачки щомісячно, та стягувати аліменти в твердій грошовій сумі в розмірі 1500 гривень щомісячно до досягнення ним повноліття, починаючи з дня набрання рішення суду законної сили.

У відповідності ст. 141 ЦПК України судові витрати слід покласти на відповідача.

Керуючись ст.ст. 51281,141, 209223263265 ЦПК України, ст.ст. 180181182, 184, 192 СК України, суд,

УХВАЛИВ:

Позов задовольнити частково.

Збільшити розмір стягуваних аліментів за рішенням Тячівського районного суду від 12 січня 2015 року та стягувати з ОСОБА_4 на користь ОСОБА_3 аліменти на утримання сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, у твердій грошовій сумі в розмірі 1500 гривень щомісячно, і до його повноліття.

В решті позову відмовити.

Стягнути з ОСОБА_4 на користь держави на рахунок спеціального фонду Державного бюджету України судовий збір у розмірі 704, 80 гривень (Сімсот чотири гривні 80 копійок).

Допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів за один місяць.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскарженобезпосередньо до апеляційного суду Закарпатської області в 30-денний строк з дня його проголошення (складання), при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу 13 «Перехідні положення» ЦПК України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.

Позивач: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, мешканка м. Тячів, вул. 30 років Перемоги, 60, Закарпатської області, ідентифікаційний номер – НОМЕР_1.

Відповідач: ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_5, мешканець с. Колодне, вул. Новоселицька, 24, Тячівського району, Закарпатської області, ідентифікаційний номер – НОМЕР_2.

Повний текст рішення складено 20 листопада 2018 року.


Суддя Тячівського                                     

районного суду Закарпатської області:                           ОСОБА_6


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація