Судове рішення #7538694

                     

                              Справа: № 2а-84/2010р.                        

 

ПОСТАНОВА

    Іменем України

12 березня 2010 року Автозаводський районний суд м. Кременчука  Полтавської області  в складі :              

Головуючого - судді Кривич Ж.О.,

при секретарі – Чихаріній В.О.,

з участю позивача – ОСОБА_1,

представника відповідача – ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кременчуці справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання незаконною відмови у перерахунку пенсії та про зобов”язання провести перерахунок пенсії,-

 

                      ВСТАНОВИВ:

    В квітні 2009 року ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаним позовом до Головного Управління Пенсійного Фонду України в Полтавській області.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав в повному обсязі; просив суд, визнати незаконною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області у перерахунку пенсії та зобов”язати відповідача провести перерахунок пенсії з урахуванням 15% надбавки до посадового окладу за службу в умовах режимних обмежень, посилаючись на підстави та обставини, викладені в позовній заяві.

Представник відповідача – Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області ОСОБА_2, в судовому засіданні позов не визнала та вважала його таким, що не підлягає задоволенню з наступних підстав: згідно грошового атестату №86 надбавка за службу в умовах режимних обмежень позивачу не нараховувалась та не виплачувалась, оскільки на день звільнення йому не встановлювалась, а тому така надбавка і не була врахована при подальших перерахунках пенсії.

Звернула увагу на те, що військовослужбовцям, які звільнені з військової служби до запровадження даної надбавки з 01.06.1994 року, вона залишається у розмірі, встановленому при перерахунку пенсії з 01.01.2005 року пенсійними органами силових відомств, які до 01.01.2007 року виконували функції з призначення і виплати пенсій військовослужбовцям.

Виходячи з вищевикладеного при перерахунку пенсії згідно Постанови Кабінету Міністрів України №1294 від 07.11.2007 року надбавка за службу в умовах режимних обмежень врахована не була.

Представник третьої особи – ГУ МВС України в Полтавській області в судове засідання не прибув з невідомих суду причин, про час та день розгляду справи повідомлявся. Про причини своєї неявки суд не повідомляв; письмової заяви про розгляд справи за його відсутності суду не направив.

Представник третьої особи – Управління державного департаменту України з питань виконання покарань в Полтавській області в судове засідання не прибув; в своєму листі на ім”я суду просив справу слухати в його відсутності, позовні вимоги підтримав в повному обсязі, та вважав їх такими, що підлягають задоволенню.

    Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку про те, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав:

    Позивач ОСОБА_1 отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” з 29 грудня 1993 року.

    Головне управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області направило довідку про грошове забезпечення №4/7074 ОСОБА_1 та управління Державного Департаменту України з питань виконання покарань в Полтавській області довідку №1/1-299 від 15.12.2008 року до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області для перерахунку пенсії позивача (94/7074) з врахуванням надбавки за роботу в умовах режимних обмежень в розмірі 15% від посадового окладу.

    11.03.2009 року Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області відмовило в перерахунку пенсії позивачеві.

    Відповідно до п.5 Порядку проведення перерахунку пенсії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 „Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” та внесення зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393”, для перерахунку пенсій враховується надбавка за службу в умовах режимних обмежень – у розмірах, установлених Каьінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вона була фактично встановлена особі.

    Враховуючи вище викладене при перерахунку пенсії з 01.01.2008 року з грошового забезпечення встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року №1294 „Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу” вказана надбавка повинна враховуватись тільки тим особам, які фактивно отримували її при звільненні.

    Військовослужбовцям, які звільнені з військової служби запровадження зазначеної надбавки з 01.06.1994 року, вона залишається у розмірі, який був встановлений пенсійними органами міністерств і відомств при перерахунку пенсії з 01.01.2005 року.

    Із довідки Кременчуцької виправної колонії №69 за №7/2953 від 09.04.2009 року (а.с.20) вбачається, що позивач проходив службу на посаді першого заступника начальника установи ОП 317/69, а також в зв”язку з займаною посадою був головуючим внутрішньої перевірочної комісії по режиму секретності установи.

Згідно довідки управління державного департаменту України з питань виконання покарань в Полтавській області №1/1-299 від 15.12.2008 року на підставі пункту 6 підпункту 8 постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року №1294 за його посадою з 01 січня 2008 року установлюється надбавка за роботу з таємними документами у розмірі 15% встановленого посадового окладу.

    Згідно з частиною 3 статті 43 Закону України „Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб” від 09 квітня 1992 року, пенсії військовослужбовцям обчислюються з їх грошового забезпечення з урахуванням відповідних окладів за посадою, військовим званням, процентної надбавки за вислугу років, надбавки за вчене звання і вчений тупінь, кваліфікації і умов служби у порядку і розмірах визначених Кабінетом Міністрів України.

    Відповідно до пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України №393 від 17 липня 1992 року „Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членів їх сімей” пенсії, які призначаються військовослужбовцям, обчислюються з таких видів грошового забезпечення: окладу за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; окладу за військове звання; процентної надбавки за вислугу років; з додаткових видів грошового забезпечення, що надаються щомісячно (надбавки за вчене звання і науковий ступінь, кваліфікацію та умови служби).

    Відповідно до статті 30 Закону України „Про державну таємницю” у разі коли за умовами своєї професійної діяльності громадянин постійно працює з відомостями, що становлять державну таємницю, йому повинна надаватися відповідна компенсація за роботу в умовах режимних обмежень, види, розміри та порядок надання якої встановлюються Кабінетом Міністрів України.

    Згідно пункту 1 Положення про види, розмір і порядок надання компенсації громадянами у зв”язку з роботою, яка передбачає доступ до державної таємниці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.1994 року №414 дія положення розповсюджується на осіб, які за умовами своєї професійної діяльності постійно працюють з відомостями, що становлять державну таємницю.

    Відповідно до пункту 6 зазначеного Положення персональний склад осіб, які працюють в умовах режимних обмежень та розмір надбавки, визначається державним органом, де працюють ці особи.

    Враховуючи наведені вимоги Закону, наявність у особи допуску до відомостей, що містять державну таємницю, не є підставою для встановлення йому надбавки за роботу в умовах режимних обмежень.

    На день звільнення позивач не отримував надбавку за роботу в умовах режимних обмежень (за таємність), дана надбавка не включена до його грошового атестату та не була також врахована обласним військоматом, а тому не враховувалась відповідачем при обчисленні пенсії.

    Щодо проведення перерахунків після 01.01.2005 року раніше призначених пенсій Міністерства внутрішніх справ судом встановлено, що з метою ліквідації диспропорції у пенсійному забезпеченні військовослужбовців та підвищення розміру їх пенсій, 15.06.2004 року було прийнято Закон України „Про внесення змін до статтей 43 Закону України „Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб”, яким з 01.01.2005 року встановлена нова нормативна база для перерахунку раніше призначених пенсій, а саме обчислення пенсії за останньою штатною посадою перед звільненням, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премію в розмірах, встановлених чинним законодавством.

    Відповідно до статті 63 Закону України „Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ....”, перерахунок раніше призначених пенсій проводиться в зв”язку зі зміною розмірів грошового забезпечення, з якого встановлена пенсія, що сталася після звільнення особи зі служби.

    В даному випадку змін грошового зобов”язання не відбувалось, дана надбавка була передбачена як на момент проходження служби, звільнення позивача так і на теперішній час.

    Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.

    Так, згідно діючого на даний час пункту 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45 для перерахунку пенсій враховуються надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання „заслужений” чи „народний”, службу в умовах режимних обмежень (надбавка за роботу, що передбачає доступ до державної таємниці), спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання – у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі. Тобто дана надбавка може бути врахована лише у випадку якщо особа мала фактичний доступ до державної таємниці, що в кожному разі встановлюється індивідуально компетентними органами в залежності від особистих даних особи та її придатності до збереження державної таємниці.

    З наявних в матеріаліх справи документів, судом встановлено, що документів в підтвердження включення ОСОБА_1 керівником у персональний список осіб, які працюють в умовах режимних обмежень та відповідного наказу керівника щодо встановлення зазначеної надбавки в матеріалах справи не міститься та до суду не надано, тому суд дійшов висновку про відсутність підстав для включення в розрахунок пенсії позивачу з 01.01.2008 року надбавки за роботу, що передбачає доступ до державної таємниці.

    Довідка Кременчуцької виправної колонії №69 від 09.04.2009 року свідчить про те, що посада, яку займав ОСОБА_1 лише передбачає можливість доступу до державної таємниці.

    Керуючись статтями 94, 160-163 КАС України, суд,-

                     

                ПОСТАНОВИВ:

   

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного Фонду України в Полтавській області про визнання незаконною відмови у перерахунку пенсії та про зобов”язання провести з 31.01.2007 року перерахунок пенсії з урахуванням 15% надбавки по посадового окладу за роботу, яка передбачала доступ до державної таємниці, - залишити без задоволення.

    Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Автозаводський районний суд м.Кременчука.

    Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а разі складання постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 цього Кодексу – з дня складання в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя:      

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація