№
Р І Ш Е Н Н Я № 2-2104/09
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 грудня 2009 року м. Маріуполь
Орджонікідзевский районний суд міста Маріуполя Донецької області у складі:
головуючого судді - Гноєвого С.С.
при секретарі - Пєйковій О.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Маріуполі цивільну справу за позовом Кредитної спілки «Паралель» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, -
В С Т А Н О В И В :
Кредитна спілка «Паралель», в інтересах Маріупольського відділення КС «Паралель», звернулася з позовною заявою до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.
На відкритому судовому засіданні представник позивача – ОСОБА_2, що діє на підставі довіреності, підтримав позовні вимоги у повному обсязі та суду пояснив, що 10 жовтня 2008 року на підставі кредитного договору № 82 КС «Паралель» був наданий ОСОБА_1 кредит в сумі 5000 (п’ять тисяч) гривень, строком на 12 календарних місяців з виплатою процентів за його користування із розрахунку 39 % на рік від суми наданого кредиту. Боржник повинен був виплачувати позивачу отриманий кредит щомісячними платежами в період 10 числа кожного місяця відповідно до графіку повернення кредиту з урахуванням заборгованості за кредитом і процентів за його користування. Згідно п. 3.7 Кредитного договору, у разі затримки повернення кредиту та процентів за його використання згідно графіку повернення кредиту Боржник повинен сплатити Кредитору додатковий пайовий внесок в розмірі 0,5 % від суми усього неповерненого кредиту за кожен день прострочення платежу.
КС «Паралель» свої зобов’язання за Кредитним договором виконала в повному обсязі. Разом з тим, платежі в погашення Кредиту та сплату відсотків за його користування ОСОБА_1 здійснювалися з порушенням Графіку, що призвело до створення простроченої заборгованості в сумі 7656,46 гривень. На багаторазові повідомлення про необхідність сплати боргу за кредитом відповідачка не реагувала, тому КС «Паралель» звернулася до суду з цим позовом та наполягає на його задоволенні.
Відповідачка у судове засідання з’явилася, позовні вимоги КС «Паралель» визнала у повному обсязі та суду пояснила, що договір кредиту за № 82 від 10.10.2008 року дійсно був укладений між нею та КС «Паралель». Вона припинила виконувати умови кредитного договору оскільки у неї склалося скрутне фінансове становище. Відповідачка не заперечує проти стягнення з неї суми боргу в розмірі 7656,46 грн., а також судових витрат в сумі 76,56 гривень та витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в сумі 250,00 гривень .
Суд, допитавши представника позивача та відповідача, дослідивши матеріали справи, вважає, що дана позовна заява підлягає задоволенню у повному обсязі за наступних підстав.
Відповідно до умов договору № 82 від 10.10.2008 року, укладеному між позивачем та ОСОБА_1, КС «Паралель» надала Позичальнику у тимчасове користування на умовах строковості, платності, зворотності, забезпеченості та цільового використання грошові кошти (кредит) в сумі 5 000 (п’ять тисяч) гривень 00 копійок, а Позичальник зобов’язується повернути його Кредитору на умовах, що передбачені цим Договором. Строк дії Договору становить 12 календарних місяців з дати підписання даного Договору, тобто з 10.10.2008 року до 10.10.2009 року. Крім того, Позичальник сплачує Кредитору проценти за користування ерудитом за фактичний час користування грошовими коштами Кредитора з розрахунку 39 процентів річних. Позичальник зобов’язується повернути кредит та проценти за його користування у відповідності до графіку повернення основної суми кредиту погашення процентів, який є невід'ємною частиною даного Договору.
Згідно розрахунку заборгованості за кредитним договором загальна сума заборгованості станом на 26 травня 2009 року становила 7656 гривень 46 копійки, яка складається з наступного:
- заборгованість по основній сумі кредиту – 2500,02 гривень;
- заборгованість по процентах за користування кредитом – 1339,35 гривень;
- заборгованість по процентам за невиконання умов договору – 3817,09 гривень.
Згідно п.п. 3.7. Кредитного договору при порушенні строків сплати кредиту та (або) процентів за користування кредитом більше ніж на один календарний день, Кредитор може в односторонньому порядку застосувати коефіцієнт збільшення процентної ставки кредитування у розмірі 0,5 % від залишку кредиту за кожен день затримки. Позичальник до повного погашення заборгованості зі сплати процентів та (або) кредиту повинен сплачувати Кредитору проценти з урахуванням коефіцієнта збільшення.
Згідно ст. 526 ЦК України, зобов'язання повинне виконуватися належним чином, згідно умов договору й вимог чинного законодавства.
У відповідності до ч. 2 ст. 1050 ЦК України, якщо договором встановлений обов’язок позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів, належних йому відповідно до ст. 1048 цього Кодексу.
Таким чином, судом встановлено, що ОСОБА_1 порушила умови кредитного договору, у зв'язку із чим сума заборгованості по виплаті кредиту підлягає стягненню в повному обсязі.
Крім того, у відповідності до вимог ст. 88 ЦПК України підлягають стягненню з відповідача судові витрати, пов'язані з розглядом справи, а саме 76,56 гривень державного мита та 250,00 гривень витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу, сплачені позивачем при зверненні до суду, а всього 326,56 гривень.
На підставі вищевикладеного й керуючись ст.ст. 525, 526, 527, 530, 1048, 1050, 1054 ЦК України, 10, 60, 88, 113, 213 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги Кредитної спілки «Паралель» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором – задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, що мешкає за адресою: АДРЕСА_1, на користь Кредитної спілки «Паралель» заборгованість за Кредитним договором № 82 від 10.10.2008 року в розмірі 7656 (сім тисяч п’ятдесят шість) гривен 46 копійок, яка складається з наступного:
- заборгованість по основній сумі кредиту – 2500,02 гривень;
- заборгованість по процентах за користування кредитом – 1339,35 гривень;
- заборгованість по процентам за невиконання умов договору – 3817,09 гривень.
Стягнути з неї ж на користь Кредитної спілки «Паралель» судові витрати, понесені позивачем при зверненні до суду, а саме державне мито в розмірі 76 (сімдесят шість) гривен 56 копійок та суму витрат по сплаті інформаційно – технічного забезпечення судового процесу в розмірі 250 (двісті п’ятдесят) гривень.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Орджонікідзевський районний суд м. Маріуполя Донецької області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги ,з подачею її копії до апеляційної інстанції .
Суддя: _________________
- Номер: 2-в/233/3/2023
- Опис:
- Тип справи: на заяву про відновлення втраченого судового провадження
- Номер справи: 2-2104/09
- Суд: Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області
- Суддя: Гноєвой Сергій Сергійович
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 02.03.2023
- Дата етапу: 02.03.2023
- Номер: 2-в/233/3/2023
- Опис:
- Тип справи: на заяву про відновлення втраченого судового провадження
- Номер справи: 2-2104/09
- Суд: Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області
- Суддя: Гноєвой Сергій Сергійович
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 02.03.2023
- Дата етапу: 08.03.2023
- Номер: 6/233/104/2023
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-2104/09
- Суд: Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області
- Суддя: Гноєвой Сергій Сергійович
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 06.06.2023
- Дата етапу: 06.06.2023
- Номер: 6/233/103/2023
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-2104/09
- Суд: Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області
- Суддя: Гноєвой Сергій Сергійович
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 05.06.2023
- Дата етапу: 05.06.2023