- відповідач: УПФУ в м.Сєвєродонецьк
- позивач: Брікман Валентина Петрівна
- Відповідач (Боржник): Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області
- Позивач (Заявник): Брікман Валентина Петрівна
- Відповідач (Боржник): Управління Пенсійного фонду України в м.Сєвєродонецьку Луганської області
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
10.2.4
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
28 листопада 2018 року СєвєродонецькСправа № 428/14016/18
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Чиркін С.М., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
31 жовтня 2018 року до Сєвєродонецького міського суду Луганської області надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області, з такими вимогами:
1) визнати протиправною бездіяльність відповідача, яка полягає у невиплаті, починаючи з березня 2016 року, пенсії позивачу;
2) зобов'язати відповідача поновити виплату пенсії позивачу з 01.03.2016, а також виплатити заборгованість по пенсії, яка складалася на момент звернення.
Ухвалою Сєвєродонецького міського суду Луганської області від 01 листопада 2018 року у справі № 428/14016/18 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити певні дії передано на розгляд до Луганського окружного адміністративного суду.
До Луганського окружного адміністративного суду зазначена адміністративна справа надійшла 26.11.2018.
Відповідно до частини другої статті 30 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.
З огляду на викладене, суд вважає за необхідне прийняти до провадження вказану адміністративну справу.
Розглянувши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України, у зв'язку з чим вона має бути залишена без руху з таких підстав.
Згідно із пунктом 11 частини п`ятої статті 160 КАС України в позовній заяві зазначається власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Як слідує з позовної заяви, в порушення вищевказаної норми позивачем в позовній заяві не зазначено власного письмового підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Отже, позивачу необхідно надати власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Оглядом позовної заяви встановлено, що на ній відсутня дата документу.
Відповідно до вимог пункту 4.1 Національного стандарту України Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації «Вимоги до оформлювання документів» (ДСТУ 4163-2003), затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 7 квітня 2003 року № 55, готуючи та оформлюючи документи, використовують, зокрема, такий реквізит як дата документу.
Згідно із пунктом 5.11 Національного стандарту України Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації «Вимоги до оформлювання документів» дата документа - це дата його підписання, затвердження, прийняття, зареєстрування, яку оформлюють цифровим способом. Елементи дати наводять арабськими цифрами в один рядок у послідовності: число, місяць, рік.
Всупереч зазначених вимог позивачем в позовній заяві не зазначено дату документу.
Таким чином, суд дійшов висновку, що позовна заява подана без додержання вимог статі 160 КАС України.
Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Зважаючи на вищевикладене, суд вважає за необхідне позовну заяву залишити без руху, з встановленням представнику позивача строку для усунення вказаних недоліків.
Також позивачем заявлене клопотання про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі з вжиттям заходів невідкладного розгляду і вирішення справи.
Стосовно зазначеного клопотання суду зазначає таке.
Можливість розгляду та вирішення адміністративних справ про оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат у порядку скороченого провадження було визначено пунктом 2 частини першої статті 183-2 КАС України, в редакції до 15.12.2017.
15 грудня 2017 року набрав чинності Закон України від 03 жовтня 2017 року № 2147-VIII «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів», яким Кодекс адміністративного судочинства України (далі - КАС України) викладено в новій редакції.
Частиною третьою статті 3 КАС України закріплено, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Відповідно до частини першої статті 12 КАС України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Пунктом 3 частини шостої статті 12 КАС України визначено, що для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Підстави вирішення питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження визначені в статті 260 КАС України.
Згідно з частиною сьомою статті 260 КАС України частини друга - шоста цієї статті не застосовуються до справ, визначених пунктами 1-9 частини шостої статті 12 цього Кодексу.
Таким чином, оскільки дана позовна заява за своїм предметом відноситься до справ незначної складності, визначених в пункті 3 частини шостої статті 12 КАС, для розгляду яких призначене спрощене позовне провадження, тому у відповідності до частини сьомої статті 260 КАС України подання клопотання позивачем про визначення порядку позовного провадження не передбачено.
Крім, того суд звертає увагу позивача, що КАС України не передбачено невідкладного розгляду і вирішення даної категорії справ.
Керуючись статтями 79, 80, 94, 160, 161, 169, 241, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
Адміністративну справу прийняти до провадження.
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Сєвєродонецьку Луганської області про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити певні дії залишити без руху.
Позивачу протягом п'яти календарних днів з дня отримання даної ухвали надати суду:
- позовну заяву, оформлену з дотриманням вимог статті 161 КАС України, із зазначенням дати позовної зави, та її копію для надіслання відповідачу;
- власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті позивачем у строк, встановлений судом, позовна заява буде повернута особі, яка її подала, та вважатиметься неподаною.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
СуддяС.М. Чиркін
- Номер: 2-а/428/321/2018
- Опис: про визнання неправомірними дії
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 428/14016/18
- Суд: Сєверодонецький міський суд Луганської області
- Суддя: Чиркін С.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Направлено за підсудністю: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 31.10.2018
- Дата етапу: 01.11.2018
- Номер: п/360/4083/18
- Опис: визнання неправомірними дій, зобов’язання вчинити певні дії
- Тип справи: Адміністративний позов
- Номер справи: 428/14016/18
- Суд: Луганський окружний адміністративний суд
- Суддя: Чиркін С.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 26.11.2018
- Дата етапу: 31.05.2019
- Номер: 850/3331/19
- Опис: визнання неправомірними дій, зобов’язання вчинити певні дії
- Тип справи: Адміністративна апеляційна скарга
- Номер справи: 428/14016/18
- Суд: Перший апеляційний адміністративний суд
- Суддя: Чиркін С.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Повернуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 20.02.2019
- Дата етапу: 02.04.2019