Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #75439780


УХВАЛА

28 листопада 2018 р.Справа № 2040/6054/18

Харківський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів

Головуючого судді: Старосуда М.І.

Суддів: Лях О.П. , Яковенка М.М.

при секретарі судового засідання Жданюк Г.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні провадження у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Головного управління ДФС у Харківській області на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 19.09.2018р. по справі № 2040/6054/18

за позовом Головного управління ДФС у Харківській області

до товариства з обмеженою відповідальністю " МАСТЕК"

про накладення арешту на кошти платника податків шляхом зупинення видаткових операцій,-


ВСТАНОВИВ:


Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю " МАСТЕК", в якому просив суд: накласти арешт на кошти платника податків шляхом зупинення видаткових операцій платника податків на рахунках платника податків відкритих в банківських установах, які обслуговують Товариство з обмеженою відповідальністю "Мастек".

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 19.09.2018р. відмовлено в задоволенні позову.

Позивач посилаючись на незаконність та необґрунтованість судового рішення, прийнятого з порушенням норм матеріального та процесуального права, просив його скасувати та прийняти нове рішення, яким задовольнити позов у повному обсязі.

Головним управлінням ДФС у Харківській області подано клопотання про зупинення провадження у справі №2040/6054/18 до набрання законної сили судовим рішенням касаційної інстанції по справі №820/1929/17

Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши наявні матеріали і обговоривши підстави поданого клопотання про зупинення провадження у справі, суд апеляційної інстанції приходить до переконання, що в задоволенні клопотання слід відмовити з огляду на наступне.

Статтею 236 КАС України визначені підстави обов'язкового зупинення провадження у справі та випадки, коли суд має право зупинити провадження у справі, а також строки зупинення провадження та порядок поновлення зупиненого провадження у справі.

Клопотання про зупинення провадження у справі мотивовано тим, що ухвалою Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду 26 червня 2018 року справу №820/1929/17 передано на розгляд палати, до якої входить колегія, що розглядає цю справу відповідно до ч. 1 ст. 346 КАС України. Відповідач вважає, що спірні правовідносини у справі № 2020/6054/18 є подібними до правовідносин, які є предметом розгляду у справі № 820/1929/17 та просить зупинити провадження на підставі п. 5 ч. 2 ст. 236 КАС України.

Пунктом 5 частини 2 статті 236 КАС України встановлено, що суд має право зупинити провадження у справі в разі, зокрема, перегляду судового рішення у подібних правовідносинах (в іншій справі) у касаційному порядку палатою, об'єднаною палатою, Великою Палатою Верховного Суду - до набрання законної сили судовим рішенням касаційної інстанції.

Водночас, як стаття 236 КАС України, так і стаття 291 КАС України передбачають право суду, а не його обов'язок щодо зупинення провадження в разі розгляду справи палатою Верховного Суду.

Дослідивши матеріали справи та доводи клопотання, суд апеляційної інстанції приходить до висновку, що відсутні щодо відсутності підстав неможливості об'єктивного розгляду даної справи до набрання законної сили рішенням Верховного Суду по справі №820/1929/17, а тому у задоволенні клопотання слід відмовити.

Керуючись ст.ст. 236, 248, 321, 325 Кодексу адміністративного судочинства, суд -


У Х В А Л И В:

В задоволенні клопотання Головного управління ДФС у Харківській області про зупинення провадження у справі №2040/6054/18 відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, є остаточною та оскарженню не підлягає.


Головуючий суддя (підпис)Старосуд М.І.

Судді(підпис) (підпис) Лях О.П. Яковенко М.М.




  • Номер: К/9901/69723/18
  • Опис: накладення арешту на кошти платника податків шляхом зупинення видаткових операцій
  • Тип справи: Касаційна скарга
  • Номер справи: 2040/6054/18
  • Суд: Касаційний адміністративний суд
  • Суддя: Старосуд М.І.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Відкрито провадження
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 28.12.2018
  • Дата етапу: 08.01.2019
  • Номер: 6464/22
  • Опис: підтвердження обгрунтованості адміністративного арешту майна
  • Тип справи: Адміністративна апеляційна скарга
  • Номер справи: 2040/6054/18
  • Суд: Другий апеляційний адміністративний суд
  • Суддя: Старосуд М.І.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Відмовлено у відкритті провадження
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 22.11.2022
  • Дата етапу: 24.05.2023
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація