Судове рішення #7559581

Справа № 2-918 / 09

 

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

25 березня 2009 року

Пустомитівський районний суд, Львівської області

в складі  головуючого судді – Кукса Д.А.

при секретарі – Микитів Н.С.

розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Пустомити  цивільну справу за позовом   ОСОБА_1  до ВАТ «Львівська ПМК-7»  про визнати права  власності на нерухоме майно,-

В С Т А Н О В И В :

 В Пустомитівський районний суд   звернулася із позовом ОСОБА_1 в якому просять суд визнати за нею право   власності на квартиру № 12 заг. Пл.. 86,3 кв.м. у будинку № 1 по вул. Відродження в м. Пустомити, Львівської області.

В поданій позовній заяві позивачка покликається на те, що   вона у  2007 році виступила, на ряду з іншими 42 громадянами, учасниками будівництва новозбудованого 60-ти квартирного житлового будинку по вул. Відродження,1 у м. Пустомити. Вищевказаний житловий будинок  збудовано на засадах пайової участі забудовників (позивачів по справі) та ВАТ «Львівська ПМК-7» (м. Пустомити), на підставі чинного цивільного законодавства України, що підтверджується укладеним позивачкою  договором на пайову участь у будівництві житлового будинку в м. Пустомити Львівської області по вул. Відродження між забудовниками та генпідрядником - ВАТ «Львівська ПМК-7».

    Згідно вищевказаного договору на пайову участь у будівництві житлового будинку в м. Пустомити Львівської області по вул. Відродження генпідрядник (ВАТ «Львівська ПМК-7») зобов’язаний у строк, обумовлений даним договором, здійснити будівництво житлового будинку та здати його в експлуатацію державній приймальній комісії, а після виконання інвесторами своїх фінансових зобов’язань та введення його в експлуатацію, гарантував  оформити позивачці право власності на квартиру та зобов’язувався всіляко сприяти у вчиненні даних дій.

    Взимку 2008 року будівництво будинку повністю завершено. Розпорядженням Голови Пустомитівської районної державної адміністрації №12 від 16 січня 2008 року було створено державну приймальну комісію для прийняття в експлуатацію завершеного будівництвом 60-ти квартирного житлового будинку розташованого в м. Пустомити по вул. Відродження,1, а в серпні 2008 року   Актом державної приймальної комісії об'єкт введено в експлуатацію. Розпорядженням № 445 від 07 серпня 2008 року Голови Пустомитівської районної державної адміністрації затверджено Акт державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта .

    Позивачка повністю виконала фінансові зобов'язання за укладеним договором по будівництву будинку - кошти за житло в повному обсязі сплачено.

    Проте, після введення вищевказаного житлового будинку в експлуатацію, визнаючи та не оспорюючи, що позивачкою виконано усі фінансові зобов’язання, встановлені договором на пайову участь, ВАТ «Львівська ПМК-7», не зважаючи на   неодноразові звернення позивачки, відмовилося оформити право власності на квартиру, і, як наслідок, не визнає, а отже оспорює,  право власності позивачки на дану новозбудовану квартиру. Таким чином, відповідач безпідставно оспорює та не визнає  право власності позивачки на новозбудоване житло, набуте нею, як добросовісним набувачем. Таку позицію відповідача позивачка розцінює, як оспорювання та протидію в реалізації її законного права  та охоронюваних законом інтересів, а саме права на визнання та оформлення права приватної власності на квартиру № 12 заг. Пл.. 86,3 кв.м. у будинку № 1 по вул. Відродження в м. Пустомити, Львівської області та отримання відповідних юридичних документів про право власності.

    Вичерпавши можливості вирішення спору іншими засобами, через відмову відповідача в оформленні права власності на квартиру, позивачка звернулася до Суду  з проханням захистити права і охоронювані законом інтереси, оскільки: - в силу приписів ст. 41 Конституції України  кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, право приватної власності є непорушним. Відповідно до ч.1 ст.319 ЦК України  власник володіє, користується і розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Право власності в Україні спирається на певний титул ( правовстановлюючий документ ), для того щоб бути доведеним перед іншими особами. Власник або інша заінтересована особа мають право звернутися до суду за забезпеченням прав власності, пов’язаних з усуненням перешкод, які заважають власнику або іншому титульному володільцеві здійснювати в повній мірі та беззаперечно свої права володіння та розпорядження майном. Згідно ст.16 ЦК України  одним із способів захисту цивільних прав та інтересів передбачено визнання права ( п.1 ч.2 ст.16 ) , а у відповідності до ст. 392 ЦК України  власник майна може пред’явити позов про визнання його права власності, якщо це оспорюється або не визнається іншою особою (в даному випадку – ВАТ «Львівська ПМК-7» ), а також у разі втрати документа, який посвідчує право власності. Положенням ст. 321 ЦК України   встановлено, що право власності є непорушним – ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

    Відповідно до ст. 328 ЦК України  право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема з правочинів ( в даному спорі – договори інвесторів та генпідрядника на пайову участь у будівництві ) – право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом. П. 2 ст. 331 ЦК України  визначено, що право власності на новостворене нерухоме майно виникає з моменту завершення будівництва (створення майна), у   даному конкретному випадку з 07.08.08 р. - дати виходу Розпорядження № 445 «Про затвердження акта державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію 60-ти квартирного житлового будинку у м. Пустомити по вул. Відродження,1» Пустомитівської РДА, а згідно §3   п.2 ст. 331 ЦК України право власності підлягає державній реєстрації.  

Дії відповідача, пов’язані з оспорюванням, невизнанням та блокуванням зусиль позивачки, направлених на оформлення права приватної власності на квартиру № 12 заг. Пл.. 86,3 кв.м. у будинку № 1 по вул. Відродження в м. Пустомити, Львівської області, призвели до неможливості у визначеному законодавством порядку набути і оформити право власності,

 В судовому засіданні представник позивачки у повній мірі підтримав заявлені позовні вимоги та дав пояснення аналогічні з поясненнями викладеними у позовній заяві.  

В судове засідання  представник відповідача з’явився,  та визнав повністю вимоги позивачки та не заперечує проти задоволення позову.

Представник Пустомитівської міської ради Львівської області заявлених вимог позивачки не визнав та у вирішення даного позову покладається на розгляд суду.

Виходячи з вищенаведеного проаналізувавши матеріали справи, зокрема Технічний паспор позивачки,  Довідку ВАТ «Львівська ПМК-7», Акт передачі-приймання закінченої будівництвом квартири, Договір дольової участі у будівництві, дослідивши  докази у їх сукупності суд приходить до висновку, що позовні вимоги  ОСОБА_1 підставні та підлягають до задоволення, оскільки позивачка повністю  виконала  свої фінансові зобов’язання встановленні Договором Дольової участі у будівництві по оплаті вартості квартири, таким чином відповідач зобов’язаний передати у власність пайовику замовлену квартиру.

Керуючись ст.ст.10,60,212 ЦПК України,  ст. 16, 321, 328, п.2 ст. 331, 392 ЦК України, суд :

В И Р І Ш И В :

Позовні вимоги  ОСОБА_1 – задоволити.

    Визнати за  ОСОБА_1 – право власності на квартиру № 12 заг. Пл.. 86,3 кв.м. у будинку № 1 по вул. Відродження в м. Пустомити, Львівської області.

На рішення може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Львівської області через Пустомитівський районний суд Львівської області протягом двадцяти днів після написання заяви про апеляційне оскарження рішення суду, яка подається протягом десяти днів з дня проголошення рішення суду.

Суддя                                     Кукса Д.А.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація