Судове рішення #7562231

Справа № 2-1209/2009р.

Р І Ш Е Н Н Я

І М ‘ Я М    У К Р А Ї Н И

09 листопада 2009 року                                    Попаснянський районний суд Луганської області

в складі:  головуючого судді                           Закопайло В.А.                  

                 при секретарі                                    Талько І.С.      

розглянувши на попередньому судовому засіданні в м.Попасна цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Білогорівської селищної ради Попаснянського району, відділу земельних ресурсів Попаснянської райдержадміністрації про визнання права власності на земельний пай та виділення земельного паю в натурі, -

встановив:

Відповідно до Проекту роздержавлення та приватизації земель ВАТ «Червоне Привілля» на право колективної власності на землі КСП Лисичанський» Попаснянського району, який був затверджений рішенням Зборів уповноважених членів трудового колективу ВАТ «Червоне Привілля» від 09.07.2005р. та розпорядженням Попаснянської райдержадміністрації №700 від 04.12.2005р., ОСОБА_2, який доводиться позивачу чоловіком, був включений під №41 до списку осіб, які мають право на земельний пай, та за ним було визнано право на земельну частку (пай) у ВАТ «Червоне Привілля» у розмірі 6,23 умовних кадастрових гектарів на суму 49 771 грн.28 коп. з урахуванням індексу інфляції.

17 лютого 2006 року ОСОБА_2 помер, при цьому своє право на земельну ділянку ОСОБА_2 не оформив і фактично земельна ділянка йому в постійне користування виділена не була.

Посилаючись на вищезазначені обставини, позивач також зазначає, що після смерті свого чоловіка ОСОБА_2 вона є спадкоємцем за законом першої черги відносно того майна та прав на майно, які належали ОСОБА_2 на день його смерті, але у зв’язку з відсутністю правовстановлюючих документів вона не може оформити право на спадщину. У зв’язку з чим позивачка в поданій заяві просить суд визнати за нею, як спадкоємицею за законом першої черги, право на земельний пай розміром 6,23 умовних кадастрових гектарів, який розташований на території Білогорівської селищної ради Попаснянського району, та зобов’язати Попаснянську райдержадміністрацію виділити вище зазначену земельну ділянку в натурі із земель ВАТ «Червоне Привілля».

До початку проведення попереднього судового засідання позивач надав до суду заяву, за змістом якої позов підтримав в повному обсязі, справу просив розглянути без його участі.

Представники відповідачів позовні вимоги визнали в повному обсязі, справу просили розглянути без їх участі.

Суд, дослідивши письмові матеріали справи, вважає необхідним позов задовольнити в повному обсязі з наступних підстав.

Так, згідно ст.10 п.3 та ст.60 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Відповідно до ст.2 Указу Президента України «Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарськими підприємствами і організаціями» від 08.08.1995р. №720/95 «право на земельну частку (пай) мають члени КСП та інших сільськогосподарських підприємств, а також пенсіонери – колишні працівники цих підприємств, відповідно до списку, що додається до державного акту на право колективної власності на землю».

 Із наданих сторонами доказів (а.с.5-8,13-16) судом встановлено, що відповідно до Проекту роздержавлення та приватизації земель ВАТ «Червоне Привілля» на право колективної власності на землі КСП Лисичанський» Попаснянського району, який був затверджений рішенням Зборів уповноважених членів трудового колективу ВАТ «Червоне Привілля» від 09.07.2005р. та розпорядженням Попаснянської райдержадміністрації №700 від 04.12.2005р., ОСОБА_2, який доводиться позивачу чоловіком, був включений під №41 до списку осіб, які мають право на земельний пай, та за ним було визнано право на земельну частку (пай) у ВАТ «Червоне Привілля» у розмірі 6,23 умовних кадастрових гектарів на суму 49 771 грн.28 коп. з урахуванням індексу інфляції. При цьому 17 лютого 2006 року ОСОБА_2 помер, так й не встигши оформити право на земельну ділянку фактично земельна ділянка йому в постійне користування виділена не була.

Також судом встановлено, що є спадкоємцем за законом першої черги відносно того майна та прав на майно, які належали ОСОБА_2 на день його смерті, але у зв’язку з відсутністю правовстановлюючих документів вона не може оформити право на спадщину.

При цьому, відповідно до вимог ст.1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов’язки, які належали спадкодавцю на момент смерті. Разом з тим суд враховує, що чоловік позивача ОСОБА_2 помер після фактичного визнання за ним права на земельний пай, а єдиним спадкоємцем за законом першої черги є позивач, який після смерті спадкодавця фактично прийняв спадщину.

При таких обставинах суд вважає заявлені позовні вимоги обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

На підставі викладеного, ст.1218 ЦК України, ст.ст.25,116,118,121 ЗК України, ст.2 Указу Президента України «Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарськими підприємствами і організаціями» від 08.08.1995р. №720/95, керуючись ст.ст.10,60,130,174,212-215,292,294 ЦПК України, суд –

Вирішив:

Позов задовольнити в повному обсязі.

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, право на земельний пай розміром 6,23 умовних кадастрових гектарів, який розташований на території Білогорівської селищної ради Попаснянського району.

Зобов’язати Попаснянську райдержадміністрацію виділити в натурі із земель ВАТ «Червоне Привілля» земельний пай розміром 6,23 умовних кадастрових гектарів, який розташований на території Білогорівської селищної ради Попаснянського району.

На рішення може бути подано заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення та апеляційна скарга протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, до судової палати з цивільних справ апеляційного суду Луганської області через Попаснянський райсуд.

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація