Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #75639497

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД


справа № 753/22676/17

номер провадження № 06.115/824/165/2018

У Х В А Л А

05 грудня 2018 року м. Київ

Київський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати в цивільних справах:

Кулішенка Ю.М. (суддя - доповідач), ІгнатченкоН.В.,Олійника В.І.,

розглянувши заяву Державної казначейської служби України про виправлення описки в постанові Апеляційного суду м. Києва від 04 липня 2018 року в справі за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_5 про збільшення розміру аліментів та стягнення заборгованості зі сплати аліментів,

В С Т А Н О В И В :

13 листопада 2018 року до Київського апеляційного суду надійшла заява Державної казначейської служби України про виправлення описки у постанові Апеляційного суду м. Києва від 04 липня 2018 року. Заявник посилався на те, що вказаною постановою стягнуто з Державної казначейської служби України на користь ОСОБА_5 сплачений ним судовий збір в розмірі 7152,30 грн.. Просив внести виправлення до вказаної постанови, а саме: замість «Стягнути з Державної казначейської служби України на користь ОСОБА_5 сплачений судовий збір у сумі 7152,30 грн.» зазначити «Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_5 сплаченого судового збору у сумі 7152,30 грн. відповідно до Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 № 845»

Заява не підлягає до задоволення.

Відповідно до ст. 269 ЦПК України, суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.

Описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків.

Виходячи з правової позиції Верховного Суду України, суд може виправити лише ті описки або арифметичні помилки, яких він сам припустився.

Зазначена Державною казначейською службою ухвала не є опискою як такою в розумінні ст. 269 ЦПК України.

Вимоги Державної казначейської служби України фактично зводяться до зміни резолютивної частини рішення апеляційного суду, що виходячи із змісту ст. 269 ЦПК України є неможливим.

Крім того, з матеріалів справи вбачається, що Державна казначейська служба України не є учасником справи, тому на підставі ч.1 ст. 269 ЦПК України не може звернутись до суду з такою заявою.

Заява Державної казначейської служби України є безпідставною. В її задоволенні слід відмовити.

Керуючись ст. 269 ЦПК України, суд,

УХВАЛИВ:

В задоволені заяви Державної казначейської служби України про виправлення описки в постанові Апеляційного суду м. Києва від 04 липня 2018 року відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Головуючий:

Судді:



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація