Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #75682007

Справа № 2/463/725/14 Головуючий у 1 інстанції: Жовнір Г.Б.

Провадження № 22-ц/811/2572/18 Доповідач: Струс Л. Б.


У Х В А Л А

про залишення без руху


19 листопада 2018 року суддя Апеляційного суду Львівської області Струс Л.Б., перевіривши матеріали апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «Нью Файненс Сервіс» на рішення Личаківського районного суду м.Львова від 11 квітня 2014 року у справі за позовом ПАТ «Ідея Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,

ВСТАНОВИЛА:

Оскаржуваним рішенням у задоволенні позову ПАТ «Ідея Банк» до ОСОБА_1 - відмовлено.

Рішення суду оскаржило ТзОВ «Нью Файненс Сервіс».

Відповідно до Закону України від 03 жовтня 2017 року № 2147-VІІІ «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» внесено зміни до Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК), який набув чинності 15 грудня 2017 грудня.

Згідно з Перехідними положеннями ЦПК справи у судах першої та апеляційної інстанції розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 352 ЦПК України учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.

Як вбачається з матеріалів справи ТзОВ «Нью Файненс Сервіс» не було учасником справи а в апеляційній скарзі не зазначено які саме права, свободи, інтереси та (або) обов'язки ТзОВ «Нью Файненс Сервіс» було порушено рішенням Личаківського районного суду м.Львова від 11 квітня 2014 року.

Окрім того, апеляційну скаргу подано з пропуском строку на апеляційне оскарження.

Відповідно до ч. 1 ст. 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Відповідно до установленої практики ЄСПЛ, вирішення питання про поновлення строку на оскарження знаходиться в межах дискреційних повноважень національних судів, однак такі повноваження не є необмеженими. Від судів потрібно вказувати підстави. Однією з таких підстав може бути, наприклад, неповідомлення сторін органами влади про прийняті рішення по їх справі. Однак навіть можливість поновлення не буде необмеженою, оскільки сторони в розумні інтервали часу повинні вживати заходів, щоб дізнатися про стан відомого їм судового провадження (рішення у справі «Олександр Шевченко проти України» і «Трух проти України»).

Поновлення процесуального строку зі спливом значного періоду часу та за підстав, які не видаються переконливими може порушити принцип юридичної визначеності.

Безпідставне поновлення строку на оскарження судового рішення, що набрало законної сили, є порушенням вимог ст.. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

У відповідності до ч.ч. 3, 4 ст. 357 ЦПК України, апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 354 ЦПК України, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому, протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку. Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку, встановленому статтею 358 ЦПК.

За таких обставин, апеляційне провадження у справі не може бути відкрито та апеляційна скарга підлягає залишенню без руху - до усунення апелянтом вказаних недоліків.

Враховуючи наведене та керуючись, ст.. 356, ст. 357, ст. 185 ЦПК України,


УХВАЛИЛА:


Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Нью Файненс Сервіс» на рішення Личаківського районного суду м.Львова від 11 квітня 2014 року залишити без руху та надати апелянту строк протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали для подачі апеляційному суду_ заяви із зазначенням причин пропуску строку на апеляційне оскарження та зазначення які права, свободи, інтереси та (або) обов'язки ТзОВ«Нью Файненс Сервіс» були вирішені рішенням Личаківського районного суду м.Львова від 11 квітня 2014 року .

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її постановлення і в касаційному порядку не оскаржується.




Суддя Струс Л.Б.






  • Номер: 22-ц/811/2572/18
  • Опис: ПАТ "Ідея Банк" до Маліновської Н.П. про стягнення заборгованості.
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2/463/725/14
  • Суд: Львівський апеляційний суд
  • Суддя: Струс Л.Б.
  • Результати справи: в позові відмовлено; скасовано повністю
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 13.11.2018
  • Дата етапу: 06.06.2019
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація