Судове рішення #7572090

Копія: Справа № 2-59-2010 р.                                                              

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

    01 березня 2010 р.                                                       Липоводолинський районний суд Сумської області в складі:

                             головуючого Роступицького М.А.

                             при секретарі Міщенко С.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Липова Долина справу за позовом ОСОБА_1 до Капустинської сільської ради Липоводолинського району  про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини

 В С Т А Н О В И В :    

    Свої позовні вимоги  позивачка обгрунтовує слідуючим.

    ІНФОРМАЦІЯ_2 р. в селі Капустинці Липоводолинського району Сумської області помер її вітчим – ОСОБА_2. На день його смерті відкрилася спадщина розташована на території Капустинської сільської ради Липоводолинського району Сумської області. Спадкоємицею по заповіту на спадщину є позивачка по справі – ОСОБА_1. Для оформлення спадкових прав позивачка звернулася до нотаріальної контори, але в оформленні їй було відмовлено за пропуском шестимісячного терміну звернення.

У зв’язку з тим, що коли стікав шестимісячний строк з дня смерті спадкодавця, позивачка  в той час не змогла подати документи до нотаріальної контори, так як маючи досить похилий вік та слабке здоров’я, декілька останніх років свого життя вітчим часто хворів і тому змушений був залишити свій будинок та проживати разом з нею у її будинку. Позивачка піклувалася про нього та доглядала за ним, а коли він ІНФОРМАЦІЯ_2 року помер, поховало його. Заповітом вітчима при його житті вона не цікавилася і не знала про нього. Через декілька місяців після смерті вітчима, вона, перебираючи речі покійного, випадково знайшла заповіт вітчима, складений на її користь. Оформити спадок вона на той час не змогла так як через пережиті страждання від втрати близької їй людини, вона почувала себе досить важко як фізично так і морально. Позивачка майже не виходила з дому, часто зверталася до лікарів за медичною допомогою. Тим більше вже закінчувався останній місяць для подачі заяви до нотаріальної контори, а вона до того ж, знову знаходилася на лікуванні.

Коли позивачка звернулася до Липоводолинської державної нотаріальної контори для документального оформлення спадщини, то їй було відмовлено по причині пропуску шестимісячного строку звернення з заявою про прийняття спадщини. При цьому, нотаріус, порекомендував їй звернутися до суду.

17 жовтня 2007 року Липоводолинський районний суд розглянув та задовольнив поданий нею позов, та прийняв рішення, яким визначив додатковий строк терміном два місяці для подачі заяви про прийняття спадщини після померлого вітчима ОСОБА_2 Представляти свої інтереси позивачка доручила своєму синові ОСОБА_3, так як сама через слабкий стан здоров’я не мала змоги особисто займатися оформленням спадщини. Але так склалися обставини, що син захворів та потрапив до лікарні і в визначений судом додатковий строк не зміг подати заяву до нотаріальної контори про прийняття спадщини. Як наслідок нотаріус знову відмовив у оформленні спадщини, а тому вважає, що пропустила вказаний термін з поважних причин і прохає надати їй додатковий строк.

    У  судовому засіданні  позивачка позовні вимоги підтримала повністю та пояснила, що після отримання рішення суду вона хворіла, а тому доручила всі справи по оформленню спадщини своєму синові, який теж захворів і переніс операцію.

    Представник відповідача у судове засідання не з'явився, але у письмовій заяві позов визнав.  Прохає справу розглянути у відсутності відповідача.

    Зацікавлена особа – представник Липоводолинської районної державної нотаріальної контори в судове засідання не з’явився, але в своїй письмовій заяві повідомив, що проти позову він не заперечує і просить розглянути справу без його присутності.        

    Суд за наявності достатніх даних про права та взаємовідносини сторін, вважає за можливе справу розглянути без участі представника відповідача та зацікавленої особи.

    Суд, з’ясувавши  обставини справи, заслухавши пояснення позивачки , дослідивши письмові докази, вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

    Так, факт смерті , спадкодавця по справі, а отже і факт відкриття спадщини, а також те, що позивачка по справі ОСОБА_1 є спадкоємицею по заповіту після померлого, стверджується документально.

    Статтею 1272 ЦК України передбачено визначення додаткового строку для подачі  заяви про прийняття спадщини за наявності поважних причин пропуску цього строку.

    Як вбачається з довідки Капустинської лікарняної амбулаторії Липоводолинської ЦРЛ Сумської області позивачка ОСОБА_1 у період з 20.10.2004 по 15.11.2004 року знаходилася на лікуванні. Таким чином судом встановлено, що хвороба мала місце у період шестимісячного терміну подачі заяви.

Згідно рішенням Липоводолинського районного суду від 17.10.2007 року № 2-271/2007 року вбачається, що дійсно позивачці ОСОБА_1 визначено додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини після померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_2 терміном два місяці з дня вступу даного рішення в законну силу.

Довідкою Лебединської ЦРЛ імені лікаря К.О. Зільберника Сумської області стверджується факт знаходження ОСОБА_3 на лікуванні з 12.12.2007 року по 08.01.2008 року.

Свідок ОСОБА_3 – син позивачки пояснив, що після отримання рішення суду, мати доручила йому оформити спадщину після покійного ОСОБА_4, але він з 12.12.2007 року захворів і ліг до лікарні, а тому не зміг оформити дану спадщину.

Цей факт також стверджується випискою експертизи № 8689.

Ці обставини дають підстави вважати поважними причини пропуску строку та можливості надання додаткового строку для цього.

    Трьомісячний термін з дня вступу даного рішення в законну силу суд вважає достатнім.

    Керуючись ст. 10, 60, 212, 213  ЦПК, ст. 1272 ЦК України

ВИРІШИВ:

      ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженці та мешканці села Капустинці Липоводолинського району Сумської області визначити додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини після померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 року в селі Капустинці Липоводолинського району Сумської області ОСОБА_2 терміном 3 (три)  місяці з дня вступу даного рішення в законну силу.

Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом 10 днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо вона подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне  оскарження та апеляційна скарга подається до апеляційного суду Сумської області через Липоводолинський районний суд.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк встановлений ст.294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після  розгляду справи апеляційним судом.

Головуючий:    підпис

З оригіналом згідно

Голова суду:                М.А. Роступицький

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація