Справа№ 2-28/2007 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 лютого 2007 року Таращанський районний суд Київської
області в складі:
головуючого: судді Василенка О.М.
при секретарі: Сальник О.Л.
з участю прокурора: Лужецького С.А. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Таращі справу за позовом Таращанської районної державної адміністрації Київської області до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав та утримання аліментів, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з вищеназваним позовом.
В судовому засіданні представник позивача, будучи допитаним в якості свідка, свої позовні вимоги уточнив в частині стягнення аліментів. Просить суд позбавити ОСОБА_1 та ОСОБА_2 батьківських прав щодо їх малолітніх дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, стягнути аліменти з відповідачів на користь Таращанського дитячого будинку змішаного типу для дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування „Надія" на утримання їх малолітніх дітей: дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження та сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, в розмірі 1/3 всіх видів їх заробітку (доходу) до досягнення дітьми повноліття та накласти заборону на відчуження майна та житла малолітніх дітей. В зв'язку з тяжким станом здоров'я малолітнього ОСОБА_4, просить виконання рішення допустити до негайного виконання.
Відповідачі проти позову заперечують в повному обсязі. Будучи допитаними в якості свідків, стверджують, що вихованням і утриманням своїх малолітніх дітей вони займаються належним чином, алкогольними напоями не зловживають, працюють, отримують заробітну плату, а тому можуть утримувати своїх дітей. Крім того, відповідачка стверджує, що навчальний заклад, в якому навчається дочка вона відвідувала неодноразово.
Свідки ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 та ОСОБА_9, підтвердили, той факт, що відповідачі ведуть асоціальний спосіб життя, вихованням і належним утриманням своїх малолітніх дітей не займаються, не цікавляться їх життям, не відвідують навчальний заклад, в якому навчається дочка.
Представник органу опіки і піклування підтвердив факт ухилення відповідачів від виконання обов'язків по вихованню їх малолітніх дітей і підтримав висновок щодо позбавлення відповідачів батьківських прав щодо їх малолітніх дітей.
Свідки ОСОБА_10 та ОСОБА_11 суду показали, що ОСОБА_2 почала зловживати спиртними напоями в зв'язку зі смертю матері, однак останнім часом відповідачі алкогольними напоями не зловживають, підтримують своє господарство в належному стані, піклуються про своїх дітей, працюють, а тому можуть забезпечити їх усім необхідним.
Судом встановлено, що сторони з ІНФОРМАЦІЯ_3 року перебувають у шлюбі зареєстрованому виконавчим комітетом Ківшоватської сільської ради Таращанського району Київської області, актовий запис за НОМЕР_1. Від даного шлюбу мають двох малолітніх дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, які разом з відповідачами проживають у власному будинку. Підсобного господарства відповідачі не ведуть, присадибну земельну ділянку обробляють неналежним чином.
ОСОБА_2 та ОСОБА_1 тривалий час ніде не працювали. Відповідачка працює на швейному підприємстві ТзОВ Клуб „Левел 4x4" ІНФОРМАЦІЯ_11 лише з ІНФОРМАЦІЯ_4 р. згідно наказу НОМЕР_2 від ІНФОРМАЦІЯ_5 р., а відповідач являється членом СТОВ „Ківшовата АО" с. Ківшовата Таращанського району Київської області з ІНФОРМАЦІЯ_6 року.
Відповідачі ведуть асоціальний спосіб життя, зловживають спиртними напоями, перебувають на обліку у лікаря-нарколога з діагнозом „хронічний алкоголізм", неодноразово притягувалися до адміністративної відповідальності, від виконання батьківських обов'язків по вихованню і навчанню дітей самоусунулись, не турбується про створення належних умов їх життя, їх подальшої долі, навчанням дочки не цікавляться, в результаті чого діти позбавлені батьківської турботи, сімейного виховання та любові, що порушує їх права, гарантовані Конвенцією ООН про права дитини та Законом України „Про охорону дитинства".
Малолітній ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження має захворювання «вроджена вада серця (тетрада ФАЛЛО), порушення кровообігу II ступеня». Протягом останнього року, всупереч рекомендаціям, відповідачкою дитину не було консультовано в Інституті серцево-судинної хірургії ім. Амосова з приводу вирішення питання оперативного втручання.
Відповідачі перебувають на профілактичному обліку у виконавчому комітеті Ківшоватської сільської ради Таращанського району Київської області та у службі у справах неповнолітніх Таращанської районної державної адміністрації Київської області.
За місцем проживання відповідачі характеризується негативно.
Неодноразові обстеження матеріально-побутових умов проживання сім'ї відповідачів свідчать про неналежний спосіб утримання житла та відсутність належного рівня утримання малолітніх дітей.
Рішенням виконавчого комітету Ківшоватської сільської ради Таращанського району Київської області НОМЕР_3 від ІНФОРМАЦІЯ_7 року малолітніх дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження вилучено із сім'ї ОСОБА_1, в зв'язку з загрозою їхньому життю та здоров'ю та тимчасово влаштовано їх в Таращанську центральну районну лікарню.
В даний час ці діти перебувають в Таращанському дитячому будинку змішаного типу для дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування „Надія".
Вказані обставини встановлено із пояснень сторін допитаних в якості свідків, представника органу опіки та піклування, показань свідків, матеріалів справи, вивчених в судовому засіданні.
Свідки ОСОБА_10 та ОСОБА_11 є близькими родичами відповідачки і тому суд їх показання розцінює критично.
Відповідно до ст. 164 СК України батьки можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вони ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини.
Згідно ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття, тому позов підлягає задоволенню і в частині стягнення аліментів.
За таких обставин, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню.
При визначенні розміру аліментів суд враховує матеріальне становище дітей та матеріальне становище платника аліментів.
Судові витрати позивача на інформаційно-технічне забезпечення суд покладає на відповідачів.
Згідно ст. 17 Закону України «Про охорону дитинства» суд у разі позбавлення батьків батьківських прав або відібрання дитини без позбавлення батьківських прав одночасно накладає заборону на відчуження майна та житла дітей, про що повідомляє нотаріальну контору за місцем знаходження майна та житла.
Відповідачі є особами постраждалими внаслідок Чорнобильської катастрофи 4 категорії, а тому підлягають звільненню від сплати судового збору.
Керуючись ст.ст. 10, 11,15, 88,209,213-215, 367 ЦПК України, ст.ст. 164,165,171,180-183,191 СК України, ст. 17 Закону України «Про охорону дитинства» суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Позбавити ОСОБА_1 та ОСОБА_2 батьківських прав щодо їх малолітніх дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_8 року народження, уродженця та мешканця с Ківшовата Таращанського району Київської області, працюючого в сільськогосподарському товаристві з обмеженою відповідальністю „Ківшовата АО" с. Ківшовата Таращанського району Київської області та ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_9 року народження, уродженки с. Музиковка Бєлозерського району Херсонської області, мешканки с Ківшовата Таращанського району Київської області, працюючої ІНФОРМАЦІЯ_11 на товариства з обмеженою відповідальністю Клуб „Левел 4x4", аліменти на користь Таращанського дитячого будинку змішаного типу для дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування „Надія" на утримання малолітніх дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, в розмірі по 1/3 всіх видів їх заробітку (доходу), з кожного, до досягнення дітьми повноліття, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісяця, до досягнення ними повноліття, починаючи з ІНФОРМАЦІЯ_10 року.
Зобов'язати ОСОБА_1 та ОСОБА_2 відкрити особисті рахунки у відділенні Держаного ощадного банку України на ім'я ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження.
Заборонити ОСОБА_1 та ОСОБА_2 відчужувати майно та житло дітей: ОСОБА_3 та ОСОБА_4, що знаходиться в с Ківшоваті Таращанського району Київської області та повідомити про це Таращанську районну державну нотаріальну контору Київської області.
Звільнити сторони від сплати судового збору.
Стягнути з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на користь Таращанської районної державної адміністрації Київської області витрати на інформаційно-технічне забезпечення в розмірі 7,5 грн.- солідарно.
Рішення в частині стягнення аліментів допустити до негайного виконання у межах суми платежу за один місяць.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо вказану заяву не було подано; в разі її подання, якщо апеляційна скарга не була подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження; в разі подання апеляційної скарги - після розгляду справи апеляційним судом, якщо його (рішення ) не скасовано.
Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. На рішення може бути подано апеляційну скаргу протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Київської області через Таращанський районний суд Київської області.