Справа № 2-а-1710/2010 року
УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
11 березня 2010 року Суддя Джанкойського міськрайонного суду Автономної Республіки Крим Старова Н.А., перевіривши адміністративну позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Джанкойському районі Автономної Республіки Крим про зобов’язання здійснити розрахунок недоотриманого підвищення до пенсії як дитині війни відповідно до ЗУ «Про соціальний захист дітей війни»,-
встановив:
Позивач 10.03.2010 року звернулася до суду з зазначеною позовною заявою. Свої вимоги мотивує наступним. Вона відповідно до ст. 1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» має статус дитини війни. Відповідно до ст. 6 цього закону Дітям війни пенсія або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. Але соціальна допомога, яка передбачена статтею 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» №2195-ІV від 18.11.2004 року, виплачується їй не в повному обсязі, внаслідок чого порушені її законні права. Просить зобов’язати відповідача здійснити розрахунок недоотриманого підвищення до пенсії за період з 01.03.2009 року по 01.03.2010 року в розмірі 1240 грн. 20 коп.
Суд, дослідивши матеріали позовної заяви вважає, що є перешкоди для відкриття провадження у справі.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Згідно ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» № 1691-У1 від 18.02.2010 року, який набрав чинності 10.03.2010 року п. 3 ч. 1 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно якого місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні справи щодо спорів з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат виключено.
Згідно ст.15 Цивільного процесуального кодексу України в редакції ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» № 1691-У1 від 18.02.2010 року, який набрав чинності 10.03.2010 року, суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи щодо :
1. захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод та інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин,
2. спорів з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них;
3. інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
З огляду на викладене з 10.03.2010 року справи щодо спорів з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат підлягають розгляду в порядку цивільного судочинства України і вказаний позов не може розглядатися в порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України.
З урахуванням викладеного, керуючись п.1 ч.1 ст.109 Кодексу адміністративного судочинства України, -
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Джанкойському районі Автономної Республіки Крим про зобов’язання здійснити розрахунок недоотриманого підвищення до пенсії як дитині війни відповідно до ЗУ «Про соціальний захист дітей війни».
Направити позивачу копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами, роз’яснив позивачу, що повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим позовом щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження не допускається.
Роз’яснити позивачеві, що вона має право звернутися до суду з зазначеним позовом в порядку цивільного судочинства.
Ухвала може бути оскаржена в Севастопольський адміністративний апеляційний суд Автономної Республіки Крим через Джанкойський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, або в порядку, передбаченому ч. 5 ст. 186 кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.А.Старова