Справа № 2а-646/10
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 березня 2010 року
Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області у складі:
головуючого – судді Куковенкова С.В.
при секретарі – Стасенко Ю.С,,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Олександрії справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до інспектора ДПС Олександрійської роти ДПС Гармідера Юрія Івановича про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з вказаним позовом, який мотивує тим, що 01.11. 09 року відповідачем його було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 122 КУпАП та накладено стягнення у виді штрафу в сумі 255 грн.
Вважає притягнення його до адміністративної відповідальності незаконним, оскільки правопорушення він не скоював. Крім цього, відповідачем було проігноровано вимоги ст. 268 КУпАП та не було йому надано можливості скористатися послугами адвоката як під час складання протоколу, так і під час винесення постанови, хоча він заявляв таке клопотання.
В судовому засіданні позивач та його представник підтримали позовні вимоги з наведених у позові підстав.
Відповідач в судове засідання не з’явився, про причини неявки суд не повідомив.
Заслухавши пояснення позивача та його представника, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги задоволенню не підлягають.
Протокол про адміністративне правопорушення та постанова про притягнення до адміністративної відповідальності складені відповідачем – інспектором ДПС Гармідером Ю.І. - 01.11.09 року.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 288 КУпАП, постанову іншого органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення може бути оскаржено у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом.
Згідно з ст. 289 КУпАП, скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.
Відповідно до ч. 1 ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Позивач звернувся до суду з позовною заявою 04.02.10 року, тобто з пропуском строку, встановленого ст. 289 КУпАП, клопотання про поновлення строку оскарження постанови до суду не подавалося.
Таким чином, у задоволенні позовних вимог слід відмовити через пропуск позивачем строку для оскарження постанови у справі про адміністративне правопорушення.
Керуючись ст. ст. 122 ч. 1, 288, 289 КУпАП, ст. ст. 17, 18, 71, 99, 100, 158, 160, 161, 162, 163 КАС України, -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до інспектора ДПС Олександрійської роти ДПС Гармідера Юрія Івановича про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення – відмовити.
Заяву про апеляційне оскарження постанови суду до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду може бути подано протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду подається до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, через Олександрійський міськрайонний суд, з одночасним надісланням її копії до суду апеляційної інстанції. Постанова суду також може бути оскаржена в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.
Головуючий: Куковенков С.В.