Справа 2-3907/09
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 грудня 2009 року Олександрійський міськрайонний суд
Кіровоградської області
в складі: головуючого – судді Поповича С.М.
при секретарі – Карпушевій О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Олександрії справу за позовом приватного підприємця ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування шкоди,
В С Т А Н О В И В:
З позовної заяви вбачається наступне.
Відповідачка ОСОБА_2 працювала у відповідача продавцем в магазині «Крамниця». Між позивачем та відповідачкою був укладений договір про повну матеріальну відповідальність.
25.10.2004 року позивачем була проведена ревізія товарно-матеріальних цінностей, в ході якої була виявлена недостача в сумі 893 грн. 50 коп., яку ОСОБА_2 визнала повністю.
Позивач просить суд стягнути з відповідачки зазначену суму та судові витрати.
В судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги.
Відповідачка в судове засідання не з’явилась, про час і дату розгляду справи повідомлялась належним чином, причину неявки не повідомила. За згодою представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає вимогам ст.ст. 224 – 226 ЦПК України.
Суд, вислухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі. Судом встановлено наступне.
Відповідачка ОСОБА_2 працювала у відповідача продавцем в магазині «Крамниця». Між позивачем та відповідачкою був укладений договір про повну матеріальну відповідальність.
25.10.2004 року позивачем була проведена ревізія товарно-матеріальних цінностей, в ході якої була виявлена недостача в сумі 893 грн. 50 коп., яку ОСОБА_2 визнала повністю.
Відповідно до ч. 1 ст. 130 КЗпП України працівники несуть матеріальну відповідальність за шкоду, заподіяну підприємству, установі, організації внаслідок порушення покладених на них трудових обов'язків.
Згідно п. 1 та п. 5 ч. 1 ст. 134 КЗпП працівники несуть матеріальну відповідальність у повному розмірі шкоди, заподіяної з їх вини підприємству, установі, організації, у випадках, коли між працівником і підприємством, установою, організацією укладено письмовий договір про взяття на себе працівником повної матеріальної відповідальності за незабезпечення цілості майна та інших цінностей, переданих йому для зберігання або для інших цілей або в разі коли шкоди завдано недостачею матеріалів, напівфабрикатів, виробів (продукції).
Статтею 1351 КЗпП передбачено, що письмові договори про повну матеріальну відповідальність може бути укладено підприємством, установою, організацією з працівниками (що досягли вісімнадцятирічного віку), які займають посади або виконують роботи, безпосередньо зв'язані із продажем (відпуском) переданих їм цінностей.
На підставі наведеного суд вважає необхідним стягнути з відповідачки на користь позивача заподіяну шкоду в розмірі 893 грн. 50 коп. та судові витрати в сумі 171 грн., які складаються із судового збору – 51 грн. та 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Керуючись ст.ст. 130, 134, 1351 КЗпП України, ст.ст. 10, 11, 130, 174, 209, 212, 214 – 215 ЦПК України, суд
В С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь приватного підприємця ОСОБА_1 893 грн. 50 коп. у відшкодування шкоди та 171 грн. судових витрат, всього 1064 грн. 50 коп.
Рішення суду може бути оскаржене позивачем в Апеляційний суд Кіровоградської області шляхом подачі на протязі 10 днів після проголошення заяви про апеляційне оскарження та подачі після цього на протязі 20 днів апеляційної скарги.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою на протязі 10 діб з дня отримання його копії.
Суддя: