Справа № 1-37/10 р.
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 лютого 2010 року Лебединський районний суд
Сумської області
В складі: головуючого - судді Гура А.О.
при секретарі Ткаченко Я.О.
з участю: прокурора Радковського В.П.,
потерпілого ОСОБА_1,
підсудної ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Лебедин справу по обвинуваченню
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки та жительки м. Лебедин Сумської області вул. Молодіжна, 1/2, українки, громадянки України, ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючої в фактичному шлюбі, працюючої в ДП «Лебединський агролісгосп» сторожем нижнього складу, раніше не судимої, -
по ст. 121 ч. 1 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
03.11.2009 року о 21 год. 30 хв. в м. Лебедині Сумської області в квартирі, що розташована по вул.. Молодіжній №1/2, та належить підсудній ОСОБА_2 та її сім’ї, під час розпивання спиртних напоїв з приводу закінчення ремонту в квартирі, між підсудною та її чоловіком – потерпілим ОСОБА_1- виникла сварка. В процесі сварки потерпілий ОСОБА_1 вдарив долонею правої руки підсудну по голові, а остання, скориставшись тим, що потерпілий повернувся до неї спиною, схопила зі столу кухонний ніж і умисно кинула його в спину ОСОБА_1, в результаті чого спричинила йому тілесні ушкодження у вигляді проникаючої колото-різаної рани грудної клітини з ураженням правої легені, правобічного гемотораксу, які згідно висновку судово-медичної експертизи, відносяться до тяжких тілесних ушкоджень, що небезпечні для життя.
Допитана в судовому засіданні підсудна ОСОБА_2 вину свою визнала повністю та пояснила, що 03.11.2009 року вона разом з чоловіком, з яким років 10 тому розірвала шлюб, але фактично продовжує спільне проживання, та своєю знайомою ОСОБА_3 закінчили ремонт будинку, в якому вони проживають в ІНФОРМАЦІЯ_3, Ѕ, і близько 18 год. сіли вечеряти. Між нею та чоловіком розпочалася словесна сварка, яка швидко припинилась і чоловік вийшов з будинку. Коли він повернувся через 2 години, сварка продовжилась, в процесі сварки чоловік вдарив її рукою по голові, а вона схопила кухонний ніж, що стояв у підставці на столі, і кинула в чоловіка, який на той час присів, попавши в ліву частину спини. Потерпілий встав і пішов з будинку в невідомому напрямку, пізніше вона дізналась, що його поклали в хірургічне відділення Лебединської ЦРЛ. Приїхавши відразу до лікарні, вона купила необхідні для його лікування ліки.
Ці дії підсудної суд вважає необхідним кваліфікувати по ч. 1 ст. 121 КК України, так як вона спричинила умисне тяжке тілесне ушкодження, тобто тілесне ушкодження, небезпечне для життя в момент заподіяння.
При обранні підсудній виду і міри покарання, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, мотиви та цілі його вчинення, а також характеристику підсудної з місця проживання та визнання нею своєї вини.
Обставинами, що пом’якшують покарання, суд визнає щире каяття підсудної та активне сприяння в розкритті злочину, позитивні характеристики з місця проживання та роботи, а також те, що вона вперше притягується до кримінальної відповідальності, на даний час проживають з потерпілим однією сім’єю і останній просить її не наказувати.
Обставин, що обтяжують покарання, суд не знайшов.
Враховуючи наявність декількох обставин, що пом’якшують покарання та істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого злочину, з урахуванням особи винної, суд вважає можливим при обранні міри покарання застосувати ст. 69 КК України та призначити основне покарання нижче від найнижчої межі, встановленої в санкції статті за даний злочин.
Вважаючи, що виправлення засудженої можливе без відбування покарання, суд дійшов висновку про доцільність застосування ст. 75 КК України і звільнення її від відбування призначеного покарання з випробуванням, а також на підставі ст. 76 ч. 1 п. 3, 4 КК України, зобов’язати повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання і роботи та періодично з’являтись на реєстрацію до цих органів.
Суд вважає, що саме така обрана підсудній міра покарання буде необхідною і достатньою для її виправлення та попередження нових злочинів.
Цивільний позов прокурора Лебединського району в інтересах Лебединської районної державної адміністрації про відшкодування 675 грн. 80 коп. підлягає задоволенню повністю, так як в судовому засіданні було встановлено, що саме така сума була витрачена на стаціонарне лікування потерпілого ОСОБА_1 в хірургічному відділенні Лебединської ЦРЛ з 03.11.2009 року по 09.11.2009 року, а відповідно до ст. 1206 ЦК України кошти підлягають відшкодуванню за рахунок винних осіб, з вини яких потерпілий знаходився на лікуванні.
Суд вважає необхідним стягнути з підсудної ОСОБА_2 на користь НДЕКЦ при УМВС України в Сумській області судові витрати, пов’язані з проведенням експертизи холодної зброї та дактилоскопічної експертизи.
Долю речових доказів, вирішити у відповідності до ст. 81 ч. 3 КПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 299, 323, 324 КПК України, -
З А С У Д И В:
ОСОБА_2 визнати винною у скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст.121 КК України і призначити покарання по цьому закону з застосуванням ст. 69 КК України у виді трьох років позбавлення волі.
Застосувати ст. 75 КК України і звільнити її від відбування покарання з випробуванням та встановленням іспитового строку один рік та застосувавши ст. 76 ч. 1 п. 3,4 КК України, покласти на засуджену обов’язок повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання і роботи та періодично з’являтись на реєстрацію до цих органів.
Стягнути з засудженої ОСОБА_2 на користь держави в особі Лебединської районної державної адміністрації на р/р 31417544700214, код отримувача 23636456, банк УДК в Сумській області, МФО 837013 кошти в розмірі 675 грн. 80 коп., витрачені на стаціонарне лікування потерпілого ОСОБА_1В, та на користь НДЕКЦ УМВС України в Сумській області код 25574892 розрахунковий рахунок 35221004000389 банк УДК в Сумській області МФО 837013 судові витрати за проведення дактилоскопічної експертиз в розмірі 375,36 грн. та експертизи холодної зброї в розмірі 300 грн. 48 коп.
Речові докази: конверт зі зразками крові, халат, футболку, светр, ніж, що знаходяться на зберіганні в камері схову Лебединського МВ ГУМВС України знищити, як такі, що не мають цінності та паперовий пакет з слідами рук, що зберігаються при кримінальній справі, залишити при кримінальній справі.
Міру запобіжного заходу залишити попередню - підписку про невиїзд до набрання вироком законної сили.
На вирок суду може бути подана апеляція до апеляційного суду Сумської області протягом 15 діб з моменту його проголошення через Лебединський районний суд.
Суддя
Лебединського райсуду ОСОБА_4