Судове рішення #759922
Справа № 2о-38/2007 р

Справа № 2о-38/2007 р.

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ       УКРАЇНИ

19 лютого 2007 року     Гайсинський районний суд Вінницької області

в складі: головуючого - судді С.К.Медвецького при секретарі А.А.Сегеді

розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Гайсині справу за заявою ОСОБА_1, заінтересовані особи ОСОБА_2, Грузька сільська рада про встановлення факту належності будинковолодіння на праві приватної власності, встановлення факту прийняття спадщини, -

встановив :

06.02.2007   року  ОСОБА_1   звернувся   в  суд  з  заявою,   в  якій   просив встановити факт набуття права власності ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в с Грузьке Гайсинського району, на 1/2 частину будинковолодіння АДРЕСА_1; встановити факт набуття права власності ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 в м. Теплик, на 1/2 частину будинковолодіння АДРЕСА_1; встановити, що ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 в м. Теплик, в установлений законом шестимісячний строк вступив в управління і володіння належним ОСОБА_3 спадковим майном; встановити факт набуття права власності ОСОБА_4 на будинковолодіння АДРЕСА_1. Крім того, просив встановити факт прийняття ним спадщини по заповіту після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4, вказуючи, що після смерті батька фактично вступив в управління та володіння спадковим майном, користується будинком, проводить його поточний ремонт, але через відсутність реєстрації права власності на дане будинковолодіння та відсутність правовстановлюючих документів, що засвідчують право власності ОСОБА_3 та ОСОБА_4 на час смерті, він не може реалізувати своє право на спадкування за заповітом спадщини, яка відкрилась після смерті останнього.

Заявник в судовому засіданні свої вимоги підтримав повністю.

Представник Грузької сільської ради, Волчанська О.В., в судове засідання не з'явилася, однак у поданій до суду заяві вимоги ОСОБА_1 визнала, не заперечувала проти їх задоволення.

ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, однак у матеріалах справи є його заява про відмову від спадщини.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Встановлено, що ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Грузьке Гайсинського району (а.с. 14) та ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 в м. Теплик (а.с. 14), здійснювали за життя повноваження власників будинковолодіння АДРЕСА_1 без отримання правовстановлюючих документів і реєстрації права власності (а.с. 6-9).

Відповідно до довідки Грузької сільської ради житловий будинок АДРЕСА_1 відноситься до суспільної групи робітників; станом на 15.04.1991 року склад двору був наступний: ОСОБА_4 та ОСОБА_3 (а.с. 5).

Після смерті ОСОБА_3 відкрилась спадщина у виді 1/2 частини зазначеного будинковолодіння. Спадкоємцем першої черги був ОСОБА_4, який за життя в установлений законом шестимісячний строк з заявою в нотаріальну контору про прийняття спадщини не звертався, хоча фактично вступив в управління, володіння і розпорядження спадковим майном померлої, зокрема здійснював його обслуговування та догляд, однак спадщину   належним   чином   не   оформляв,   хоча   здійснював   повноваження   власника

 

2

будинковолодіння АДРЕСА_1 без отримання правовстановлюючих документів і реєстрації права власності (а.с. 18).

Після смерті ОСОБА_4 відкрилась спадщина у виді будинковолодіння, земельного і майнових паїв. Спадкоємцем за заповітом є ОСОБА_1, який фактично у встановлений законом шестимісячний строк вступив в управління, володіння і розпорядження спадковим майном померлого (а.с. 19); ОСОБА_2 від прийняття спадщини відмовився (а.с. 18).

Спірні правовідносини регулюються ст. 328 ЦК України, відповідно до якої право власності набувається на підставах, що не заборонені законом; ст. 256 ч.2 ЦПК України визначає, що судовим порядком можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення; п.1 ч.1 ст.549 ЦК України (в редакції 1963 року), за змістом якої спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном.

Оскільки, ОСОБА_1 не може реалізувати своє право на спадкування спадщини за заповітом після смерті батька, то з метою захисту його прав необхідно встановити факт набуття права власності ІНФОРМАЦІЯ_1, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в с Грузьке Гайсинського району, на 1/2 частину будинковолодіння АДРЕСА_1; встановити факт, що ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 в м. Теплик в установлений законом шестимісячний строк фактично вступив в управління, володіння і розпорядження спадковим майном після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3; встановити факт набуття права власності ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 в м. Теплик на будинковолодіння АДРЕСА_1; встановити факт, що ОСОБА_1 в установлений законом шестимісячний строк фактично вступив в управління, володіння і розпорядження спадковим майном після померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4

Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 209, 213, 214, 215, 256 ч.2 ЦПК України, суд -

вирішив:

Заяву задовольнити повністю.

Встановити факт набуття права приватної власності ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в с Грузьке Гайсинського району на 1/2 частину будинковолодіння АДРЕСА_1 Вінницької області.

Встановити  факт,  що  після  смерті  ОСОБА_3,  яка  померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в с Грузьке Гайсинського району в установлений законом шестимісячний

строк в управління і володіння її спадковим майном вступив ОСОБА_4,

який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 в м. Теплик.

Встановити факт набуття права приватної власності ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 в м. Теплик, на будинковолодіння АДРЕСА_1.

Встановити   факт,   що   після   смерті  ОСОБА_4,   який   помер

ІНФОРМАЦІЯ_2 в м. Теплик, в установлений законом шестимісячний строк в управління і

володіння його спадковим майном вступив ОСОБА_1, яіеспадкоємець

за заповітом.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через Гайсинський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або; в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація