Справа № 20-39/2007 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 лютого 2007 року Гайсинський районний суд Вінницької області
в складі: головуючого-судді С.К.Медвецького при секретарі А.А.Сегеді
розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Гайсині справу за заявою ОСОБА_1, з.о. ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, Носовецька сільська рада про встановлення факту набуття права власності на будинковолодіння, -
встановив:
06.02.2007 року ОСОБА_1 звернулася в суд з заявою про встановлення факту набуття права приватної власності ОСОБА_5, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Гайсині, на 1/2 частину будинковолодіння АДРЕСА_1, посилаючись на те, що через відсутність реєстрації права власності на 1/2 частину будинковолодіння та відсутність правовстановлюючих документів, що засвідчують його право власності на час смерті, вона не може реалізувати право на спадкування спадщини, що відкрилась після смерті батька.
В судовому засіданні заявниця ОСОБА_1 просила встановити факт набуття права власності ОСОБА_5, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, на 1/2 частину будинковолодіння АДРЕСА_1, пояснила, що її батько до смерті здійснював повноваження власника - володів, користувався і розпоряджався частиною будинковолодіння за своєю волею.
ОСОБА_2 в судове засідання не з'явилася, на адресу суду подала заяву в якій просила справу розглянути за її відсутності, вимоги заяви визнає, не заперечує проти їх задоволення.
ОСОБА_3 в судове засідання не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про час і місце слухання справи, в матеріалах справи є заява, в якій він відмовляється від своє частки у спадщині на користь заявниці.
ОСОБА_4 в судове засідання не з'явилася, на адресу суду надіслала телеграму про розгляд справи у її відсутність.
Представник Носовецької сільської ради в судове засідання не з'явився, на адресу суду подав заяву в якій просив справу розглянути за його відсутності, вимоги заяви визнає, не заперечує проти їх задоволення.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч. 1 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
У судовому засіданні беззаперечно доведено, що ОСОБА_5, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Гайсин (а.с. 18), за життя здійснював повноваження власника 1/2 частини будинковолодіння АДРЕСА_1, без реєстрації права власності та отримання правовстановлюючих документів на неї (а.с. 15-17). Відповідно до довідки виданої Носовецькою сільською радою житловий будинок АДРЕСА_1 відноситься до суспільної групи колгоспників; станом на 15.04.1991 року склад двору такий: ОСОБА_5 та ОСОБА_2 (а.с.9).
2
Дані правовідносини регулюються:
· ст. 328 ЦК України, відповідно до якої право власності набувається на підставах, що не заборонені законом;
· ст. 256 ч.2 ЦПК України визначає, що судовим порядком можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Оскільки ОСОБА_5, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Гайсин, здійснював за життя повноваження власника 1/2 частини будинковолодіння АДРЕСА_1 без отримання правовстановлюючих документів і реєстрації права власності, після його смерті заявниця не може оформити спадщину, що відкрилася, то з метою захисту прав ОСОБА_1 необхідно встановити факт набуття права приватної власності за ОСОБА_5, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Гайсин, на 1/2 частину будинковолодіння АДРЕСА_1.
Керуючись ст. 10, 11, 60, 209, 213, 214, 215, 256 ч.2 ЦПК України, суд -
вирішив:
Заяву задовольнити повністю.
Встановити факт набуття права приватної власності ОСОБА_5, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в с Косаново Гайсинського району, на 1/2 частину будинковолодіння АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через Гайсинський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.