Справа № 2-198/2007 р.
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 лютого 2007 року Гайсинський районний суд Вінницької області
в складі: головуючого-судді С.К.Медвецького при секретарі О.О. Середі
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Гайсині справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про захист честі, гідності, ділової репутації та відшкодування моральної шкоди, -
встановив:
У січні 2007 року ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаним позовом, в якому зазначив, що відповідач, який працює ІНФОРМАЦІЯ_1 ТОВ „Гайсинський м'ясокомбінат", 15.01.2007 року близько 17 год. на прохідній ТОВ „Гайсинський м'ясокомбінат" обізвав його „алкоголіком", чим принизив його честь, гідність, ділову репутацію та завдав йому моральної шкоди, яку він оцінив в 1 тис.500 грн.
В судовому засіданні позивач вимагав захистити його честь, гідність, ділову репутацію та зобов'язати ОСОБА_2 вибачитися перед ним за нанесену йому образу 15.01.2007 року в присутності працівників ТОВ „Гайсинський м'ясокомбінат" та стягнути з нього 1 500 грн. моральної шкоди, завданої приниженням честі і гідності, вираженої в триваючих до цих пір глибоких негативних почуттях занепокоєння, тривоги, приниження і образи, погіршення сну і стану здоров'я, стосунків у сім'ї та з друзями, внаслідок дратівливості, викликаної безпідставною образою зі сторони відповідача; вказав, що розмір відшкодування відповідає тривалості, глибині, інтенсивності та обсягу страждань.
Відповідач проти позову заперечив, пояснив, що 15.01.2007 року на прохідній ТОВ „Гайсинський м'ясокомбінат" позивача не ображав, а навпаки - назвав тверезомислячою людиною.
З'ясувавши позицію сторін, допитавши свідків, дослідивши матеріали справу, суд вважає, що в задоволенні позову необхідно відмовити з таких міркувань.
Судом встановлено, що 15.01.2007 року близько 17 год. на прохідній ТОВ „Гайсинський м'ясокомбінат" між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 відбулася бесіда, за якої відповідач не ображав позивача, а назвав тверезомислячою людиною.
Такі висновки суду підтверджуються показаннями свідків ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 та ОСОБА_7, які пояснили, що 15.01.2007 року близько 17 год. на прохідній ТОВ „Гайсинський м'ясокомбінат" ОСОБА_2 не ображав позивача, а назвав його тверезомислячою людиною.
Свідки ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10 та ОСОБА_11 пояснили, що 15.01.2007 року вони були присутні при розмові, яка відбулася на прохідній ТОВ „Гайсинський м'ясокомбінат" між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, однак не чули, щоб останній обізвав позивача „алкоголіком".
За змістом ст.297 ЦПК України кожен має право на повагу до його гідності та честі; гідність та честь фізичної особи є недоторканними; фізична особа має право звернутися до суду з позовом про захист її гідності та честі.
Відповідно до ч.1 ст.23 ЦК України особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав. Пунктом 4 ч.2 цієї ж статті передбачено, що моральна шкода полягає у приниженні честі та гідності фізичної особи.
Згідно ч.1 ст.1167 ЦК України моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини, крім випадків встановлених законом.
2
За змістом ч.3 ст.10 та ч.1 ст.60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків встановлених цим кодексом.
За таких обставин, враховуючи відсутність доказів, які б підтверджували доводи позивача, визнати його пояснення достовірними та достатніми для висновку про доведеність його вимог не можна, то у задоволенні позову слід відмовити у зв'язку із недоведеністю ОСОБА_1 його вимог.
Оскільки питання про розподіл судових витрат не порушувалося, то їх необхідно залишити за сторонами.
Керуючись ст.10, 11, 209, 212, 213, 214, 215 ЦПК України, суд -
вирішив:
В задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про захист честі, гідності, ділової репутації та відшкодування моральної шкоди відмовити через безпідставність вимог.
Судові витрати залишити за сторонами.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Вінницької області через Гайсинський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.