Судове рішення #759939
2-208/2007

2-208/2007

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ       УКРАЇНИ

8   лютого   2007   р.   Гайсинський  районний  суд  Вінницької   області в   складі:   головуючого  -  судді  Медвецького  С.К. при  секретарі  Сегеді  А.А.,

розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Гайсині справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення  аліментів  на  утримання  повнолітньої  доньки,   -

Встановив:

26.01.2007 р. до суду заявлено позов, в якому ОСОБА_1 просила щомісячно стягувати з ОСОБА_2 на її користь аліменти на утримання повнолітньої дитини в розмірі 200 грн. до досягнення донькою 23-річного   віку.

В судовому засіданні позивачка свої вимоги зменшила, просила щомісячно стягувати з відповідача на користь їх повнолітньої доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка навчається у Вінницькому політехнічному технікумі, аліменти на її утримання в розмірі 100 грн. до 30.06.2009 p., оскільки відповідач добровільно не виконує свого обов'язку по утриманню доньки, яка навчається. Крім того, просила стягнути  з  відповідача  50  грн.   витрат  на  правову  допомогу.

Відповідач в попередньому судовому засіданні зменшені позовні вимоги визнав повністю, і погоджувався сплачувати аліменти в розмірі 100 грн.   щомісячно.

За таких обставин суд вважає, що рішення у справі можливо постановити  при  проведенні  попереднього   судового   засідання.

Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку встановленому ст.- 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч.4 ст.17 4 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення  позову.

Беззаперечно доведено, що ОСОБА_2 є рідним батьком ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка навчається на другому курсі Вінницького політехнічного технікуму, але відповідач добровільно не виконує свого законного обов'язку по утриманню повнолітньої  доньки,   хоча  може   таку  допомогу  надавати.

Зазначені правовідносини регулюються ст.ст. 199, 200 Сімейного Кодексу України, відповідно до яких якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення 23 років, за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу; при ухилянні батьків від цього обов'язку кошти на утримання дітей стягуються з них за рішенням суду, зокрема  у  твердій  грошовій  сумі.

Оскільки,    відповідач   ухиляється   від   добровільного   виконання   свого

обов'язку   по   утриманню   доньки,    чим - порушує   її   права,    то   належні    кошти     

потрібно  щомісячно   стягувати  з  нього     в  розмірі   100   грн.,   починаючи  з  дня

звернення   позивачки  до   суду   і   до   закінчення  навчання  доньки   -   30.06.2009       

р.,   -   в  примусовому  порядку.                                                                           

Відповідно    до    п.1    ч.1    ст.     367    ЦПК    України,     суд    допускає    негайне

виконання  рішення  у  межах  суми  платежу  за  один  місяць.                   

На  підставі   ст.   ст.      199,   200   Сімейного  Кодексу  України,   керуючись ст.   ст.   10,   11,   60,   130,   209,   213,   214,   215,   367   ч.1   ЦПК     України,   -

Вирішив:

Позов   задовольнити  повністю.

Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця   та   жителя   АДРЕСА_1,    непрацюючого,    на

 

2

користь ОСОБА_1 аліменти на утримання повнолітньої доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в 100 грн. щомісячно, починаючи з 26 січня 2007 р. і до закінчення її навчання 30 червня   2009  р.

Рішення в частині стягнення аліментів за один місяць звернути до негайного  виконання.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1  50   (п'ятдесят)грн.   витрат  на  правову  допомогу.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави 51 (п'ятдесят одну)грн. судового збору, та 7 (сім) грн. 50 коп. витрат на інформаційно-технічне   забезпечення.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через Гайсинський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.2 95 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація