Справа № 1-21/2007 р.
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 лютого 2007 року Гайсинський районний суд Вінницької області
в складі: головуючого-судді С.К.Медвецького при секретарі А.А.Сегеді за участю прокурора Л.М.Романової, захисника ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Гайсині справу про обвинувачення ОСОБА_2, уродженця і жителя с. Скрицьке Немирівського району, українця, громадянина України, з неповною середньою освітою, неодруженого, непрацюючого, раніше судимого 13.12.2005 року Немирівським районним судом за ст.15 ч.2 - 186 ч.3, 75 КК України до чотирьох років позбавлення волі з іспитовим строком два роки; в скоєнні злочину, передбаченого ст.128 КК України, -
встановив:
18.06.2005 року близько 20 год. ОСОБА_2 перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння на перехресті вул. І.Богуна та Плеханова в м. Гайсині, перебігаючи перехрестя, зачепившись за бордюр та падаючи, з необережності ногою вдарив по нозі ОСОБА_3, спричинивши їй тілесне ушкодження у вигляді закритого трьохкісточкового перелому лівої великогомілкової кістки із заднєзовнішнім підвивихом ступні, яке згідно висновку судово-медичної експертизи відноситься до середнього ступеня тяжкості.
В судовому засіданні підсудний вину визнав повністю щиро каявся у вчиненому і пояснив, що 18.06.2005 року близько 20 год. на перехресті вулиць І.Богуна та Плеханова в м. Гайсині він біг до маршрутного таксі, при цьому зачепившись за бордюр та падаючи ногою вдарив по нозі потерпілу.
Крім повного визнання вини підсудним, його вина у вчиненні злочину стверджується такими доказами.
Потерпіла ОСОБА_3 пояснила, що 18.06.2005 року у вечірній час вона стояла на перехресті вулиць І.Богуна та Плеханова й чекала маршрутне таксі. Коли вона стояла на тротуарі, то відчула сильний удар в ліву ногу, від якого впала на землю. Біля себе вона побачила підсудного, який лежав на тротуарі. Як саме вдарив її підсудний вона пояснити не може.
Свідок ОСОБА_4 пояснив, що 18.06.2005 року в вечірній час вони разом з підсудним підбігали до маршрутного таксі на перехресті вулиць І.Богуна та Плеханова. При цьому ОСОБА_2, зачепившись за бордюр та падаючи ногою вдарив по нозі потерпілу, внаслідок чого остання впала.
За висновками судово-медичного експерта № 419, 454 від 24.06., 01.07.2005 року у ОСОБА_3 мало місце тілесне ушкодження у вигляді закритого трьохкісточкового перелому лівої великогомілкової кістки із заднєзовнішнім підвивихом ступні, яке відноситься до середнього ступеня тяжкості; дане тілесне ушкодження було спричинене внаслідок удару ногою сторонньої особи по фіксованій нозі потерпілої (а.с.34-36).
Допитаний в судовому засіданні судово-медичний експерт ОСОБА_5 пояснив, що не виключається отримання тілесного ушкодження потерпілою за обставин на які посилається підсудний, тобто внаслідок необережного удару ОСОБА_2 по фіксованій нозі потерпілої.
Згідно протоколу медичного огляду для встановлення стану сп'яніння НОМЕР_1 ОСОБА_2 перебував в стані алкогольного сп'яніння (а.с. 10).
2
Дії підсудного ОСОБА_2 суд кваліфікує за ст.128 КК України, тобто необережне середньої тяжкості тілесне ушкодження.
Обираючи ОСОБА_2 покарання, суд враховує, що вчинений злочин стосовно ст.12 КК України є невеликої тяжкості, дані про особу підсудного, який на момент вчинення злочину несудимий, щиро каявся у вчиненому, частково відшкодував завдану злочином шкоду, посередньо характеризується, вчинив злочин у неповнолітньому віці, - і це, незважаючи на вчинення злочину в стані алкогольного сп'яніння, свідчить про можливість його виправлення і запобігання скоєння нових злочинів у разі призначення покарання у вигляді громадських робіт.
На підставі ст.70 ч.4 КК України покарання за вироком Немирівського районного суду від 13.12.2005 року необхідно виконувати окремо.
Керуючись ст.323,324 КПК України, суд -
присудив:
ОСОБА_2 визнати винуватим в скоєнні злочину, передбаченого ст.128 КК України і призначити покарання у вигляді 100 (ста) годин громадських робіт.
На підставі ст.70 ч.4 КК України покарання за вироком Немирівського районного суду від 13.12.2005 року виконувати окремо.
Запобіжний захід засудженому ОСОБА_2 до вступу вироку в законну силу змінити з утримання під вартою на підписку про невиїзд, звільнивши його з-під варти із залу суду.
На вирок може бути подана апеляція протягом 15 діб до апеляційного суду Вінницької області через Гайсинський районний суд.