Копія: Справа № 1-16/2007
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 лютого 2007 року Глухівський міськрайонний суд Сумської області
в складі: головуючого судді ЧАБАК І. О.
при секретарі ЧИЛІКІНІЙ A.M.
з участю прокурора ДОНЧЕНКО А.І.
з участю захисника ОСОБА_1
з участю представника служби у справах неповнолітніх Глухівського
міськвиконкому СТОРІЄВОЇ Т.П.
з участю представника кримінальної поліції в справах неповнолітніх
БОРОВИКА С.Л.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Глухові справу по обвинуваченню
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Глухова, Сумської області, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_2, не одруженого, мешкаючого по АДРЕСА_1, раніше не судимого
В скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст.185, ч.1 ст.277 КК України,
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця с Чорноручьє, Лазовського району, Приморського краю, РФ, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_4, не одруженого, раніше не судимого, мешкаючого по АДРЕСА_2, раніше не судимого
В скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст. 185 , ч. 1 ст.277 КК України , -
ВСТАНОВИВ:
Неповнолітні підсудні ОСОБА_2 та ОСОБА_3, мешканці м. Глухова, Сумської області 27 серпня 2006 року біля 14-00 години за спільною домовленістю , взявши з дому молотки та мішки прийшли на діючу дільницю Південно - Західної залізниці - 28 км перегону Макове - Глухів і впевнившись в тому, що на даній ділянці залізниці крім них нікого немає та їх ніхто не бачить, за допомогою взятих з собою молотків почали вибивати металеві протиугони з шпал залізничних рейок і складати їх в мішки. Таким чином, вони викрали на залізничній дільниці ПК6-8 даного перегону 150 штук протиугонів типу Р-50 першої групи придатності, загальною вартістю 722 грн. 70 коп. Викрадеш протиугони вони розділили на три мішки, які перенесли до смітника і там сховали. На слідуючий день ОСОБА_2 зі своїм знайомим ОСОБА_4 на мотоциклі марки КМЗ-Днепр МТ д.н. НОМЕР_1 перевезли мішки з викраденим до приймального пункту, здали , за що отримали гроші. Пізніше викрадені протиугони були виявлені працівниками міліції і повернуті залізниці.
Діями неповнолітніх ОСОБА_2 та ОСОБА_3 дистанції колії ст. Хутір Михайлівський спричинені збитки на загальну суму 722 грн. 70 коп.
2
Внаслідок крадіжки , скоєної ОСОБА_2 та ОСОБА_3 були пошкоджені діючі залізничні колії перегону Макове - Глухів.
Будучи допитаним в судовому засіданні підсудний ОСОБА_2 свою вину в скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст.185, ч.1 ст.277 КК України визнав повністю і суду пояснив, що дійсно , знаходячись у скрутному матеріальному становищі і маючи бажання швидко заробити гроші він зі своїм товаришем ОСОБА_3 вирішили вчинити крадіжку протиугонів на дільниці залізниці біля с Береза . 27 серпня 2006 року вони в денний час, взявши з дому молотки та мішки, прийшли до залізничної колії. Впевнившись, що їх ніхто не бачить , за допомогою молотків стали вибивати залізничні крюки (протиугони). Спершу вибивали протиугони через один, щоб не так було помітна їх відсутність, а потім вибивали всі підряд. Всього вони вибили біля 150 штук . Дані протиугони склали в мішки та сховали на смітнику біля залізниці. На слідуючий день знайшли транспорт і перевезли на пункт прийому металобрухту, здали і отримали гроші. Вибиваючи протиугони з залізничної колії вони не думали про наслідки, які можуть настати , хоча він неодноразово бачив, що по даній залізничній колії ходять потяги, які перевозять метал.
У скоєному кається.
Будучи допитаним в судовому засіданні підсудний ОСОБА_3 свою вину в скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст.185 , ч.1 ст.277 КК України визнав повністю і суду пояснив, що в минулому році помер його батько і мати сама виховує його і брата. їх сім'я знаходиться в тяжкому матеріальному становищі і тому на пропозицію свого товариша ОСОБА_2 викрасти металеві протиугони з залізничної колії, щоб заробити гроші , погодився . 27 серпня 2006 року вони , взявши молотки та мішки пішли на залізничну колію , яка знаходиться біля с Береза і впевнившись, що поблизу нікого немає, почали вибивати протиугоні та складати в мішки. Всього вони вибили біля 150 штук протиугонів. Мішки сховали на смітнику біля залізниці. На слідуючий день ОСОБА_2 знайшов транспорт і відвіз на пункт прийому металобрухту, здав і отримав гроші, які вони поділили між собою. Про наслідки , які можуть настати від ушкодження залізничної колії він не думав.
У скоєному кається.
Крім повного визнання своєї вини підсудними ОСОБА_2 та ОСОБА_3 їх вина підтверджується зібраними по справі доказами та дослідженими в судовому засіданні поясненнями свідків.
Так, із дослідженого в судовому засіданні пояснення свідка ОСОБА_5 вбачається, що під час проведення оперативно розшукових заходів по операції „Метал" в районі приймального пункту ТОВ „Євроресурси" було виявлено 148 штук протиугонів типу Р-50.В ході перевірки встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_5 ОСОБА_6 придбав дані протиугони в неповнолітнього ОСОБА_2 При затриманні неповнолітніх ОСОБА_2 та ОСОБА_3 вони зізнались , що саме вони за домовленістю між собою за допомогою молотків на 28 км перегону Макове - Глухів таємно викрали протиугони, які на слідуючий день здали на приймальний пункт металобрухту.
З дослідженого в судовому засідання пояснення свідка ОСОБА_6 вбачається, що в кінці серпня 2006 року на пункті прийому металобрухту ТОВ „Євроресурси", що розташоване по вул.. Пролетарська, 3 м. Глухів в другій половині дня він придбав у неповнолітніх металобрухт по ціні 0,55 грн. за 1 кг . Загальна вага трьох мішків склала 150 кг., за що він віддав 82 грн. , а мішки сховав біля території приймального пункту , коли приїхали працівники міліції він мішки з металобрухтом видав добровільно.
Протоколом огляду місця події від 6.09.2006 року підтверджується факт відсутності 150 штук протиугонів, які були зняти на 6-7-8-пікетах 28 км дистанції колії станції Хутір Михайлівський . Протиугони відсутні в хаотичному порядку на 40 метрах колії.
3
Протокол зважування залізничних протиугонів типу Р-50 від 6.09.2006 року свідчить, що в ході зважування загальна вага 148 штук протиугонів склала 149 кг.
Протокол вилучення залізничних протиугонів від 6.09.2006 року свідчить , що працівники міліції вилучили 148 штук залізничних протиугонів марки Р-50 , які видав ОСОБА_6
Вищезазначені протиугони знаходились (були сховані) в кущах за парканом огорожі території площадки по прийому металобрухту ТОВ „Євроресурси".
З довідки Хутір Михайлівської дистанції колії № 752 від 14.09.2006 року вбачається, що вартість 150 штук протиугонів типу Р-50 становить 722 грн. 70 коп.
З довідки ст. Глухів № 491 від 23.12.2006 року вбачається, що на діючому перегоні Макове - Глухів існує безграфіковий рух вантажних потягів.
Довідка Хутір Михайлівської дистанції колії №255 від 18.01.2007 року свідчить, що термін служби протиугонів не підлягає розрахунку , поскільки визначається тільки умовами їх експлуатації. У випадку визначення вартості протиугонів пружинних типу Р-50 ( 90 штук) укладені в серпні 2005 року після їх викрадення були розцінені, як нові, виходячи з того, що вони не мали зносу і механічних пошкоджень, вони повністю зберегли пружинні властивості по причині незначного навантаження на колію рухомого складу.
Висновком технічної експертизи від 25 вересня 2006 року підтверджується факт того, що викрадення 150 штук протиугонів на 28 км пікету 6,7,8 перегону Маково -Глухів , яке мало місце 27 .08.2006 року могло порушити нормальну роботу залізничного транспорту, створити небезпеку для життя людей з настанням інших тяжких наслідків та спричинити аварію потягу.
Дії підсудних ОСОБА_2 та ОСОБА_3 суд кваліфікує за ст.185 ч.2 КК України, як таємне викрадення чужого майна , вчиненого за попередньою змовою групою осіб.
Дії підсудних ОСОБА_2 та ОСОБА_3 суд кваліфікує за ст..277 ч.1 КК України, як умисні злочинні дії, спрямовані на умисне пошкодження шляхів сполучень , які могли порушити нормальну роботу транспорту, та спричинити аварію потягу.
При призначенні покарання підсудним ОСОБА_2 та ОСОБА_3 суд відповідно до вимог ст.. 65 КК України враховує ступінь і характер небезпеки ними скоєного , їх особи , що скоїли злочин в неповнолітньому віці, раніше до кримінальної відповідальності не притягувались, позитивно характеризуються за місцем навчання та проживання, не перебувають на обліку в службі в справах неповнолітніх та кримінальної міліції в справах неповнолітніх.
Щире розкаяння, неповнолітній вік підсудних ОСОБА_2 та ОСОБА_3 у вчиненому судом визнається, як обставина яка пом'якшує покарання підсудних .
Суд приймає до уваги вкрай тяжке матеріальне становище обох підсудних, які виховуються в неповних сім'ях матерями, де окрім них є ще інші неповнолітні діти.
Обставин, що обтяжують покарання підсудних ОСОБА_2 та ОСОБА_3 судом не встановлено.
Враховуючи викладене, фактичні обставини справи, особи підсудних, а також і те, що вчинені ними злочини віднесені до злочинів середньої тяжкості згідно ст.. 12 КК України, суд вважає за необхідне визначити підсудним ОСОБА_2. та ОСОБА_3 міру покарання у вигляді позбавлення волі.
Між іншим , суд дійшов до висновку про можливість виправлення підсудних ОСОБА_2 та ОСОБА_3 без відбування покарання , а тому на підставі ст.. 104 КК України вважає за можливе звільнити обох підсудних від відбування покарання з випробуванням, якщо вони протягом визначеного судом іспитового строку не вчинять нового злочину.
Клопотання загальних зборів групи НОМЕР_2 учнів Глухівського професійного ліцею від 25.12.2006 року про передачу ОСОБА_3 на поруки для перевиховання і
4
виправлення та клопотання студентського комітету самоврядування Глухівського коледжу СНАУ від 25.12.2006 року про передачу на поруки ОСОБА_2 для перевиховання і виправлення залишити без задоволення, в зв'язку з призначенням міри покарання за вчинений ними злочин.
Цивільного позову по справі не заявлено.
Керуючись ст.. 243, 244 КПК України, суд, -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_2 визнати винним у скоєнні злочину, передбаченого ст..ст. 185 ч.2 , 277 ч.1 КК України і призначити йому покарання:
· за ст.. 185 ч2 КК України у вигляді одного року шести місяців позбавлення волі;
· за ст..277 ч. 1 КК України у вигляді одного року позбавлення волі.
На підставі ст.. 70 КК України шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим остаточно до відбуття при значити покарання у вигляд одного року шести місяців позбавлення волі.
На підставі ст.. 104 КК України звільнити підсудного ОСОБА_2 від відбуття призначеного покарання з випробуванням , якщо він протягом одного року іспитового строку не вчинить нового злочину.
Міру запобіжного заходу до вступу вироку в законну силу залишити підписку про невиїзд.
ОСОБА_3 визнати винним у скоєнні злочину, передбаченого ст..ст. 185 ч.2, 277 ч.1 КК України і призначити йому покарання:
· за ст.. 185 ч2 КК України у вигляді одного року шести місяців позбавлення волі;
· за ст..277 ч. 1 КК України у вигляді одного року позбавлення волі.
На підставі ст.. 70 КК України шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим остаточно до відбуття при значити покарання у вигляд одного року шести місяців позбавлення волі.
На підставі ст.. 104 КК України звільнити підсудного ОСОБА_3 від відбуття призначеного покарання з випробуванням , якщо він протягом одного року іспитового строку не вчинить нового злочину.
Міру запобіжного заходу до вступу вироку в законну силу залишити підписку про невиїзд.
Речові докази : 148 штук протиугонів Р-50 Хутір Михайлівський дистанції колії використовувати за призначенням, молотки та мішки знищити.
Вирок суду може бути оскаржений до апеляційного суду Сумської області через Глухівський міськрайсуд протягом 15 діб з дня його проголошення.