Справа № 1-18/2010 р.
В И Р О К
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 січня 2010 року Катеринопільський районний суд Черкаської області
в складі головуючого – судді Зінченко М.Г.
при секретарі Міняйло Г.О.
за участю прокурора Скляр О.В.
потерпілого ОСОБА_1
розглянув у відкритому судовому засіданні в смт. Катеринопіль справу про обвинуваченню
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, з освітою середньою, неодруженого, працюючого ПСП "Мрія" трактористом, судимого Катеринопільським районним судом 03.11.2005 року за ст. 185 ч. 3 КК України до 4 років 6 місяців позбавлення волі, постановою Придніпровського суду м. Черкаси 08.12.2008 року звільнений умовно-достроково на 1 рік 5 місяці 2 дні, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_3
у вчиненні злочину, передбаченого ст. 286 ч. 1 КК України.
В С Т А Н О В И В:
Підсудній ОСОБА_2 16 червня 2009 року близько 23 години в с. Новоселиця, Катеринопільського району, Черкаської області перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння не маючи права на керування транспортним засобом, керуючи мотоциклом "Дніпро-11" д/номер 29-52 ЧКГ, що на праві власності належить ОСОБА_3, рухаючись по вул. Леніна в порушення Правил дорожнього руху України введених в дію з 01.01.2002 року п. 2.3 який зобов’язує водію бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою, відповідно реагувати на її зміну. п. 29 який забороняє водію керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння. п. 12.1 який зобов’язує, що водій під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху повинен ураховувати дорожню обстановку, стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним – виїхав на зустрічну смугу і виявивши неуважність до конкретної дорожньої обстановки при появі перешкоди для подальшого руху не забезпечив безпеки руху і з'їхав в кювет в результаті чого мотоцикл перевернувся, а пасажир мотоцикла ОСОБА_1 отримав тілесні ушкодження у вигляді закритого перелому правої ключиці зі зміщенням, які по ступеню тяжкості відносять до категорії середньої тяжкості.
Допитаний в судовому засіданні, підсудній ОСОБА_2 вину в пред’явленому обвинуваченні визнав повністю і пояснив про обставини вчинення злочину так вони встановлені даним вироком.
Винність підсудного ОСОБА_2 ніким не оскаржується і докази досліджені в порядку ст. 299 КПК України
Оцінивши сукупність наведених доказів, суд вважає, що пред’явлене обвинувачення доказано.
Дії ОСОБА_2 суд кваліфікує за ст. 286 ч. 1 КК України як порушення правил безпеки дорожнього руху і експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесні ушкодження.
Призначаючи міру покарання ОСОБА_2, суд враховує характер і ступінь суспільної небезпеки вчиненого злочину, особу підсудного який характеризується позитивно.
В якості обставин, що пом’якшують покарання суд визнає щире каяття у вчиненому.
Обставиною, що обтяжує покарання суд не визнає те, що злочин він скоїв у стані алкогольного сп'яніння.
ОСОБА_2 раніше судимий і на день винесення даного вироку не відбув покарання за вироком Катеринопільського районного суду від 03.11.2005 року – 1 рік 5 місяців 2 дні, так як постановою Придніпровського райсуду м. Черкаси від 01.12.2005 року він звільнений умовно-достроково на вказаний строк.
Суд вважає за необхідне у відповідності зі ст. 71 КК України до призначеного покарання приєднати частково не відбуту частину покарання.
З урахуванням минулої судимості суд вважає, що покарання підсудному ОСОБА_2 необхідно призначити у вигляді обмеження волі.
Крім цього, суд вважає за необхідне призначити додаткову міру покарання у вигляді позбавлення права керувати транспортними засобами.
Керуючись ст.ст. 323 – 324 КПК України, суд
З А С У Д И В:
Визнати ОСОБА_2 винним у вчиненні злочину, передбаченого ст. 286 ч. 1 КК України і призначити покарання – один рік обмеження волі, з позбавленням права керувати транспортними засобами на два роки.
На підставі ст. 71 КК України за сукупністю злочинів до призначеного покарання частково приєднати невідбуте покарання за вироком Катеринопільського районного від 03.11.2005 року у вигляді 1 року позбавлення – остаточно призначити покарання 1 рік 6 місяців позбавлення волі, з позбавленням права керувати транспортними засобами на два роки.
Згідно ст. 72 КК України одному дню позбавлення волі відповідає – два дні обмеження волі.
Запобіжний захід підписку про невиїзд змінити на взяття під варту в залі суду. Строк відбування покарання рахувати з 02 січня 2010 року, з дня затримання.
Вирок може бути оскаржений до Черкаського апеляційного суду протягом 15 днів з дня оголошення, а засудженим ОСОБА_2 в такий же строк з дня вручення копії вироку.
Головуючий