Судове рішення #76304843


Заводський районний суд м. Запоріжжя

69009 Україна м. Запоріжжя вул. Лізи Чайкіної 65 тел.(061) 236-59-98

                                                        Справа № 332/36/19

                                                        Провадження №: 1-кс/332/37/19


УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 січня 2019 р. м. Запоріжжя




Слідчий суддя Заводського районного суду м. Запоріжжя – Федоренко О.І., при секретарі: Івановій Д.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Запоріжжя клопотання слідчого СВ Заводського відділення поліції Дніпровського відділу поліції ГУНП України в Запорізькій області лейтенанта поліції ОСОБА_1 про проведення експертизи по матеріалам досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019080030000012 від 03 січня 2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 115 КК України, -


ВСТАНОВИВ:


Слідчий СВ Заводського ВП Дніпровського ВП ГУНП України в Запорізькій області лейтенант поліції ОСОБА_1 звернувся до суду з клопотанням про проведення експертизи трупа ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, по матеріалам досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019080030000012 від 03 січня 2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 115 КК України.

       В обґрунтування клопотання слідчим зазначено, що під час проведення 03.01.2019 року огляду місця події, а саме, будинку № 104 по вулиці Олександра Невського в м. Запоріжжя, було виявлено труп ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 без ознак насильницької смерті. Відомості за фактом виявлення трупа 03.01.2019 року було внесено до ЄРДР за № 12018080030000012 та розпочато досудове розслідування. На теперішній час, з метою встановлення причини смерті ОСОБА_2, наявності на її тілі тілесних ушкоджень, їх локалізації, механізму, часу спричинення, ступеню їх тяжкості, а також інших питань, що мають значення для кримінального провадження, виникла необхідність у проведенні судової медичної експертизи.

       В судове засідання слідчий СВ Заводського ВП Дніпровського ВП ГУНП України в Запорізькій області ОСОБА_1, не з’явився, надав суду заяву про розгляд даного клопотання за його відсутності. Клопотання підтримав, просить його задовольнити. Інших клопотань не має.

       Слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

В провадженні СВ Заводського ВП Дніпровського ВП ГУНП в Запорізькій області знаходяться матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019080030000012 від 03.01.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 115 КК України за фактом виявлення трупа ОСОБА_2

Положеннями ч.1 ст. 242 КПК України передбачено, що експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з’ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.        Відповідно до п.1 та п.2 ч.2 ст. 242 КПК України слідчий або прокурор зобов’язані звернутися з клопотанням до слідчого судді для проведення експертизи щодо встановлення причин смерті, встановлення тяжкості та характеру тілесних ушкоджень.

       Керуючись ст. ст. 242-244,309 КПК України, слідчий суддя -


УХВАЛИВ:


       Клопотання слідчого СВ Заводського відділення поліції Дніпровського відділу поліції ГУНП України в Запорізькій області лейтенанта поліції ОСОБА_1 про проведення експертизи по матеріалам досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019080030000012 від 03 грудня 2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 115 КК України – задовольнити та призначити судово-медичну експертизу трупа ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Доручити проведення судової медичної експертизи експертам КУ «Запорізьке обласне бюро судово-медичної експертизи» Запорізької обласної ради, на вирішення якої поставити наступні питання:

1)яка причина смерті ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1?

2)час настання смерті ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1?

3)чи є на трупі ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 будь-які тілесні ушкодження, якщо так, то який їх характер, механізм утворення, локалізація, час спричинення, ступень тяжкості, чи зв’язані вони між собою, з настанням смерті?

4)чи є у крові або сечі трупа ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, алкоголь, якщо так, то якої тяжкості алкогольного сп’яніння встановленого сп’яніння встановлена концентрація була при житті?


       Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України за завідомо неправдивий висновок експерта та відмову експерта без поважних причин від виконання покладених на нього обов’язків.

       Для проведення судової медичної експертизи до КУ «Запорізьке обласне бюро судово-медичної експертизи» Запорізької обласної ради, направити труп ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 та надати копію ухвали слідчого судді про доручення проведення судової медичної експертизи.

Висновок експерта надати до СВ Заводського відділення поліції Дніпровського відділу поліції ГУНП України в Запорізькій області.

       Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає. Заперечення проти ухвали можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.




Слідчий суддя         О.І.Федоренко        





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація