Судове рішення #7631145

МИКОЛАЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 2-03-82/2010 р.

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України

( з а о ч н е )

Миколаївський районний суд Миколаївської області

в складі: головуючого – судді Стрєльнікова Д.В.

при секретарі                             Чоботаренко Т.І.,

за участю позивача ОСОБА_1,

розглянувши 26 січня 2010 року  в місті Миколаєві у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини,

в с т а н о в и в :

17.09.2009 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів в розмірі 1/2 частини всіх видів його заробітку на утримання дитини, посилаючись на те, що від спільного шлюбу з відповідачем вона має сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, якого вона утримує самостійно. В 2007 році вони розірвали шлюб.

В судовому засіданні позивачка позов підтримала і підтвердила викладені в позовній заяві обставини.

Відповідач в судове засідання не з‘явився вдруге без поважних причин. Про час і місце розгляду справи повідомлений завчасно і належним чином. Заперечень проти позову не подав. У зв‘язку з тим, що наявних матеріалів про права та взаємовідносини сторін достатньо для розгляду позову, судом постановлена ухвала про заочний розгляд справи у відсутності відповідача на підставі наданих доказів.

Заслухавши пояснення присутніх сторін, дослідивши письмові докази по справі, суд дійшов наступного.

22.06.2002 року сторони уклали шлюб в якому перебували до 2007 року. Від цього шлюбу сторони мають сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Відповідач є батьком дитини. (а.с. 3, 6, 7)

Сторони також мають дітей: Софію, ІНФОРМАЦІЯ_2, Олександра, ІНФОРМАЦІЯ_3, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, на утримання яких, згідно рішення Миколаївського районного суду Миколаївської області від 25.06.2007 року позивачка отримує з відповідача аліменти в розмірі ? частини заробітку. (а.с. 4, 5, 7, 8)

Син ОСОБА_3 знаходиться на утриманні позивачки. (а.с. 10) Відповідач зобов‘язаний надавати матеріальну допомогу позивачці на утримання дитини. Обставини, які б унеможливлювали виконання обов‘язку відповідачем по утриманню дитини за станом його здоров‘я або за іншими обставинами судом не встановлені.

Відповідач в силу ст. 180 СК України зобов'язаний утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Разом з тим, суд бере до уваги що розмір аліментів визначений позивачкою в позовній заяві як ? частини заробітку відповідача є значно завищеним. Так з урахуванням вже стягуваних з відповідача аліментів в розмірі ? частини заробітку за рішенням суду від 25.06.2007 року загальний їх розмірі, в такому випадку, складе 100 % заробітку відповідача, що унеможливить існування останнього.

Тому, виходячи з засад розумності і справедливості та на підставі ст. ст. 180, 182, 183 СК України позов підлягає частковому задоволенню з визначенням розміру аліментів - 1/6 частини усіх видів заробітку відповідача.

З відповідача також належить стягнути судові витрати в дохід держави.

Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 209, 212, 213, 215 ЦПК України, суд, -

В и р і ш и в :

Позов ОСОБА_1 – задовольнити частково.

Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_6, Росія на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/6 частини всіх видів його заробітку, але не менш ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 17.09.2009 року і до повноліття дитини.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в дохід держави в сумі 51 грн., а також витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи в сумі 120 грн. 00 коп.

На заочне рішення протягом 10 днів з дня отримання його копії відповідачем може бути подана заява про перегляд Миколаївським районним судом Миколаївської області. Позивачем на рішення може бути подано заяву про апеляційне оскарження протягом 10 днів, після чого апеляційна скарга протягом 20 днів до апеляційного суду Миколаївської області через Миколаївський районний суд Миколаївської області. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строків оскарження.

Суддя                                                                                               Д.В. Стрєльніков

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація