Судове рішення #7634659

ЛЬВІВСЬКИЙ   ОКРУЖНИЙ   АДМІНІСТРАТИВНИЙ   СУД

Справа № 2”а”-1041/08

О К Р Е М А   У Х В А Л А

30 грудня 2008 року Львівський окружний адміністративний суд

у складі: головуючого - судді                                                   Тагієвої З.М.

                при секретарі                                                               Подібка М.З.

з участю позивача  ОСОБА_1, представника позивача ОСОБА_2

розглянувши у  відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом  ОСОБА_1 до Винниківської міської ради, третьої особи Голови Винниківської міської ради Уварова С. про визнання незаконним розпорядження голови Винниківської міської ради № 17 від 26.04.2005 року про звільнення ОСОБА_1,  поновлення на роботі, зобов'язанні відповідача зробити записи  у трудовій книжці ОСОБА_1 про визнання недійсним попереднього запису про звільнення за п.  4 ст. 40 КЗпП України та про поновлення на роботі, стягнення з відповідача  середньої заробітної плати за час вимушеного прогулу у розмірі 29988 грн. 20 коп., стягнення компенсації за невикористану відпустку  у розмірі 500 грн., 01 коп., стягнення моральної шкоди в сумі моральної шкоди у розмірі 22000 грн. та стягнення судових витрат у сумі 5000 грн.

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 звернулася до суду із позовом до Винниківської міської ради, третьої особи Голови Винниківської міської ради Уварова С. Позивач  уточняла та доповнювала позовні вимоги та остаточними є вимоги про визнання незаконним розпорядження голови Винниківської міської ради № 17 від 26.04.2005 року про її звільнення,  поновлення на роботі, зобов'язанні відповідача зробити записи  у трудовій книжці про визнання недійсним попереднього запису про звільнення за п.  4 ст. 40 КЗпП України та про поновлення на роботі, стягнення з відповідача  середньої заробітної плати за час вимушеного прогулу у розмірі 29988 грн. 20 коп., стягнення компенсації за невикористану відпустку  у розмірі 500 грн., 01 коп., стягнення моральної шкоди в сумі моральної шкоди у розмірі 22000 грн. та стягнення судових витрат у сумі 5000 грн. Позовні вимоги обґрунтовує тим, що  рішенням ХХ-ої сесії Винниківської міської ради № 411 від 27.02.2004 року ОСОБА_1 була затверджена на посаді заступника міського голови з соціально-економічних питань Винниківської міської ради з 01.03.2004 року.  26.04.2005 року Розпорядженням міського голови міського голови Уварова С. позивач була звільнена  з посади заступника міського голови з соціально - економічних питань згідно п. 4 ст. 40 КЗпП України, тобто за прогул. Підставою для звільнення були акти комісії про її відсутність на робочому місці, складені за період з 28.03.2005 року по 22.04.2005  року.  Однак у цей період, а саме з 03.03.2005 року по 25.03.2005 року,  позивач знаходилась на стаціонарному лікуванні у Львівській комунальній міській лікарні швидкої медичної допомоги, згодом звернулась із заявою до міського голови про надання відпустки без збереження заробітної плати  для продовження лікування та  з 13.04.2005 року по 13.05.2005 року перебувала на стаціонарному лікуванні у Львівському державному обласному перинатальному центрі. Оскільки позивачу було звільнено під час перебування на листку непрацездатності, вважає дане розпорядження незаконним. Крім цього просить поновити її на роботі, внести у трудову книжку відповідні записи, стягнути заробітну плату за весь час вимушеного прогулу, оскільки не з її вини розгляд справи триває понад три роки, стягнути компенсацію за невикористану відпустку та моральну шкоду у розмірі 22000 грн.

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 30.12.2008 року задоволено позовні вимоги ОСОБА_1 про визнання незаконним розпорядження, поновлення на роботі, стягнення заробітку за час вимушеного прогулу, компенсації за невикористану відпустку та часткового задоволено позовні вимоги щодо стягнення моральної шкоди.

В ході судового розгляду справи встановлено, що  Ухвалою Личаківського районного суду м. Львова від 15.07.2005 року в забезпечення позовних вимог ОСОБА_1 було заборонено Винниківській міській раді проводити реорганізацію чи ліквідацію посади заступника міського Голови м. Винники з соціально – економічних питань, проводити конкурси на заміщення цієї посади та приймати осіб на цю посаду до вирішення судом справи по суті.

Однак,  незважаючи на дану ухвалу про забезпечення позову, Виниківською міською радою утворений новий склад  виконавчого комітету , визначений його кількісний та  персональний склад та на посаду заступника міського Голови м. Винники з соціально – економічних питань призначений Калитолвський О.І.

Відповідно до ст. 166 КАС України, суд, виявивши під час розгляду справи порушення закону, може постановити окрему ухвалу і направити її відповідним суб'єктам владних повноважень для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону.

Враховуючи вищенаведене, суд вважає за необхідне про наведене  повідомити Прокурора  Львівської області для вжиття відповідних заходів.

Враховуючи вищенаведене та керуючись ст. 166 КАС України, суд

У Х В А Л И В :

Про наведене в описовій частині окремої ухвали повідомити  Прокурора Львівської області для вжиття відповідних заходів.

    Відповідно до ч. 2 статті 166 КАС України про вжиті заходи повідомити суд не пізніше одного місяця після надходження окремої ухвали.

    Окрема ухвала може бути оскаржена особами, інтересів яких вона стосується.

    Порядок та строки  апеляційного оскарження  передбачені статтею 186 КАС України.

Суддя                                                                                           Тагієва З.М.

Окрема ухвала надрукована в одному примірнику та є оригіналом.                                            

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація