Судове рішення #7640193

  Справа № 2-5835/2009

Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

І  М  Е  Н  Е  М    У  К  Р  А  Ї  Н  И

21 січня 2010 року           Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська

в складі: головуючого – судді Шевцової Т.В.

                 при секретарі – Бунякіній О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Дніпропетровська цивільну справу за позовом  ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з вищезазначеним позовом. В обґрунтування своїх вимог посилається на те, що відповідач по справі його батько, однак матеріальної допомоги не надає. На даний час він є студентом групи ТО – 06 1/9 4-го курсу денного відділення Дніпропетровського транспортно – економічного коледжу на потребує матеріальної допомоги. Просить стягувати з відповідача аліменти на його користь на його утримання в розмірі ? частки заробітної плати (доходу), але не менше 30% прожиткового мінімуму до закінчення навчання 30 червня 2010 року.

У судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги, посилаючись на обставини, викладені в позові.  Просив їх задовольнити в повному обсязі.

    Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги визнав, та не заперечував проти їх задоволення.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд доходить висновку, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Як встановлено в судовому засіданні, відповідно до свідоцтва про народження ОСОБА_2 VІ-КИ №435285 /а.с.4/ батьками позивача є: батько ОСОБА_2, мати ОСОБА_3.

Відповідно довідки /а.с.3/ ОСОБА_1 студент групи ТО – 06 1/9 4-го курсу денного відділення Дніпропетровського транспортно – економічного коледжу, термін закінчення навчання 30.06.2010 року.

Відповідно до вимог ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 199 Сімейного кодексу України якщо повнолітня дочка, син продовжують навчання і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 200 Сімейного кодексу України суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів.

Враховуючи викладене, приймаючи до уваги, що повнолітня дитина навчається у вищому навчальному закладі, відповідач як батько дитини спроможний сплачувати аліменти на свою дитину, суд вважає за необхідне стягувати з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 на його утримання, в розмірі ? частки заробітної плати (доходу), але не менше 30% прожиткового мінімуму, до закінчення навчання до 30.06.2010 року.

Відповідно до ст.88 ЦПК України стягнути з відповідача на користь держави судовий збір у розмірі 51 грн та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в суді в розмірі 120 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 212-215 ЦПК України, суд, -

В  И  Р  І  Ш  И   В:

 

 Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів  – задовольнити.

Стягувати з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 на його утримання  аліменти  в розмірі ? частки заробітної плати (доходу), але не менше 30% прожиткового мінімуму, починаючи стягнення з 09 жовтня 2009 року до 30.06.2010 року.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави 51 гривню судового збору та 120 гривень на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Дніпропетровської області через Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження  і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги. Або шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення рішення.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду Дніпропетровської області через Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська.

Суддя                                                                        Т.В.Шевцова

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація