- позивач: Публічне акціонерне товариство «Чернігівобленерго»
- відповідач: Мічкова Олена Вячеславівна
- відповідач: Лямцев В’ячеслав Георгійович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
У Х В А Л А
14 січня 2019 року м. Чернігів
Унікальний номер справи № 750/10341/18
Апеляційне провадження № 22-ц/4823/275/19
Чернігівський апеляційний суд в особі судді Вінгаль В.М., розглянувши матеріали апеляційної скарги ОСОБА_1, ОСОБА_2 на рішення Деснянського районного суду м. Чернігова від 05 грудня 2018 року у справі за позовом Публічного акціонерного товариства «Чернігівобленерго» до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення заборгованості,
встановив :
Рішенням Деснянського районного суду м. Чернігова від 05 грудня 2018 року позов задоволено.
Стягнуто солідарно з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_1), ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_2) на користь ПАТ «Чернігівобленерго» (м. Чернігів, вул. Гонча, 40, код ЄДРПОУ 22815333) компенсацію понесених збитків в сумі 30 638, 63 грн.
Стягнуто з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_1) на користь ПАТ «Чернігівобленерго» (м. Чернігів, вул. Гонча, 40, код ЄДРПОУ 22815333) у відшкодування сплаченого судового збору 1 762 грн.
Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції, ОСОБА_1, ОСОБА_2 звернулося до суду з апеляційною скаргою.
Проте за даною апеляційною скаргою не може бути відкрито апеляційне провадження у справі, зважаючи на наступне.
Відповідно до п.п.6 п.1 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду апеляційної скарги на рішення суду підлягає сплаті судовий збір, який становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Підпунктом 1 п.1 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що за подання юридичною особою позову майнового характеру сплаті підлягає судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Позовна заява подана юридичною особою у жовтні 2018 року.
Враховуючи ціну позову (30368,63 грн.) та дату звернення з позовом до суду, у даній справі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 повинні були сплатити судовий збір за подання апеляційної скарги на рішення суду в розмірі 2643 грн. (1762 х 150% = 2643).
Стаття 356 ЦПК України містить вимоги до форми і змісту апеляційної скарги. Зокрема, до апеляційної скарги мають бути додані документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону (п.3 ч.4 ст.356 ЦПК України).
Відповідно до ч.5 ст.356 ЦПК України якщо апеляційна скарга подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення від сплати судового збору.
Апеляційна скарга подана та підписана відповідачами ОСОБА_1 та ОСОБА_2
В апеляційній скарзі вказано про те, що ОСОБА_2 є Ветераном Збройних сил України (посвідчення серія НОМЕР_3), але копія такого посвідчення не додана до апеляційної скарги та матеріали справи такого доказу також не містять.
Крім того, докази того, що ОСОБА_2 є інвалідом 2 групи, а ОСОБА_1 здійснює догляд за ОСОБА_2 - відсутні.
Враховуючи викладене, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 необхідно зазначити підстави для звільнення від сплати судового збору, надавши при цьому підтверджуючі докази, або сплатити судовий збір у розмірі 2643 грн. за наступними реквізитами: отримувач коштів: УК у м. Чернігові/м.Чернігів/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38054398, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: 34314206080032, код класифікації доходів бюджету: 22030101, найменування коду класифікації доходів бюджету: Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050), наявність відомчої ознаки: "80" Апеляційні суди, з наданням апеляційному суду оригіналу документу про сплату вказаного платежу.
За таких обставин, апеляційна скарга ОСОБА_1 та ОСОБА_2 підлягає залишенню без руху, з наданням скаржникам строку для усунення вищезазначених недоліків.
Керуючись ст.ст. 185, 357 ЦПК України,
ухвалив :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1, ОСОБА_2 на рішення Деснянського районного суду м. Чернігова від 05 грудня 2018 року у справі за позовом Публічного акціонерного товариства «Чернігівобленерго» до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення заборгованості - залишити без руху.
Запропонувати скаржникам протягом десяти днів з дня отримання даної ухвали усунути зазначені в ухвалі недоліки.
Копію ухвали направити ОСОБА_1, ОСОБА_2.
Роз'яснити, що в разі невиконання вказаних вимог апеляційна скарга буде визнана неподаною та повернута скаржникам.
Ухвала в частині визначеного розміру судового збору може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом тридцяти днів.
Суддя В.М.Вінгаль
- Номер: 2/750/2540/18
- Опис: про стягнення заборгованості по акту
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 750/10341/18
- Суд: Деснянський районний суд м. Чернігова
- Суддя: Вінгаль В.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 01.10.2018
- Дата етапу: 15.03.2019
- Номер: 22-ц/4823/275/19
- Опис: про стягнення заборгованості по акту
- Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
- Номер справи: 750/10341/18
- Суд: Чернігівський апеляційний суд
- Суддя: Вінгаль В.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 10.01.2019
- Дата етапу: 11.03.2019