Судове рішення #764224
Справа № 2-404/2007 p

Справа № 2-404/2007 p.

         РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

про задоволення позову про визнання права власності   у зв'язку з його визнанням у попередньому судовому засіданні

12 лютого 2007 року                                                               Хортицький районний суд

м. Запоріжжя

у складі:   головуючого судді                 - Салтан Л.Г.

при секретарі                         - Насер К.Г.

розглянувши в попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до житлово-будівельного кооперативу "Будівельник-13", третя особа - 8-а запорізька нотаріальна контора про визнання права власності в порядку спадкування, -

ВСТАНОВИВ:

Позивачка ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ЖБК "Будівельник-13" про визнання за нею права власності на квартиру АДРЕСА_1.

У попередньому судовому позивачка підтримала позовні вимоги в повному обсязі, при цьому пояснила, що її матері та членам її родини була надана у ЖБК спірна квартира, пай за яку виплачували її мати, вона та її сестра у повному обсязі. ІНФОРМАЦІЯ_1 року мати померла, а ІНФОРМАЦІЯ_2 року померла сестра, після їх смерті відкрилася спадщина. Єдиним спадкоємцем першої черги є вона, але нею пропущений строк для звернення до нотаріальної контори та при спадкодавців право власності на спірну квартиру належним чином оформлено не було. Просить позов задовольнити та визнати за нею право власності на спірну квартиру.

Представник відповідача у попереднє судове засідання не з'явився, але надав до суду заяву про визнання позовних вимог ОСОБА_1 в повному обсязі.

Представник 8-ї Запорізької державної нотаріальної контори у судове засідання не з'явився, причину відсутності суду не повідомили, про дату та час слухання справи був повідомлений належним чином, повідомлень щодо причин його відсутності до суду не надходило, надав до суду заяву про слухання справи за його відсутністю.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведені попереднього судового засідання.

Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 ЦПК України. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Вивчивши матеріали справи, вислухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, суд вважає, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі по наступним міркуванням.

Судом встановлено, що у 1970 році ОСОБА_2 була надана квартира АДРЕСА_1. Згідно довідки ЖБК "Будівельник-13" № 63 від 14.11.2006 року пайовий внесок за вказану квартиру виплачувався наступним чином: з 1970 року по 1975 року виплачувала ОСОБА_2, з 1975 року по жовтень 1976 року виплачувала дочка ОСОБА_2 - ОСОБА_3, з жовтня 1976 року по 1985 року виплачували ОСОБА_2 та її друга дочка - позивачка по справі ОСОБА_1 та виплатили його в повному обсязі.

На підставі ст. 384 ЦК України, у разі викупу квартири член ЖБК стає її власником.

Згідно з ст. 15 Закону України "Про власність", член житлово-будівельного кооперативу, який повністю вніс свій пайовий внесок за квартиру, надану йому в користування, набуває права власності на це майно.

ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_2 померла, про що була зроблений актовий запис НОМЕР_1 (свідоцтво про смерть ІНФОРМАЦІЯ_3).

ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_2 померла, про що була зроблений актовий запис НОМЕР_2 (свідоцтво про смерть ІНФОРМАЦІЯ_4.

Після їх смерті відкрилася спадщина у вигляді квартири АДРЕСА_1.

 

2

На підставі ст. 1261 ЦК України, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкоємця, той з подружжя, який його пережив та батьки, тому спадкоємцем після смерті ОСОБА_2 є її донька - позивачка ОСОБА_1

Згідно ч. 2 ст. 1258 ЦК України кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги.

У відповідності до ст. 1262 ЦПК України у другу чергу право на спадкування за законом мають рідні брати та сестри спадкодавця, його баба та дід як з боку батька, так і з боку матері, тому спадкоємцем після смерті ОСОБА_2 є її сестра - позивачка ОСОБА_1

Але позивачці було відмовлено в видачі свідоцтва про право на спадщину, оскільки за життя ОСОБА_2 та ОСОБА_2 не були належним чином оформлені правовстановлюючі документи на квартиру. Позивачка фактично прийняла спадок, проживає в спірній квартирі, здійснює поточні ремонти, сплачує комунальні послуги та здійснює квартирну платню.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 57, 60, 208, 213, 215, 224-227 ЦПК України, ст. ст. 122258, 1261, 1268 ЦК України, ст. 60 СК України, ст. 15 Закону України "Про власність", суд-

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на квартири АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті матері ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року та після смерті сестри ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Запорізької області через Хортицький районний суд м. Запоріжжя шляхом подачі в 10-дённий строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.          

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація