Судове рішення #76439
32/168-06-6785А

             

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

__________________________________________________________________________________________________________________________________________


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"01" серпня 2006 р.

Справа  № 32/168-06-6785А


За позовом: Заступника прокурора Приморського району м. Одеси в інтересах держави в особі Одеського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку

до відповідача: ВАТ „Ізмаїльська сільськогосподарська машино-технологічна станція”

про стягнення 1700 грн.


Суддя Грабован Л.І.

При секретарі судового засідання Суркової І.

Представники:

прокурор: Цулейскірі С.С.

від позивача:  Жумбей Л.М. за довіреністю від 14.02.2006р., Соловійчук Г.Р. за довіреністю від 17.01.2006р.

від відповідачів: представник не з’явився  

Суть спору: про стягнення 1700 грн.


У засіданні суду 31.07.2006р. було оголошено перерву до 1.08.2006р. у відповідності зі ст.150 КАС України.


Заступник прокурора Приморського району м. Одеси звернувся до суду із заявою в інтересах держави в особі Одеського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про стягнення 1700 грн. штрафу з ВАТ „Ізмаїльська машино- технологічна станція” на підставі постанови про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів №211-ОД від 31.03.2005р. у відповідності зі ст..11 Закону України „Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” та п.18.3 „Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування  санкцій”, затверджених наказом ДКЦПФР.

Відповідач у засідання суду не з’явився, відзив на позов не надав.

Розглянувши матеріали справи, вислухавши  прокурора та представника позивача, з’ясувавши всі обставини та оцінивши докази у їх сукупності, суд встановив:

2.03.2005р. Одеським територіальним управлінням державної комісії з цінних паперів та фондового ринку винесено  постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів №165-ОД у зв’язку з тим, що ВАТ „Ізмаїльська сільськогосподарська МТС” до Одеського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку не була надана регулярна інформація у формі річного звіту про фінансово-господарську діяльність товариства за 2003р., що є порушенням вимог Положення „Про надання регулярної інформації відкритими акціонерними товариствами та підприємствами-емітентами облігацій”, затвердженого у новій редакції рішенням ДКЦПФР №3 від 17.01.2000р, (із змінами).

Постановою Одеського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку №211-ОД  від 31.03.2005р. за вказане правопорушення застосовано до ВАТ „Ізмаїльська сільськогосподарська МТС” санкцію у вигляді накладення штрафу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить у гривневому еквіваленті 1700 грн.

Враховуючи  необхідність вжиття судом передбачених законом заходів, необхідних для з’ясування всіх обставин справи  та надання  положеннями ч.4 ст. 11 КАС України суду права виявлення та витребування доказів з власної ініціативи, та те, що справа  господарського суду №32/92-04-3523 про визнання ВАТ „Ізмаїльська машино-технологічна станція” банкрутом занходилась у провадженні судді Грабован Л.І., судом досліджено вказану справу у порядку ст.138 КАС України, оскільки наявність такого має значення для вирішення справи.

          Ухвалою господарського суду від 10.06.2004р. порушено провадження у справі №32/92-04-3523 про визнання банкрутом Ізмаїльської державної  сільськогосподарської машино-технологічної станції, яку ухвалою від 29.06.2004р. замінено на правонаступника ВАТ „Ізмаїльська сільськогосподарська машино-технологічна станція”, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів. Оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство опубліковано в газеті „Урядовий кур’єр” від 1.09.2004р. №163.

          15.02.3005р. судом прийнято постанову про визнання ВАТ „Ізмаїльська машино-технологічна станція” банкрутом, відкриття відносно нього ліквідаційної процедури та призначення ліквідатора. Оголошення про визнання ВАТ „Ізмаїльська сільськогосподарська машино-технологічна станція” банкрутом опубліковано в газеті „Голос України” №45 від 12.03.2005р. Ухвалою суду від 21.04.2006р. у цій справі затверджено звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс  та припинено юридичну особу ВАТ „Ізмаїльська сільськогосподарська машино-технологічна станція”.

          Відповідно до ст. 1 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” мораторій на задоволення вимог кредиторів –зупинення виконання боржником грошових зобов’язань і зобов’язань щодо сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов’язань, та зобов’язань щодо сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), застосованих до прийняття рішення про введення мораторію.  За положеннями ч.4 ст. 12 цього Закону протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші санкції за невиконання чи неналежне виконання грошових зобов’язань і зобов’язань щодо сплати податків і зборів (обов’язкових платежів).

          Як звернуто увагу у Інформаційному листі Вищого господарського суду України №01-8/307 від 19.03.2002р. „Про деякі питання, пов’язані з введенням мораторію на задоволення вимог кредиторів згідно з Законом України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” мораторій поширюється на вимоги кредиторів, які подали заяви згідно зі ст. 14 Закону, і на вимоги кредиторів, що не подавали таких заяв, включаючи кредиторів, котрими в установленому порядку пред’явлені до виконання виконавчі чи інші документи, за якими стягнення заборгованості має здійснюватись у безспірному порядку. (п.2.2). Згідно п.2.6 вказаного Інформаційного листа мораторій поширюється на вимоги щодо стягнення фінансових санкцій за порушення норм антимонопольного, банківського, валютного законодавства, законодавства про цінні папери, про ціноутворення, хоча ці категорії вимог не підлягають задоволенню у межах провадження у справі про банкрутство.

Як наслідок введення мораторію та неможливості застосування до підприємства штрафних санкцій п.3.4 Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених Наказом ДКЦПФР №2 від 9.01.1997р. в редакції рішення ДКЦПФР від 13.02.2001р. №27 (із змінами) встановлено, що у випадку визнання банкрутом юридичної особи щодо якої порушено справу про правопорушення, вказана справа підлягає закриттю.

Таким чином, враховуючи те, що справу про правопорушення Одеським територіальним управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку відкрито після порушення провадження справи про банкрутство (про що в установленому  ч.5 ст. 11 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” порядку було повідомлено у офіційному друкованому органі) та введення мораторію на задоволення вимог кредиторів,  постанову про накладення штрафу на ВАТ „Ізмаїльська машино-технологічна станція” прийнято після визнання останнього банкрутом (повідомленння у офіційному друкованому органі в порядку ч.3 ст. 23 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”) у позивача не було правових підстав для прийняття постанови про застосування до відповідача штрафних санкцій та справа про правопорушення підлягала закриттю.

При вказаних обставинах суд вважає, що позовні вимоги неправомірні та необґрунтовані та відмовляє у їх задоволенні.

          

          Керуючись  ст.ст.  160, 161, 162, 163 КАС України, суд, -


                                        П О С Т А Н О В И В:


У позові заступника прокурора Приморського району м. Одеси в інтересах держави в особі Одеського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до ВАТ „Ізмаїльська сільськогосподарська машино-технологічна станція відмовити.


            Постанова  може бути оскаржена у порядку ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова набирає законної сили у порядку ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства.


          Суддя                                                                                 Грабован Л.І.





























Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація