Судове рішення #7646566

Справа №2-2492/2009

 Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

18 грудня  2009 року                         м. Джанкой

Джанкойський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим в складі:


головуючого, судді ОСОБА_1,

при секретарі ОСОБА_2,


розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Відкритого акціонерного товариства «Крименерго» в особі Джанкойського РЕМ до ОСОБА_3  про стягнення шкоди, заподіяної порушенням Правил користування електричною енергією  в розмірі 2753 грн. 78 коп., -

в с т а н о в и в:

27.07.2009 року позивач звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_3  про стягнення шкоди, заподіяної порушенням Правил користування електричною енергією  в розмірі 2573 грн. 21 коп., обґрунтовуючи свої вимоги тим, що 24.01.2009 року представниками Джанкойського РЕМ ВАТ «Крименерго» в домоволодінні відповідача оглядом на місці встановлено, що споживач – відповідач по справі, порушив  Правила користування електричною енергією шляхом самовільного підключення електроустановок, струмоприймачів або електропроводки, що призвело до споживання необлікованої електричної енергії, про що  складений акт № 162547  про порушення Правил користування електричною енергією побутовим споживачем. Згідно з Правилами користування електричною енергією для населення проведений розрахунок кількості спожитої, але не врахованої електричної енергії. Загальна сума відшкодування витрат, спричинених внаслідок порушення Правил користування електричною енергією,  відповідно до розрахунку склала 2573 грн.21 коп.

Представник позивача в судове  засідання не з’явився, надав  на адресу суду письмову заяву про розгляд справи в його відсутності, предмет або підстави позову, розмір позовних вимог не змінював, у разі неявки відповідача просив розглянути справу заочно.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином, надав на адресу суду письмову заяву про розгляд справи за його відсутності, позов визнав у повному обсязі.

Суд, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, дійшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Судом встановлено, що 24.01.2009 року представниками Джанкойського РЕМ ВАТ «Крименерго» при проведенні перевірки оглядом на місці встановлено порушення відповідачем ОСОБА_3, проживаючим за адресою:  ІНФОРМАЦІЯ_1, АР Крим  Правил користування електричною енергією шляхом самовільного підключення електроустановок, струмоприймачів або електропроводки, що призвело до споживання необлікованої електричної енергії, в результаті чого споживча електроенергія не враховувалась, про що  складено акт №162547 про порушення Правил.

Згідно протоколу №7 від 26.01.2009 року  комісією по розгляду Актів про порушення Правил користування електричною енергією розглянуто акт   № 162547 та прийняте рішення про нарахування розміру відшкодування збитків згідно розділу 3 Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією  з часу останньої перевірки, та  проведений розрахунок обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачем правил користування електричною енергією. Сума відшкодування витрат, спричинених внаслідок порушення Правил користування електричною енергією відповідно до розрахунку склала 2573 грн. 21 коп. На зазначену суму виписаний рахунок, який до цього часу не сплачений відповідачем.

Правовідносини сторін регулюються статтями 526, 714, 1166 Цивільного кодексу України,  Правилами користування електричною енергією, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України №1357 від 26.07.1999 (далі Правила) та Методикою визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженою Постановою Національної комісії регулювання електроенергії України №562 від 04.05.2006 року, що зареєстрована в Міністерстві юстиції України  04.07.2006 за № 782/12656 (далі Методика).

Задовольняючи позовні вимоги,  суд виходить з того, що Правилами самовільне підключення до мережі електропередавальної організації не допускається.

Відповідач – ОСОБА_3, який  є фактичним споживачем, не виконав  свої зобов’язання по дотримуванню режиму використання електричної енергії, чим порушив вимоги статей 526, 714 Цивільного кодексу України і Правил, у зв'язку з чим, повинен відшкодувати завдані позивачеві збитки, відповідно до частини 1 статті 1166 Цивільного кодексу України.

Суд погоджується з розрахунком наданим позивачем.

Згідно п.п. 5 п. 3.1. Методики вона застосовується на підставі акта про порушення, складеного з урахуванням вимог Правил, в разі самовільного підключення електроустановок, струмоприймачів або електропроводки до власної електричної мережі поза засобами обліку електричної енергії, що призвело до споживання необлікованої електричної енергії. Відповідно до акту відповідачем порушені Правила шляхом самовільного підключення електроустановок, струмоприймачів або електропроводки, що призвело до споживання необлікованої електричної енергії.

Відповідно до п 3.2. Методики вартість необлікованої електричної енергії розраховується на підставі акта про виявлення порушення, який складається відповідно до передбаченої Правилами процедури.

Згідно п. 3.3. Методики розрахунок вартості необлікованої електричної енергії здійснюється:

за добовою величиною розрахункового споживання електричної енергії;

за тарифами (цінами) для населення, що діяли в період, за який розраховується розмір вартості необлікованої електричної енергії;

за кількістю днів:

у разі самовільного підключення споживачем електроустановок, струмоприймачів або проводів до електричних мереж, які йому не належать на правах власності або користування, та за умови відсутності договірних відносин з енергопостачальником — із дня набуття споживачем права власності на електроустановку чи права користування електроустановкою або із дня здійснення останньої технічної перевірки електричної мережі, до якої було здійснене самовільне підключення, але не більше сумарної кількості днів у дванадцяти календарних місяцях, що передували дню виявлення порушення та до дня усунення порушення.

Під час проведення розрахунку вартості необлікованої електричної енергії не враховується наявність у споживача пільг з оплати спожитої електроенергії.

Таким чином, відповідачем правильно проведений розрахунок витрат відшкодування витрат, спричинених внаслідок порушення Правил, виходячи з загальної кількості 342 днів з часу останньої перевірки  17.02.2008 року.

Відповідач не надав суду доказів відсутності своєї вини у порушенні зобов'язання, а також того, що ним були вжитті всі залежні від нього заходи щодо належного виконання зобов'язання.

Підстав, передбачених статтею 617 Цивільного кодексу України,  для звільнення відповідача від відповідальності за порушення зобов'язання судом не встановлено.

У відповідності до статті 88 Цивільного процесуального кодексу України суд стягує з відповідача на користь позивача сплачені судові витрати в розмірі 30 грн., та судовий збір в доход держави в розмірі 51 грн.

З урахуванням викладеного , на підставі статей 526, 714, 1166 Цивільного кодексу України,  Правил користування електричною енергією, Методикою визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, керуючись статтями 10, 60, 88, 212, 215, 224-226 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -

В И Р І Ш И В:

    Позов Відкритого акціонерного товариства «Крименерго» в особі Джанкойського РЕМ до ОСОБА_3  про стягнення шкоди, спричиненої порушенням правил користування електричною енергією  в розмірі 2573 грн. 21 коп. – задовольнити повністю.

           Стягнути з ОСОБА_3  на користь Відкритого акціонерного товариства «Крименерго» в особі Джанкойського РЕМ завдану внаслідок порушення правил користування електричною енергією шкоду в розмірі 2573 грн.21 коп.

            Стягнути з ОСОБА_3  на користь Відкритого акціонерного товариства «Крименерго» в особі Джанкойського РЕМ судові витрати в розмірі 30 грн.

           Стягнути з ОСОБА_3  судовий збір в доход держави в розмірі 51 грн.

            Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою в Джанкойський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 (десяти днів) з дня отримання копії.

            Рішення може бути оскаржено в Апеляційний суд Автономної Республіки Крим  через Джанкойський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим  шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку, передбаченому частиною 4 статті 295  Цивільного процесуального кодексу України.

Суддя                                     Н.А.Старова

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація