Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #76466897

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа №766/10447/18

Пров. №2/766/2946/19

11.01.2019 року, Херсонський міський суд Херсонської області в складі:

головуючий суддя - Хайдарова І.О.,

секретар - Сікорська Я.А.,

за участю:

позивача - ОСОБА_1;

представник відповідача - ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про зміну розміру аліментів, -

встановив:

Позивач звернулась до суду з позовом до ОСОБА_3, в якому просила змінити розмір аліментів, що стягуються відповідно до рішення Дніпровського районного суду м. Херсона від 02.09.2010 року по справі №2-2608/10 та стягувати з відповідача а її користь аліменти на утримання дитини ОСОБА_4, 2008 р.н. у розмірі 3000,00 грн на місяць, починаючи з моменту набрання рішенням законної сили та до повноліття дитини.

Ухвалою Херсонського міського суду Херсонської області від 23.07.2018 року відкрито провадження у справі та ухвалено розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін.

Позивач в судовому засідання підтримала вимоги заяви, також усно просила стягувати з відповідача аліменти не менше розміру прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, просила їх задовольнити.

Відповідач у судове засідання не з'явився, представник відповідача в судовому засідання заперечувала проти збільшення розміру аліментів до 3000 грн., просила суд збільшити розмір стягуваних аліментів до 1200 грн.

Суд, встановивши обставини справи і перевіривши їх доказами, вважає позов таким, що підлягає частковому задоволенню з наступних підстав

Рішенням Дніпровського районного суду м. Херсона від 02.09.2010 року по цивільній справі №2-2608/10 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про зміну розміру аліментів на утримання неповнолітньої дитини та на утримання дружини позовні вимоги задоволено частково та вирішено встановити ОСОБА_3 розмір аліментів на користь ОСОБА_1 на утримання неповнолітньої дитини - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 у розмірі ? частина всіх видів заробітку щомісячно до досягнення дитиною повноліття та встановлено ОСОБА_3 розмір аліментів на користь ОСОБА_1 на її утримання у розмірі 1/6 частина всіх видів заробітку, щомісячно до досягнення дитиною трьохрічного віку, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_3.

Згідно копії довідки №37 виданої ЛСББ «Херсонець» вбачається, що ОСОБА_1 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 та проживає там разом з батьками та сином - ОСОБА_4.

Згідно довідки за вих.. №12 від 17.08.2018 року вбачається, що ОСОБА_3 працює в ПП «Корал» на посаді робітника, його заробітна плата становить 3723 грн. щомісячно.

Відповідно до виписки амбулаторного хворого ОСОБА_3 встановлено діагноз МКБ. Камені в/3 лівого м-ка. Гідронефроз зліва. Хр. Калькулезний пієлонефрит. Проведено оперативне втручання 23.08.2017 року.

Згідно консультативного висновку від 22.08.2018 року ультразвукового дослідження від 21.08.2017 року, 31.07.2018 року у ОСОБА_3 вбачається МКБ, розширення правої нирки, структурні зміни обох нирок, рекомендоване медикаментозне лікування.

З матеріалів справи вбачається, що на утриманні у відповідача є його непрацездатна мати - ОСОБА_6, 1954 р.н. яка є пенсіонером, що підтверджено пенсійним посвідченням №2006918547, разом з якою відповідач мешкає.

За змістом ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина (ч. 3 ст. 181 СК України).

Відповідно до ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів; доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; інші обставини, що мають істотне значення.

Згідно ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів; доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; інші обставини, що мають істотне значення.

Частиною 2 статті 182 СК України визначено, що розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.

Згідно ст. 192 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.

Згідно роз'яснень, які містяться в п.23 постанови Пленуму Верховного Суду України від 15.05.2006 року № 3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів», відповідно до ст. 192 СК розмір аліментів, визначений судовим рішенням або за домовленістю між батьками, суд може змінити за позовом платника або одержувача аліментів у зв'язку зі зміною матеріального чи сімейного стану, погіршення чи поліпшення здоров'я когось із них. У новому розмірі аліменти сплачуються з дня набрання рішенням законної сили.

Так, при вирішенні розміру аліментів, які підлягають стягненню, суд не враховує доводи позивача стосовно того, що дитина додатково займається спортом та на це позивач витрачає грошові кошти, оскільки із наданої позивачем довідки від 19.09.2018р. № 30/02 не вбачається, що ці спортивні заняття є платними.

Таким чином, суд дослідив надані сторонами докази у їх сукупності, приходить до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню про збільшення розміру стягуваних з відповідача аліментів на користь позивача на утримання малолітньої дитини з ? частини всіх видів заробітку щомісячно на 1200,00 грн. щомісячно.

Крім того, суд вважає за необхідне роз'яснити позивачу її право звернутися до суду з позовом про стягнення додаткових витрат на утримання дитини.

Також, відповідно до ст.141 ЦПК України з відповідача на користь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 704,80 гривень.

Керуючись ст.ст. 141, 258, 259 ЦПК України, ст.ст. 181, 182, 183, 184, 192 СК України, суд,-

вирішив:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про зміну розміру аліментів - задовольнити частково.

Змінити розмір аліментів, які стягуються за рішенням Дніпровського районного суду м. Херсона від 02.09.2010 року та стягувати з ОСОБА_3 (ІНФОРМАЦІЯ_5, проживає за адресою: АДРЕСА_2) на користь ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_4, ІПН НОМЕР_1, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1) аліменти на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 у розмірі 1200 грн. щомісячно, з послідуючою індексацією відповідно до закону, починаючи з моменту набрання рішенням законної сили та до повноліття дитини.

Виконавчий лист № 2-2608 від 03.11.2010р., виданий за рішенням Дніпровського районного суду м. Херсона, відкликати.

У задоволенні інших позовних вимог - відмовити.

Стягнути з ОСОБА_3 (ІНФОРМАЦІЯ_5, проживає за адресою: АДРЕСА_2) на користь Держави судовий збір у розмірі 704,80 грн.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку безпосередньо до Херсонського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у ч. 2 ст. 358 цього Кодексу.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.


СуддяІ. О. Хайдарова







Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація