АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22ц –3035/2009року Головуючий по 1-й інстанції:
Усенко Т.І.
Суддя-доповідач: Карнаух П.М.
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
2009 року листопада місяця 23 дня м. Полтава
Колегія суддів судової палати з цивільних справ Апеляційного суду Полтавської області в складі:
Головуючого судді : Гасія Ю.В.
Суддів : Карнауха П.М., Обідіної О.І.
При секретарі : Киві А.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Полтава цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_3
на рішення Крюківського районного суду м.Кременчука Полтавської області
від «13» жовтня 2009 року
по справі за позовом ВАТ «Полтаваобленерго» в особі Кременчуцької філії до ОСОБА_3 про відшкодування збитків внаслідок порушення правил користування електричною енергією та за позовом ОСОБА_3 до ВАТ «Полтаваобленерго» в особі Кременчуцької філії про визнання дій неправомірними та стягнення моральної шкоди.
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача Апеляційного суду, -
В С Т А Н О В И Л А :
Рішенням Крюківського районного суду м.Кременчука Полтавської області від 13 жовтня 2009 року позовну заяву Відкритого акціонерного товариства «Полтаваобленерго» в особі Кременчуцької філії до ОСОБА_3 про відшкодування збитків у вигляді вартості електричної енергії - задоволено.
Стягнуто з ОСОБА_3 на користь ВАТ «Полтаваобленерго» збитки в розмірі 5 774 грн. 43 коп. та судові витрати в сумі 307 грн. 85 коп.
В позові ОСОБА_3 до Кременчуцької філії ВАТ «Полтаваобленерго» про визнання дій неправомірними та стягнення моральної шкоди – відмовлено.
Ухвалою Крюківського районного суду м.Кременчука Полтавської області від 13 жовтня 2009 року позовну заяву ОСОБА_3 до ВАТ «Полтаваобленерго» в особі Кременчуцької філії про визнання дій неправомірними та стягнення моральної шкоди в частині позовних вимог по додатковій позовній заяві до КФ ВАТ «Полтаваобленерго», а саме щодо клопотання про порушення кримінальної справи відносно працівників КФ ВАТ «Полтаваобленерго» за ст.162 КК України – залишено без розгляду.
Ухвалою Крюківського районного суду м.Кременчука Полтавської області від 13 жовтня 2009 року провадження по цивільній справі за позовом Відкритого акціонерного товариства «Полтаваобленерго» в особі Кременчуцької філії до ОСОБА_3 про відшкодування збитків внаслідок порушення правил користування електричною енергією та за позовом ОСОБА_3 до Відкритого акціонерного товариства «Полтаваобленерго» в особі Кременчуцької філії про визнання дій неправомірними та стягнення моральної шкоди,в частині позовних вимог до ОСОБА_3 щодо стягнення з останньої боргу в сумі 10 грн. 69 коп., закрито в зв’язку з відмовою позивача від позову в цій частині.
З рішенням районного суду не погодилася ОСОБА_3, надавши апеляційну скаргу, в якій прохає його скасувати з підстав порушення судом норм матеріального і процесуального права.
Колегія суддів, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, приходить до висновку, що остання задоволенню не підлягає.
Відповідно ст.308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Як вбачається із матеріалів справи, судом першої інстанції повно і всебічно досліджені обставини і матеріали справи, на підставі яких судом постановлене правильне та справедливе рішення.
Судом першої інстанції вірно встановлено, що між Кременчуцькою філією ВАТ «Полтаваобленерго» та ОСОБА_3 існують відносини на постачання електричної енергії та на споживання електричної енергії.
Відповідно до п.48 «Правил користування електричною енергією для населення» №1357 від 26.07.1999 року зі змінами, споживач несе відповідальність згідно із законодавством за порушення правил користування електричною енергією та за її розкрадання у разі самовільного підключення до електромереж і споживання електроенергії без приладів обліку.
Як вбачаться із матеріалів справи, 03.02.2009 року в господарстві відповідача по вул.Редутній,35 в м.Кременчуці Полтавської області при перевірці контролерами було виявлено факт порушення «Правил користування електричною енергією для населення», а саме самовільне підключення відкритої електропроводки поза електролічильником і спожита таким чином електрична енергія лічильником не обраховувалася, про що було складено відповідний акт №004166 від 03.02.2009 року /а.с.5/.
Дана обставина нічим не спростована, оскільки акт був складений в присутності господаря домоволодіння - ОСОБА_3, проте підписати його остання відмовилася. Та, в зв’язку з відмовою підписати акт і дати пояснення, даний акт був направлений поштою на адресу споживача 06.02.2009 року.
Крім того, акт в передбаченому законом порядку відповідачем ОСОБА_3 не оскаржено до звернення позивача з позовом до суду.
При таких умовах колегія суддів приходить до висновку, що судом першої інстанції дійсно було встановлено факт порушення з боку відповідача правил використання електроенергії.
Що стосується позову ОСОБА_3 до ВАТ «Полтаваобленерго» в особі Кременчуцької філії про визнання дій неправомірними та стягнення моральної шкоди, то місцевий суд в цій частині також прийшов до вірного висновку та правомірно відмовив ОСОБА_3 в задоволенні її позовних вимог.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, а тому рішення Крюківського районного суду м.Кременчука Полтавської області від 13 жовтня 2009 року постановлено з дотриманням норм матеріального і процесуального права, підстав для його скасування не вбачається.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.303, 308, 314, 315, 317, 319 ЦПК України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу ОСОБА_3 - відхилити.
Рішення Крюківського районного суду м.Кременчука Полтавської області від 13 жовтня 2009 року - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду України.
Головуючий : /підпис/
Судді : /підпис/
КОПІЯ
ВІРНО: Суддя апеляційного суду
Полтавської області /підпис/ П.М. Карнаух: