Судове рішення #7655635

Справа №2-1010/08

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

іменем України

31 липня 2008   року Ленінський районний суд м. Полтави в складі:

головуючого судді: Крючко Н.І.,

при секретарі:     Новіковій М.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -

ВСТАНОВИВ:

У травні 2008 року ОСОБА_1 звернулася з позовом до суду до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.

У судовому засіданні позивачка свої позовні вимоги підтримала в повному обсязі.

Відповідач ОСОБА_2І в судове засідання не з'явився, про причину своєї неявки суд не повідомив, хоча завчасно та належним чином був повідомлений про день та час розгляду справи, про що в матеріалах справи мається поштове повідомлення про вручення відповідачу судової повістки про явку до суду.

Статтею 224 ЦПК України передбачено, що у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки або якщо зазначені ним причини визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Таким чином суд приходить до висновку про можливість заочного розгляду даної справи.

Судом встановлено, що 10 серпня 2001 року у Центральному відділі РАЦС Полтавського міського управління юстиції позивачка ОСОБА_1 зареєструвала шлюб з відповідачем ОСОБА_2.

Як пояснила в судовому засіданні позивачка сімейні стосунки між нею та відповідачем були припинені у жовтні 2007 року, збереження шлюбу не можливе через несумісництво характерів, спільного господарства не ведуть, втратили один до одного почуття любові та поваги, проживають окремо, дітей та спільного майна не мають а тому позивачка наполягала на розірванні шлюбу. Судові витрати пов'язані розірванням шлюбу просила покласти на неї.

Згідно з супровідним листом, який знаходиться в матеріалах справи, відповідач ОСОБА_2 завчасно отримав копію позовної заяви з доданими до неї матеріалами та ухвалу про відкриття провадження по даній справі, але заперечень щодо підстав та предмету позову від останнього до суду не надійшло, що в свою чергу надає суду вважати, що відповідач не заперечує проти розірвання шлюбу з позивачкою ОСОБА_1 за обставин вказаних в позовній заяві.

За таких обставин шлюб необхідно розірвати. Майнового спору не заявлено. На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 60, 61, 213-215, 224-228 ЦПК України, ст.112 Сімейного кодексу України /в редакції 2003 року/ ,

суд,-

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - задовольнити.

Шлюб зареєстрований 10 серпня 2001 року у Центральному відділі РАЦС Полтавського міського управління юстиції між ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, актовий запис № 036738 -розірвати.

При розірванні шлюбу в органах РАЦС стягнути з ОСОБА_1 8.50 грн. держмита на користь держави, ОСОБА_2 від сплати держмита - звільнити.

Статтею 228 ЦПК України передбачено, що заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано до Ленінського районного суду м. Полтави протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Заява про апеляційне оскарження заочного рішення суду першої інстанції може бути подана до апеляційного суду Полтавської області через Ленінський районний суд м. Полтави протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або шляхом подачі у строк встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження апеляційної скарги без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація